Etiket arşivi otomatik kepenk motoru

ileadmin

Otomatik Kepenk Alıcı Kartı

Otomatik Kepenk Alıcı Kartı

Kepenkler özellikle işyerlerinde kullanılan ürünler olarak dikkat çekmektedir. İşyerlerinin güvenliğini sağlamada çok önemli bir rol oynayan kepenklerin farklı türleri bulunmaktadır. Kepenkler işyerlerinin güvenlik ihtiyacına yönelik olarak kullanılmaya başlanmıştır. Daha sonra ise sağladığı yarar ortaya çıkınca giderek yaygınlaşmıştır. Kepenklere eklenen teknolojik sistemler sayesinde çok daha kullanışlı olmaktadır. Gelişen teknoloji hemen her alana olduğu gibi kepenklere de etki etmiş ve çok daha kullanışlı olmasını sağlamıştır. Daha önceki dönemlerde insanların gücü ile açılıp kapanan kepenkler gelişen teknoloji sayesinde el değmeden açılıp kapanabilmektedir. Otomatik kepenk alıcı kartı eklendiğinde ise çok daha fonksiyonel olmaktadır ki böylece insanlar çok daha büyük bir kolaylık yaşamaktadır.

Otomatik Kepenk Alıcı Kartı ve Kullanım Kolaylığı

Otomatik kepenk alıcı kartı motorlara harici olarak eklenebildiği gibi bazı modellerde ise bu kartlar üretim esnasında eklenmektedir. Yani ekstradan bir kart eklemeye gerek olmadığından insanlar daha rahat etmektedir. Fakat farklı nedenlerden dolayı bu kartlara ihtiyaç duyulabilmektedir. En basit anlamda bu kartlar kepenklerin en önemli aksesuarlarından bir tanesi olan kumandaların çalışmasını sağlamaktadır. Kumandalar ile motor arasındaki bağlantıyı sağlayan bu alıcı kartlar sayesinde insanlar belli bir mesafeden kepenklerini açabilmektedir. İşyerlerinde otomatik kepenklerden kullanan bir kişi sabah işyerine yaklaştığından bu alıcı karta verdiği komut sayesinde kepenkler açılmaya başlamaktadır. Böylece işyerine geldiğinde kepenkler tamamen açılmış olmaktadır. Kepenklerin açılma süresi normalde çok kısa olmasına rağmen insanlar beklemeyi çok sevmemektedir.

Otomatik Kepenk Alıcı Kartı ve Güvenlik

Otomatik kepenk alıcı kartı farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Fakat bu özellikler arasından en önemlisi kodlama sistemidir. Kumanda ile alıcı arasında bulunan özel kod sayesinde erişim sağlanmakta ve böylece motorlara komut verilmektedir. Bu kodlar aynı zamanda dışarıdan yapılacak müdahaleleri de engellemektedir. Kodların karşılıklı olarak uyuşması ile erişim sağlanırken bunun dışında farklı bir kodun kullanılması erişimin sağlanmamasına neden olmaktadır. Dolayısıyla da güvenlik açısından son derece önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca iki ya da dört kanallı kumandalar ile de uyum içerisinde çalışan alıcı kartlar farklı fonksiyonların komut olarak eklenmesine neden olmaktadır.

otomatik kepenk - kepenk alıcı kartı - kepenk motoru - kepenk sistemleri

Otomatik Kepenk Alıcı Kartı

ileadmin

Galveniz Kepenk Motoru

Galveniz Kepenk Motoru

İş yerlerinde, apartmanların garaj girişlerinde ve depolarda güvenlik için kullanılan birçok kepenk çeşidi bulunmaktadır. Geçmişte fiziksel güç gerektiren kepenkler günümüzde yerini otomatik kepenklere bıraktı. Otomatik kepenk sistemleri çoğu yerde güvenliği sağlamak için kullanılmaktadır. Bu nedenle çoğu kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Firmamızda üretilen otomatik kapı sistemleriyle depo ve işyerlerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Elektrikli ve motorlu olmak üzere iki tipte bulunan kepenklerden en çok tercih edileni motorlu kepenklerdir. Motor gücüyle çalışan bu kepenkler elektrikli sistemlerle aynı avantajları müşterilerimize sağlamaktadır. Depo ve işyerlerinde genellikle galvaniz kepenk motoru kullanılmaktadır. Galvaniz kaplama, metal ve çelik malzemelere uygulanan bir işlemdir. Metal ve çelik malzeme galvaniz ile kaplanırsa aşınma direnci arttırılmış olur ve uzun ömürlü kullanım sağlar.

Doğru kepenk motoru seçimi

Otomatik kepenk sistemi sırayla dizilmiş, kendinden kanallı bir yapısı bulunan ve bu kanallara oturan lamellerden oluşur. Lameller 160 derece hareket kabiliyetine sahip olacak şekilde yerleştirilmiştir. Böyle olmasının sebebi açma kapama işlemlerinde lamellerin sarma şasesine sarılması ve boşluk kalmamasını sağlamaktadır. Galvaniz kepenk motoru, kepengin büyüklüğüne ve ağırlığına uygun seçilmelidir. Büyük boyutlardaki kepenklere zayıf güçte bir motor takılırsa aşırı yükleme yapılan motorun yanmasına sebep olacaktır. Bunun yanı sıra küçük boyutta bir kepenge takılan motorun gücünün yüksek olması kepenklerin çok kolay açılmasına ve başlangıç-bitiş noktalarındaki contalara sert vurup contaların ezilmesine sebep olacaktır. Bu gibi sıkıntıların yaşanmaması için kepenkleri ve motoru alanında uzman kişilerden temin etmelisiniz.

Galvaniz kepenk motorunun avantajları

Galvaniz kepenk motoru diğer otomatik kepenk sistemlerine kıyasla 3-4 kat daha yoğun çalışabilmektedir. Kendinden alıcılı olduğu için harici bir güç kaynağı kullanmanıza gerek yoktur. Kepenk kumandalarını istenildiği kadar kopyalanıp çoğaltılabilir. Motorlu kepenkler fiziksel güç gerektirmediği için oluşabilecek iş kazalarının da önüne geçmektedir. Uzaktan kumandayla kontrol edebileceğiniz otomatik kepenkler kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Otomatik olarak açılış ve kapanış saatlerini ayarlayabildiğiniz için işyerleri ve depolarda olan çoklu kullanımlarda kolaylık sağlar. Kepenkler sayesinde hava koşullarından iç mekân etkilenmez. Firmamızın ürettiği galvaniz kaplama kepenkler ve motorlar paslanmaz ve çabuk temizlenir.

galvaniz kepenk - otomatik kepenk - kepenk motoru

Otomatik Galveniz Kepenk Motoru

ileadmin

Otomatik Kepenk Bakımı

Otomatik Kepenk Bakımı

Ülkemizde güvenliğimizi tehdit eden birçok olay yaşanmakta ve insanlar bunun için çözüm yolları aramaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle insanların daha güvenli ve daha konforlu hayat şartlarına ulaşması için birçok alanda yenilik yapılmakta ve huzurlu bir şekilde hayat geçirmeleri için yardımcı olmaktadır. Her gün yenilenen ve her geçen gün daha çok ürün geliştirmesine gidilen teknolojik ve mekanik ürünler birçok anlamda kullanılmaktadır

Otomatik kepenklerin kullanım alanları gün geçtikçe yaygınlaşmakta ve güvenliliğimizi sağlamaktadır. Otomatik kepenkler birçok tercih edilebilir modelleri vardır. Alüminyum kepenk sistemi, Garaj kapı sistemi, Çelik kepenk sistemi, Panjur sistemleri olarak ana başlıklar altında toplanabilir. Otomatik kepenklerin kullanımı güvenliğinizi ve kullanım kolaylığı açısından tercih edilebilir, montaj kolaylığı ve kullanım kolaylığı açısından uygun olan bu ürünlerin bakımlarını yaptırdığınız sürece oldukça güvenlidir.

Otomatik kepenk bakımı konusunu üstlenen firmamız, kaza sebebiyetleri olmadan önce sizlerin isteği üzerine arıza tespiti yapıp veya otomatik kepenklerinizin bakımlarını yapıp sizlere daha güvenli bir korunaklı alan sumaktadır. Türkiye’de ki, tüm Otomatik kepenk bakımı servisliğini yapan firmamız büyük özveri ve dikkatle çalışmakta ve isteğiniz üzerine sizlere daha sağlıklı çalışır kepenkler sunmaktadır.

Otomatik kepenk bakımı yaptırmadığınızda motor arızaları ve sıkışma olasılığı yükselmekte ve yaralanmalı kazalara veya maddi hasarlara yol açmaktadır. Otomatik kepenklerin ağırlığını da göz önünde bulundurulursa herhangi bir motor arızası büyük kazalara yol açabilir. Periyodik ve düzenli bir şekilde bakımları yapılan otomatik kapıların müşterilerimize hiçbir sorun yaşatmadığı istatistiksel olarak belirlenmiştir. Kazalar gerçekleşmeden yapılan her bakım sizlerin yaşam alanları ve dış etkenlerden korumak için yaptırdığınız alanlarda sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edeceğini garanti etmekteyiz. Firmamız Tüm Türkiye genelindeki otomatik kepenk firmalarının teknik servisliğini yapmaktadır.

Unutmayın kaza geliyorum demez ve gelir, Bakımları yapılmayan ve dikkatle kontrol edilmeyen her mekanik ürün ve üzerine motor bağlı ürünler arızalanmaya ve kazalara yatkındır. Yıl içerisinde yaptıracağınız Otomatik kepenk bakımı Sizleri kazalardan ve yaşanacak herhangi bir olumsuz olaydan korumaya yardımcı olmaktadır. Kepenk bakımları için firmamız ile iletişime geçebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

otomatik kepenk - kepenk bakımı - kepenk servis

Otomatik Kepenk Bakım Ve Servis

ileadmin

Galvaniz Otomatik Kepenk Motoru

GALVANİZ OTOMATİK KEPENK MOTORU

GALVANİZ OTOMATİK KEPENK MOTORU NEDİR?

Kepenkler sıklıkla dış mekanların hırsızlık, su baskını gibi konularda içeri kısmı dış etkilerden korumak amacıyla kullanılan güvenlik sistemleridir. İşyeri, mağaza gibi güvenlik gerektiren alanlarda hem güvenilir hem de kesin çözüm olması nedeniyle tercih edilmektedir. Bununla beraber dışarıdan gelebilecek sert darbelere karşı da kalkan görevi gördüğünden oluşabilecek herhangi bir kaza durumunda iç mekanda meydana gelebilecek hasarı da önlemektedir. Aynı zamanda içeride oluşabilecek toz, yağmur gibi çevresel etkilere karşı da iç kısmı koruma görevi görmektedir. Eski manüel kepenklerin yerini artık günümüzde otomatik kepenk sistemleri almıştır, bu da kullanıcıya açma ve kapatma esnasında büyük kolaylık sağlamaktadır. Otomatik kepenk motorları galvaniz çelik, çelik veya alüminyum maddesinden üretilmektedirler. Firmamız konusunda uzman kadrosuyla müşterilerine en kaliteli ürün ile en iyi hizmeti vermeyi amaçlamıştır. Uzun yıllar sorunsuz ve kaliteli ürünlerle müşterilerine hizmet veren firmamız ürün ve servis konusunda sizlere en doğru hizmeti vermeyi kendine amaç edinmiştir.

GALVANİZ OTOMATİK KEPENK KULLANIM ALANLARI

Galvaniz otomatik kepenkleri diğer kepenk sistemlerine göre daha sağlamdır. Günümüzde maalesef hırsızlık olaylarının artması ile beraber yaşadığımız ya da çalıştığımız yerlerin güvenliğini sağlamak daha önemli hale gelmiştir. Arkanızda aklınız kalmadan işyerinizi kapatmak ya da evinizden ayrılmak istiyorsanız tercih edeceğiniz malzeme galvaniz olmalıdır. Banka, kuyumcu, döviz bürosu gibi yerlerde ya da ev, okul gibi alanlarda galvaniz kepenk motoru daha çok tercih edilmektedir.

TEKNİK DETAYLARI

Galvaniz 450-460 derece arasında eritilen çinko maddesinin içine demir karıştırılarak oluşturulmuş bir malzemedir. İşlem sonrasında oldukça sağlam bir malzeme halini alır. Bu nedenle yangına ve patlayıcı maddeye karşı yüksek korumalıdır. Yağmur gibi dış etkenlere karşı paslanmama özelliğine sahiptir.

Ayrıca uzaktan kumanda sistemine sahiptir.5-10 metre uzaktan kumanda ile açılabilir. Kumanda ile açılamadığı durumlarda buton kullanılma şansı vardır. Diğer otomatik kepenk çeşitlerine göre daha estetiktir. Farklı renk seçenekleri bulunmaktadır. Bu nedenle dilediğiniz rengi seçme şansına sahip olabilirsiniz.  Eğer istenirse üzerine reklam uygulanabilir. Delikli galvaniz kepenk seçeneği tercih edilirse içerisinin ışık almasını da sağlar.

imgres