Etiket arşivi otomatik panjur

ileadmin

Otomatik Panjur Fiyatları

Otomatik Panjur Fiyatları

Gelişen teknolojinin en önemli hediyelerinden bir tanesi olan otomasyon sistemleri farklı ürünlerde kullanılmaktadır. Kapılar, panjurlar ve daha farklı ürünlere eklenen söz konusu sistemler insanların yaşam kalitesini ciddi oranda artırmaktadır. Otomasyon sistemleri en basit ifade ile ürünlerin otomatik olarak çalışmasını ve yine otomatik olarak kapanmasını sağlamaktadır. Böylelikle de insanlar el değmeden birçok işlemi rahatlıkla yapabilmektedir. Panjurlara da uygulanan söz konusu sistemler insanların panjurlarını tek bir tuşa basmak suretiyle açıp kapatmasına olanak sağlamaktadır. Otomatik panjur fiyatları ise kullanılan ürünlere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Söz konusu durum sayesinde kişiler kendi bütçelerine uygun ürünleri rahatlıkla almakta ve böylece ihtiyaçlarını etkili bir şekilde gidermiş olmaktadır.

Otomatik Panjur Fiyatları ve Markalar Arasındaki İlişki

Panjur sistemleri farklı ürünlerin bir araya gelmesi ile oluşmaktadır. Söz konusu ürünlerin kalitesi fiyatları doğrudan etkilemektedir. Otomatik panjur fiyatları hakkında bundan dolayı net bir şey söylemek doğru olmayacaktır. Bunun yerine ürünler tek tek değerlendirildiğinde fiyatlar hakkında daha net bilgiler vermek mümkündür. Dünya çapında faaliyet gösteren firmaların birçoğu ülkemizde de faaliyet göstermekte ve ürettikleri farklı kalitedeki ürünler ile insanların bu yöndeki taleplerine cevap vermiş olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi tercih edilecek olan ürünlerin markalarının fiyatları etkilemesidir ki bu durum son derece önemlidir. Markalar kalite anlamında çok önemli bir ölçüt olmasından dolayı bu durum fiyatlara da yansımaktadır. Şöyle ki aynı özelliklere sahip olan iki farklı panjur sisteminin fiyatları farklı olabilmektedir. Bundan dolayı da marka seçimine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Otomatik Panjur Fiyatları ve Motor Güçleri

Otomatik panjur fiyatları farklı unsurlardan etkilenmektedir. Öncelikle söz konusu sistemler içerisinde yer alan motorların gücü ile ödenmesi gereken ücretler paralellik göstermektedir. Dolayısıyla da panjurların boyutları ve ağırlıklarına bağlı olarak ödenmesi gereken ücretler değişmektedir. Motorlar daha küçük olduğunda fiyatları daha düşük olurken güçlü motorların fiyatları ise nispeten daha fazla olmaktadır. Bunun dışında panjurların özellikleri ile fiyatlar arasında da başka bir ilişki bulunmaktadır. Kullanım kolaylığı sağlayan özellikler fiyatları artırmaktadır.

otomatik panjur - panjur fiyatları - panjur sistemleri

Otomatik Panjur Fiyatları

ileadmin

Otomatik Panjur Sistemleri

Otomatik Panjur Sistemleri

Evlerde işlevsel ve görsel bir bütünlük oluşturan otomatik panjur sistemleri aynı zamanda estetik açıdan da ayrı bir güzellik katmaktadır. Isı yalıtımı, yakıt tasarrufu, güvenlik yönleri ile konutlara kullanım kolaylığı ve konfor katarken su ve toz zerreleri gibi sızması istenmeyen dış etkenlerden koruyan özelliği ile de artı değer katar. Evlerin zengin ve farklı görünmesini sağlar. Genellikle dikey eksende açılıp kapanan modellerin tercih edildiği ürünlerden oluşan ürün gamına tüketici talebi ve ihtiyacına göre motor ya da elle kullanıma yönelik aksesuarlar da eklenebilir. İskeleti oluşturan profillere yerleştirilen çıtalardan dolayı yüksek sıcaklık ve aşırı soğuklar nedeni ile yıpranma yaşanmayacağından kullanım ömrü oldukça uzundur.

Mono Blok Otomatik Panjur Sistemleri

Malzeme olarak alüminyum kullanımı yaygın olmakla birlikte bu malzemeden en çok mono blok ve dıştan takma modeller tercih edilmektedir. Gizli panjur adı da verilen mono blok otomatik panjur sistemleri apartman dairelerinden müstakil yapılara kadar her tip yapıda kullanılabilir. Gerek pencere boyutunda gerek de bahçeye ya da terasa nazır büyük camlı alanlarda uygulanır. Kullanımı rahat, temizliği kolaydır. Yağmur, kar, toz, su ve güneş ışığı gibi dış etkenlerden koruma sağlamanın yanı sıra ısı ve ses geçmesini de engeller. Dıştan gelen rahatsız edici bakış ve saldırılara karşı koruyucu görev yapar. Sineklik ile birlikte uygulanabilirliğinin yanında mono blok kutular PVC doğramanın renginde üretilebilir.

Dıştan Takma Otomatik Panjur Sistemleri

Kullanılmakta olan konutların var olan kapı ve pencerelerine sonradan ölçüleri alınarak üretilip montajı gerçekleştirilen otomatik panjur sistemleri dıştan takma olarak adlandırılır. Panjur kutuları tüketicinin tercihi ve talebine göre oval ya da kare olarak üretilip yerine yerleştirilir. El ile açılıp kapatılan türlerin yanında gittikçe kullanımı artan otomatik modellerde kullanılan motorlara buton ve uzaktan kumanda gibi açma kapama seçenekleri de eklenebilmektedir. İsteğe göre grup olarak kontrolü mümkün hale getiren grup kontrol sistemleri ve hatta akıllı cihazlardan kontrol etmeyi sağlayan ara elemanlar da monte edilebildiği gibi evde mevcut olan otomasyon sistemine de uyumu sağlanabilir.

otomatik panjur - panjur sistemleri - panjur motoru

Otomatik Panjur Sistemleri

ileadmin

Otomatik Panjur

Otomatik Panjur

Evlerin içini ve pencereleri güneş ışınlarından ya da yağmur ve kar gibi hava olaylarından korumak istemeniz kadar normal başka bir şey yoktur. Böylece içerideki eşya ve evin kendisinin ömrünü uzatmış olursunuz. İşte bu amaçla çıktığınız yolda size otomatik panjur sistemleri yardımcı olacaktır. Bu sistemler aynı zamanda içeriğindeki poliüretan köpük sayesinde sizin için önemli derece ısı ve ses yalıtımı sağlarlar. Bu da faturalarınızın daha az gelmesine sebep olur. Ayrıca dışarıdaki sesin içeri, içerideki sesin de dışarı çıkmasını engelleyerek rahatsızlık duyulacak tüm gürültü öğelerinin önüne geçerler. Konuya bir de güvenlik açısından bakmak isterseniz, olası hırsızlık durumlarına karşı peşin peşin önleminizi almış olursunuz.

Otomatik panjur özellikleri

Daha önceden konu hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz kısaca bilgi verelim:

  • Güneş, şiddetli rüzgar, yağmur ve kar gibi hava koşullarından korunmuş olursunuz.
  • Sıcak – soğuk dengesini ayarlayabilirsiniz.
  • Ses ve benzeri gürültü etmenleri sizin için dert olmaktan çıkar.
  • Özellikle uyku için karanlık odaları tercih ediyorsanız, otomatik panjur imdadınıza yetişir. Aynı zamanda bina içi ışık kalitesini de bu şekilde çözümleyebilirsiniz.
  • Zemine yakın evlerde bahçeden gelebilecek her türlü böcek ve sürüngen ile sinek ve arı gibi uçan tüm haşerelerden kurtulmuş olursunuz.
  • Yaşadığınız ev ya da bina eski dahi olsa cephe dekorasyonunda renkli panjurlara yer verirseniz, dışarıdan daha sevimli ve samimi bir görünüşe sahip olursunuz.
  • Manuel ve motorlu sistem olarak iki farklı panjur sistemi bulunmaktadır.
  • Bu ürünler standart boyda üretilmez. O yüzden kullanım amacı ve yapıldığı malzemeyi de göz önünde bulundurarak istediğiniz ebatlarda üretilmesini sağlayabilirsiniz.

İş yerleri açısından otomatik panjur sistemleri

Bir iş yerine sahipseniz, gündüzleri aktif olarak çalıştırdığınız bu yeri, gece de korumak isteyeceksiniz. Alarm ve kamera sistemlerini de bu amaçlı kullanabiliyorsunuz. Ancak ne alarm ne kameralar hırsızlığın yapılmasına engel değil. Onları engelleyecek başka bir seçenek gerekmektedir. İşte otomatik panjur sistemleri tam olarak burada devreye girerler. Eskiden elle ofisinizin önünü kapattığınız demir parmaklıkların yerine rahatlıkla bu ürünleri kullanabilirsiniz.

otomatik panjur - panjur sistemleri

Otomatik Panjur Sistemleri

ileadmin

Otomatik Kepenk İkitelli

Otomatik Kepenk İkitelli

Hayatın her noktasında rahat ve konforu kovalayan insanoğlu teknolojik gelişmeler ile beraber icat edilen her türlü yeniliği birbiriyle birleştirerek ihtiyaçlara yeni çözümler üretebiliyor. Elde edilen buluşların nerelerde kullanılabileceği düşünülürken ortaya çıkan fikirler icraata dönüştükçe, diğer sektörler de bu yenilikleri kendi ürünlerine monte etmede zihinlerde çakan şimşeklerle hiç zorlanmıyorlar.

Kepenklerde teknoloji

Otomatik kepenk sistemleri de her türlü teknolojiyi kendi bünyesine ekleyen yenilikçi sektörler arasına girmiş durumda.  Gelinen noktada evinizden ne kadar uzakta olursanız olun kepenklerinizi, panjurlarınızı istediğiniz anda açabilme şansına sahipsiniz. Akıllı sistemler ile bu gibi işlemler artık gerçekleştirilebiliyor. Hatta sistemi programlayarak istediğiniz zamanlarda kepenklerin otomatik olarak açılıp kapanmasıyla mekânınızın içine güneş ışığının girmesini ayarlayabiliyorsunuz. Cep telefonunuzla bile bu gibi işlemleri yönetebiliyorsunuz. Aracınızla garajınıza yaklaşınca otomatik olarak garajınız açılıyor ve siz içeri girince kendiliğinden kapanabiliyor. Kamera sistemleri ile de mevcut sisteminizi görüntüleme anlamında destekleyebiliyorsunuz.

İkitelli’de kepenk üretimi

İstanbul’un Başakşehir ilçesine bağlı ikitelli semtimiz sahip olduğu organize sanayi sitesi, 20 bin konutluk Başakşehir konutları, Olimpiyat Köyü, toplu konutların varlığı ve tüm yerleşim alanları ile 1980’li yıllardan sonra gösterdiği çok büyük ve hızlı bir gelişmeyle yoğun bir nüfusa sahip olmuştur. Dolayısı ile her türlü konuda da ihtiyaçlar ve çözüm yolları artmıştır. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi dünyanın en büyük üretim, ticaret ve satış üslerinden biri olarak rekor seviyede sektör çeşitliliği ile de göze çarpmaktadır. Bünyesindeki kuruluşları ile otomatik kepenk sektörünün de gelişmesine büyük katkılar yapaktadır. İmalatının yapıldığı ve otomasyon sistemleri ile donatılmış otomatik kepenk, İkitelli ve civarındaki semtlerde ve hatta tüm Avrupa yakasında ihtiyacı olan müşterilere hizmet etmektedir. Üretim ve montaj sonrası servis, organize sanayinin getirmiş olduğu avantajlarla beraber etkin ve ekonomik olarak sunulmaktadır. Her renkte tasarım ve istediğiniz yazı, logo ve görsellerle kaplama yaparak çeşitlendirebileceğiniz otomatik kepenk İkitelli semtinde yoğunlukla üretilip kullanılmaktadır.  İnternette otomatik kepenk İkitelli yazıp arattırdığınızda karşınıza firmamız ve diğer birçok imalat ya da tamir hizmeti veren firma çıkacaktır.  Firmamızı tercih etmeniz durumunda zamanın ötesine geçen hizmetlerimizle, durmaksızın gelişme anlayışıyla modern teknolojilerle donatılmış ürün ve hizmetlerimizi sizlere sunmaktan gurur duyacağız.

otomatik kepenk - kepenk servis - kepenk tamir - otomatik kepenk ikitelli

Otomatik Kepenk Sistemi İkitelli