Etiket arşivi kepenk sistemleri

ileadmin

Otomatik Kepenk Sistemleri

Otomatik Kepenk Sistemleri

İş merkezi ve fabrikaların alması gereken güvenlik önlemlerinin başında otomatik kepenk sistemleri kullanımı gelmektedir. Daha çok alüminyum ve çelik malzemeden üretilen modellerin tercih edildiği kepenkler aynı zamanda bina ve mağaza girişlerinde de sıklıkla kullanılır. Güvenlik önlemi almanın yanı sıra estetik bir görünüm kazanımı da sunarken günümüz mimari yapılarına uyumlu renk ve görünüm seçenekleri de bulunur. Kullanılan motorun büyüklüğü kapatılan girişin büyüklüğü, kullanılan malzeme cinsi ve toplam lamel ağırlığına göre değişiklik gösterirken genellikle tüp motor, merkezi veya zincir aktarmalı motor modelleri kullanılır. Kapı çerçevesini oluşturan profil ile birlikte kullanılan izolasyon teknikleri su sızmasını engellemekte, ses ve ısı yalıtımı sağlamaktadır.

Alüminyum Otomatik Kepenk Sistemleri

Diğer malzeme çeşitlerine göre nispeten hafif olan alüminyum malzeme otomatik kepenk sistemleri için en çok tercih edilenler arasında yerini korumaktadır. Poliüretan dolgu ile içi boş olan çift cidarlı ekstürize paletlerden üretilmektedir. Uzaktan kumanda kullanılan motorlar aracılığı ile sistem hareket eder. Tüketici tarafından gerekli görüldüğü takdirde UPS güç kaynağı takılarak destekleme yapılabilir. Askı kilitlerden aldığı destekten dolayı ürünü alttan kaldırmak suretiyle açmak mümkün değildir. Ürünün ölçülerine ve ağırlığına göre kullanılacak motor cinsini konusunda uzman olan ekibimiz belirlemektedir. Motorlara tüketicinin tercihi doğrultusunda buton, uzaktan kumanda, şifreli geçiş ya da anahtarlı şalter monte edilebilir.

Çelik Otomatik Kepenk Sistemleri

Başka malzemelere göre güvenlik yönü ile daha çok tercih edilen çelik malzemeden üretilmiş otomatik kepenk sistemleri ST – 37 kalite olarak adlandırılan profillerden üretilir. Kapalı, tek cidarlı, galvanizli ve delikli saç paletlerden üretilen çelik modeller ayrıca tüketicinin tercihine göre yüksek mukavemetli, çift cidarlı, poliüretan dolgulu profil kullanılarak güvenlik seviyesi daha yüksek bir şekilde de üretilebilmektedir. Tüm ürünler iki yıl garanti kapsamındadır. Ürün ölçüleri sipariş verme sonrasında uzman ekip tarafından yerinde alınır. Alınan ölçüler doğrultusunda motor seçimi de yine uzman ekibimiz tarafından gerçekleştirilir. Motorlara kullanım tercihleri doğrultusunda buton, şifreli geçiş, anahtarlı şalter ya da uzaktan kumanda gibi ekipman ilavesi de yapılır.

otomatik kepenk - çelik kepenk - alüminyum kepenk - kepenk sistemleri

Otomatik Kepenk Sistemleri

ileadmin

Çelik Kepenk Servisi

Çelik Kepenk Servisi

İş yerlerinin giriş ve çıkışlarının güvenliğinin sağlanması hususunda kepenk sistemlerinin hayati derece önemli bir görevi üstlendiği bilinmektedir. Çelik malzemesinin kepenk sistemlerine uyarlanmasının doğal sonucu olarak ise günümüz itibariyle çok daha güvenli ve kullanışlı kepenk ürünlerinin kullanım olanağının bulunduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Çelik kepenk servisi hizmetleri, çelik malzemesinden üretilmiş olan kepenklere dair bakım, onarım ya da montaj gibi hizmetlerin sunulmasında etkili olmaktadır. Bu noktada çelik kepenk servisinin kaliteli ve nitelikli bir şekilde sunulması önem kazanmaktadır. Zira ancak bu sayede çelik kepenk ürünlerinin sorunsuz bir şekilde bakımının yapılması, tamirinin yapılması ya da montajının yapılması mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra bu hizmetlerinin nitelikli bir şekilde sunulması iş yerlerinin güvenliğinin sağlanması hususunda beraberinde önemli kazanımları getirmektedir.

Çelik kepenk servisi hizmetleri söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı alternatif seçenek çıkabilmektedir. Özellikle fiyatlandırma hususunda farklı seçeneklerin varlığı bu hizmetin satın alınmasının söz konusu olduğu durumlarda ayrıntılı bir araştırmanın yapılmasını şart kılmaktadır. Zira çelik kepenk servisi hizmetlerinin fiyatlarına dair yapılacak olan ayrıntılı bir araştırmanın beraberinde önemli kazanımlar getirdiği bilinmektedir. Böylece hem kaliteli hem de uygun fiyatlı olarak çelik kepenk servisi hizmetinin satın alınması mümkün olmaktadır. Bu doğrultuda çelik kepenk sistemleri servislerinin fiyatlandırılmasının farklılık oluşturmasında bu hizmetin sunulmasındaki niteliklerin etkili olduğu bilinmektedir. Bu noktada uygun fiyatlı aynı zamanda kaliteli bir servis hizmetinin satın alınması önemli olmaktadır.

Ülkemizde çelik kepenk servisi hizmetlerinin uluslara arası kalite standartlarına uygun bir şekilde hizmet üretebildikleri bilinmektedir. Bu noktada çok daha güvenli bir yaşam alanının oluşmasında ya da iş yerlerinin güvenliğinin sağlanması hususunda çelik kepenk servisi hizmetlerinin önemli görevleri üstlendiği bilinmektedir. Servis hizmetlerinin kaliteli olması beraberinde çok daha kullanışlı ve uzun ömürlü olan çelik kepenk ürünlerinin ortaya çıkmasında etkili olmaktadır. Bu noktada çelik kepenk sistemlerinin estetik görünüm açısından da etkili olduklarını söylemek mümkün olmaktadır. Çünkü günümüz itibariyle çelik kepenk ürünlerinin son derece nitelikli ve kullanışı bir şekilde üretilme kabiliyetinin bulunduğunu söylemek mümkün olmaktadır.

çelik kepenk - çelik kepenk servisi - kepenk fiyatları - kepenk sistemleri

Otomatik Çelik kepenk servisi

ileadmin

Garaj Kapısı Servisi

Garaj Kapısı Servisi

Ülkemizde kullanım alanları arttıkça ve çok fazla talep edilmesi sebebiyle birçok Otomasyonlu sistemler, Garaj kapısı sistemleri ve otomatik kepenk sistemleri üretimi yapan ve montajını yapan firmalar kurulmuştur. Tabi ki bilindiği üzere temin edilen parçaların montajı ayrı bir konu ve tamir bakım ve servisliği ayrı bir konudur. Firmamız Otomasyonlu sistemlerin servisi ve  Garaj kapısı servisi olarak Türkiye’de en üst düzeyde özveri ile çalışıp sizlere hizmet vermektedir. Deneyimli ve uzman kadromuz garaj kapılarınız ve otomasyonlu sistemlerinizin montajından sonra kurulumunu gerçekleştirmekte ve ileride arızaya sebebiyet verebilecek hasarlı parçaları büyük bir dikkatle incelemektedir.  Garaj kapısı servisi olarak müşterilerimize yıllardır hizmet etmekte ve Türkiye’de en çok tercih edilen firma olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Müşterilerimize verdiğimiz güven ile övünmekteyiz. Alanında uzman olan kadromuzun ve her bir personelimiz servis yeterlilik belgesi bulunmakta buda müşterilerimizin kafasındaki soru işaretlerini kaldırmaktadır.

Garaj kapısı servisi  arıza durumlarında sizlere en hızlı şekilde hizmet vermekteyiz. Unutmayın ki alanında uzman olmayan kişiler tarafından yapılacak ürün kontrolü ve ya arıza giderimi için parça değişimlerinde mutlaka ilerleyen zamanlarda daha büyük arızalar oluşmakta ve maddi zararlar veya yaralanmalar gerçekleşmektedir. Garaj kapılarının ağır yapılar olması sebebi ile mutlaka göz önünde bulundurulması gereken Teknik servis yeterlilik belgesi ile sizlere hizmet sunmaktayız. Sürekli en iyi hizmeti vermeyi kendine hedef edinmiş firmamız kaliteden şaşmamakta ve sizlere hizmet etmektedir.

Garaj kapıları motorlarının ağırlığı ve yapılarının ağırlığı sebebi ile büyük güç sarf etmekte ve büyük ağılık kaldırmaktadır. Bu sebepten dolayı mutlaka Servisine periyodik bakımları yaptırılmalı ve 60 bin ila 100 bin açılıp kapanma sayısı arasında ince detayına kadar  Garaj kapısı servisi olan firmamız tarafından kontrolden geçirilmelidir. Garaj kapıları en çok arızayı fotoseli, motor mekaniği ve Ana kart üzerinde vermektedir. Bu durumları göz ardı etmemelisiniz. Arıza yaşanmadan önce teknik servisi ile küçük bir kontrol sizlere daha ekonomik arıza gidermede yardımcı olmaktadır. Yetkili  Garaj kapısı servisi yerine tercih edilen merdiven altı firmalar daha çok maddi zararlar vermektedir. Mutlaka yeterlilik belgesi olan servisleri tercih etmenizi öneririz.

otomatik kepenk - garaj kapısı - kepenk servisi - otomatik kapı servisi - garaj kapısı servisi

Garaj Kapısı Servisi Ve Bakımı

ileadmin

Otomatik Kepenk Alıcı Kartı

Otomatik Kepenk Alıcı Kartı

Kepenkler özellikle işyerlerinde kullanılan ürünler olarak dikkat çekmektedir. İşyerlerinin güvenliğini sağlamada çok önemli bir rol oynayan kepenklerin farklı türleri bulunmaktadır. Kepenkler işyerlerinin güvenlik ihtiyacına yönelik olarak kullanılmaya başlanmıştır. Daha sonra ise sağladığı yarar ortaya çıkınca giderek yaygınlaşmıştır. Kepenklere eklenen teknolojik sistemler sayesinde çok daha kullanışlı olmaktadır. Gelişen teknoloji hemen her alana olduğu gibi kepenklere de etki etmiş ve çok daha kullanışlı olmasını sağlamıştır. Daha önceki dönemlerde insanların gücü ile açılıp kapanan kepenkler gelişen teknoloji sayesinde el değmeden açılıp kapanabilmektedir. Otomatik kepenk alıcı kartı eklendiğinde ise çok daha fonksiyonel olmaktadır ki böylece insanlar çok daha büyük bir kolaylık yaşamaktadır.

Otomatik Kepenk Alıcı Kartı ve Kullanım Kolaylığı

Otomatik kepenk alıcı kartı motorlara harici olarak eklenebildiği gibi bazı modellerde ise bu kartlar üretim esnasında eklenmektedir. Yani ekstradan bir kart eklemeye gerek olmadığından insanlar daha rahat etmektedir. Fakat farklı nedenlerden dolayı bu kartlara ihtiyaç duyulabilmektedir. En basit anlamda bu kartlar kepenklerin en önemli aksesuarlarından bir tanesi olan kumandaların çalışmasını sağlamaktadır. Kumandalar ile motor arasındaki bağlantıyı sağlayan bu alıcı kartlar sayesinde insanlar belli bir mesafeden kepenklerini açabilmektedir. İşyerlerinde otomatik kepenklerden kullanan bir kişi sabah işyerine yaklaştığından bu alıcı karta verdiği komut sayesinde kepenkler açılmaya başlamaktadır. Böylece işyerine geldiğinde kepenkler tamamen açılmış olmaktadır. Kepenklerin açılma süresi normalde çok kısa olmasına rağmen insanlar beklemeyi çok sevmemektedir.

Otomatik Kepenk Alıcı Kartı ve Güvenlik

Otomatik kepenk alıcı kartı farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Fakat bu özellikler arasından en önemlisi kodlama sistemidir. Kumanda ile alıcı arasında bulunan özel kod sayesinde erişim sağlanmakta ve böylece motorlara komut verilmektedir. Bu kodlar aynı zamanda dışarıdan yapılacak müdahaleleri de engellemektedir. Kodların karşılıklı olarak uyuşması ile erişim sağlanırken bunun dışında farklı bir kodun kullanılması erişimin sağlanmamasına neden olmaktadır. Dolayısıyla da güvenlik açısından son derece önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca iki ya da dört kanallı kumandalar ile de uyum içerisinde çalışan alıcı kartlar farklı fonksiyonların komut olarak eklenmesine neden olmaktadır.

otomatik kepenk - kepenk alıcı kartı - kepenk motoru - kepenk sistemleri

Otomatik Kepenk Alıcı Kartı

ileadmin

Otomatik Tuğla Desen Kepenk

Otomatik Tuğla Desen Kepenk

Otomasyon sistemlerinin insan hayatına girmesiyle birlikte farklı alanlarda ciddi kolaylıklar yaşanmaya başlanmıştır. Bilindiği gibi bu sistemler en basit ifade ile ürünlerin otomatik olarak yani kendiliğinden çalışıp kapanmasını sağlamaktadır. Gelişen teknolojinin insanlara sağlamış oldukları en büyük hediyelerden birisi olan söz konusu sistemler her geçen gün daha fazla alanda kullanılmaya başlamaktadır. Bu alanda hizmet veren firma sayısı da oldukça fazla olup böylece farklı ürün çeşitliliği de sağlanmış olmaktadır. İnsanların kullanmış oldukları ürünlerden bir tanesi olan kepenklere de söz konusu ürünler eklenebilmekte ve böylelikle de ciddi bir kolaylık sağlanmış olmaktadır. Otomatik tuğla desen kepenk ve buna benzer çeşitleri farklı yerlerde kullanırken görmek artık çok daha sık yaşanılan bir durum olarak dikkat çekmektedir.

Otomatik Tuğla Desen Kepenk ve Güvenlik

Otomatik tuğla desen kepenk özellikle ürünlerini dışarıda bulunan insanlara sergilemek isteyen kişiler tarafından kullanılmaktadır. Söz konusu kepenk türü bundan dolayı kuyumcu ve benzer yapıdaki işyerleri tarafından daha fazla tercih edilmektedir. İşyerleri kapandıktan sonra bu kepenklerde kapatılmakta ve böylelikle de güvenlik sağlanmış olmaktadır. Ayrıca tuğla deseni sayesinde ise işyeri önünden geçen kişiler içeride bulunan ürünleri rahatlıkla görebilmekte ve söz konusu durum çok ciddi bir avantaj sağlamaktadır. Bununla birlikte bu ürünler güvenlik sağlama konusunda diğer kepenklerden geri kalmamakta ve aynı şekilde güvenliği sağlamaktadır. Dolayısıyla da ürünlerini insanların rahatlıkla görmesini isteyen işyerleri tarafından tuğla desen kepenk normale göre daha fazla tercih edilmektedir.

Otomatik Tuğla Desen Kepenk ve Kullanışlılık

Otomatik tuğla desen kepenk aynı zamanda otomasyon sistemlerini de içermektedir. Yani bu kepenklerde bulunan motorlar ve diğer parçalar kepenklerin otomatik olarak açılıp kapanmasını sağlamakta olup bu da çok ciddi bir kolaylık sağlamaktadır. İnsanlar el değmeden bu kepenkleri açma şansına sahip olması önemli bir avantaj olarak dikkat çekerken yaşam kalitesini de yükseltici etki yapmaktadır. Motorların seçimi yapılırken mutlaka kepenklerin boyutu ve ağırlıkları dikkate alınmalıdır. Böylece motorlar tarafından sağlanan performans daha yüksek olmaktadır. Bunun dışında motorlara eklenen aksesuarlar da kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

tuğla desen kepenk - otomatik kepenk - kepenk sistemleri

Otomatik Tuğla Desen Kepenk

ileadmin

Otomatik Kepenk Bakırköy

Otomatik Kepenk Bakırköy

Günümüzde birçok işyerinde binaların dış güvenliğini koruma amaçlı kepenk kullanımı gerekmektedir. Özellikle kuyumcular, beyaz eşya dükkanları, elektronik ürün satan mağazalar gibi alanlarda güvenlik zayıflığını gidermek amacı ile tercih edilmektedir. Otomatik kepenk sistemlerini kullanan firmaların dış tehditlere karşı daha korunaklı olduğu söylenebilmektedir. Bakırköy’de yer alan otomatik kepenk servisleri ile maksimum koruma ve güvenliğin sağlanması mümkün olmaktadır. Mağazaların dış alanına monte edilen kepenkler yeni modern ve şık tasarımları ile koruma sağlamasının yanında estetik bir görünümde kazandırmaktır. Ekonomik değeri yüksek malların yer aldığı dükkanları çepeçevre saran alt yapısı ile zararı minimuma indirmektedir. 7/24 açık olan otomatik kepenk Bakırköy firmaları işyerlerini her daim koruyarak ciddi kayıpların önüne geçmektedir. Kurulumundan gerekli olduğu durumlarda onarımına kadar tüm işlemlerin yapılması mümkündür.

Otomatik Kepenklerin Faydaları

Ekonomik açıdan maliyete ve değere sahip malların korunması amacı ile imal edilen farklı mimari tasarımlar ile açılan kapılardır. Güvenliği maksimum düzeyde tutmaya yardımcı olan kapılar farklı alternatifleri ile tercih edilebilmektedir. Bu tür otomatik kepenk Bakırköy bölgesinde de fazlasıyla tercih edilmektedir. Semtteki dükkanlar dış koşulların olumsuzluklarına karşı önlem amaçlı bu sistemden faydalanmaktadır. Faydalarından bahsetmek gerekirse:

 • Yerden tasarruf edilmesini sağlar.
 • Kapı içindeki alüminyum yan rayları temas edilen yüzeyleri destekleyerek sürtünmeyi engeller ve sessiz çalışmasına olanak tanır.
 • Dış mekandan iç mekana toz ya da rüzgarın geçişini engeller.
 • En alt kısma takılan lastik ile kapının çekilmesi sırasında zemine vurmadan yavaş iniş yapılması sağlanır,
 • Enerji kesintilerinde manuel çalışabilecek farklı bir sisteme sahiptir.
 • Kepenkler uzaktan kumanda, anahtar ya da butonla açılma imkanına sahiptir.
 • Alt katmanda asma kilit kullanımı da mümkün olmaktadır.

Otomatik Kepenk Özellikleri

Dış cephe güvenlik önlemlerini arttıran uygulama sayesinde zarar riskini ortadan kaldıran kepenk sistemleri genellikle motorlu biçimde uygulanmaktadır. Kapı rulosu dışardan orijinal kutusunda toplanabildiği gibi alt sırada asma kilit yardımı ile de kilitlenebilmektedir. Spesifik ayrışmalarda:

 • Fazlası ile geniş ve dirençli paneller,
 • Isı ve ses izolasyonu sağlayan yapı,
 • Toz ve güneş gibi dış koşullara karşı koruma,
 • Hırsızlığa karşı geliştirilmiş uzaktan kumanda ve buton sistemleri,
 • Darbe ya da patlayıcılara karşı koruma,
 • Sessiz motor,
 • Dekoratif ve şık tasarım,
 • Manuel ya da otomatik çalışma sistemi ile tercih edilmektedir.

Ev ya da işyerleri için tercih edilebilecek otomatik kepenk Bakırköy firmaları sayesinde güvenliği maksimum seviyeye çıkarabilmektedir. Günün 24 saati bakım ve onarım gibi işlemlerin de kolaylıkla yapılabileceği servis hizmetleri ile çalışmalar gerçekleşmektedir.

otomatik kepenk - motorlu kepenk - otomatik kepenk bakırköy - kepenk sistemleri

Otomatik Kepenk Sistemi Bakırköy

ileadmin

Otomatik Kepenk Sistemi

Emniyet ve Kolaylık Bir Arada; Otomatik Kepenk Sistemi

Bir demir kesiciyle işlevini yitiren, her açma kapamada kullanıcıyı uğraştıran, gürültülü manuel kepenkleri geride bırakalı çok oldu. Hayatın her alanına sirayet eden otomasyon sistemleri bünyesinde sarmal otomatik kepenk sistemi ile iş yerleri daha güvenli, açma kapama daha kolay artık. Elinizdeki bir kumanda ile kontrol edebildiğiniz ve hırsızlık, sel gibi olumsuzluklara karşı daha korunaklı bir hale gelebildiğiniz sistemlerin çok sayıda üreticisi ve pazarlamacısı var olsa da, müşterilerin seçiciliği noktasında fikir sahibi olabilmek oldukça önemlidir.

Kepenk Sistemi Nedir?

İş merkezlerinin girişlerinde, zemin kat mağazaların yol cephelerinin tamamında, fabrika veya bina girişlerinde kullanılabilen ve sarmal olarak katlanabilen, bir motor yardımıyla uzaktan kumanda edilebilen sistemlerin genel adı otomatik kepenk sistemi şeklinde adlandırılmaktadır. İsteğe bağlı değişkenlik gösteren çeşitli metal malzemelerin sac paletler halinde eklenmesi ile oluşturulur. Hem kullanılan malzeme bakımından, hem de renk ve model bakımından birçok çeşidi üretilebilmektedir. Mağazanızın veya iş merkezinin giriş ebatları ne olursa olsun uygun bir otomasyon sistemi muhakkak bulunabilir. Kepenk seçimlerinde yine sızdırmazlık özelliği ile su baskınlarına karşın emniyet sağlanabilmektedir. Ayrıca askı kilit özelliği sayesinde zor kullanılarak aşağıdan kaldırılması da mümkün değildir.

Ölçümden Montaja Otomatik Kepenkler

Otomatik kepenk sistemi talebinizin ilk aşaması ölçümle başlar. Alanında uzman ustalarımız ihtiyacınızı tam olarak karşılayacak şekilde ölçü alır ve üretime geçeriz. Üretim noktasında tercihlerinize göre şekillenen kepenk sistemi en uygun şekliyle montajlanır. Tercihinize göre şekillenmesi şu demektir; kepenk sistemlerinde üretim malzemesi olarak alüminyum, çelik veya galvaniz kullanılabilmektedir. Emniyet açısından en çok çelik tercih edilse de örneğin bir AVM içerisinde bulunan mağazanız zaten korunaklı olduğu için alüminyum da pekala tercih edilebilir. Diğer yandan kepenk sisteminin tamamen kapalı olması, içerisi görünebilecek şekilde ya ortasında delikli bir bölme bulunması ya da tamamının delikli olması yine sizin tercihinize bağlıdır. Ayrıca mağazanızın, iş yerinizin bulunduğu binanın rengi, uğraştığınız ticari sektöre uyumlu bir renk yahut tamamen zevkinize kalmış herhangi bir rengi tercih etmekte sizin elinizde.

otomatik kepenk - galvaniz kepenk - kepenk sistemleri -

Otomatik Kepenk Sistemi

ileadmin

Sac Kepenk

Sac Kepenk

İşyeri ve benzer yerlerde güvenliği sağlamak amacıyla farklı ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler sayesinde insanlar işyerlerini daha güvende hissetmek ve bu da işyeri sahiplerine bir anlamda rahatlık sağlamaktadır. Kullanılan bu ürünler arasında kepenkler önemli bir yer tutmaktadır. Kepenklerin sağladığı bu avantajlar dolayısıyla kullanım alanları her geçen gün daha da genişlemektedir. Buna bağlı olarak da kepenklerin de farklı çeşitleri üretilmiştir. Sac kepenk de bunlar arasında bulunmakta ve birçok yerde kullanılmaktadır. Farklı kepenk çeşitlerinin olması insanlara alternatif sağlaması açısından son derece önemlidir. Böylece kişiler kendi ihtiyaçlarına bağlı olarak bunlar arasından tercihte bulunabildiği gibi kişisel zevklerini de ön plana koyarak seçimlerini yapabilmektedir. Bu da hem güvenliğin sağlanmasına hem de istenilen görüntünün elde edilmesini sağlamaktadır.

Sac Kepenk ve Paslanmazlık Özelliğinin Katkıları

Sac kepenk adından da anlaşılacağı gibi sacdan oluşmakta ve bütün girişi bununla kapatmaktadır. Sarmal bir yapıya sahip olan sac farklı avantajlar sağlamaktadır. Uygun ürün tercihi ile beklentiler rahatlıkla karşılanabildiği gibi sacların paslanmaz özellikte olması bunların çok uzun süreler kullanılacağı anlamına gelmektedir ki söz konusu durum çok önemli avantajlar sağlamaktadır. Paslanma bilindiği gibi ürünlerin çürümesine ve kullanım dışı kalmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı da paslanmazlık özelliği kullanım süresinin daha da artması anlamına gelmektedir. Ayrıca paslanmaz yapıda olan saclar daha güzel görünmekte ve ciddi bir güzel bir görünüm sağlanmasına katkı da bulunmaktadır.

Sac Kepenk ve Otomasyon Sistemleri

Sac kepenk üzerine otomasyon sistemleri eklenebilmekte ve söz konusu sistemler kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Otomatik kepenklere eklenecek olan motor ve diğer ürünler çok ciddi bir avantajın ortaya çıkmasına neden olmakta ve böylece kişiler el değmeden kepenkleri açabilmektedir. Aynı zamanda sistemlerin özellikleri de güvenlik anlamında farklı kolaylıklar sağlamaktadır. Emniyet sistemi sayesinde kepenkler açılırken önüne bir cisim çıkması durumunda hemen durmakta ve aksi yöne hareket etmektedir. Böylece de kazalar büyümeden engellenmiş olmaktadır. Ayrıca bunlara eklenen kumanda türü aksesuarlar sayesinde belli bir mesafeden açılıp kapatılabilmektedir. Teknolojinin sunmuş olduğu imkanlar böylece insanların yaşam kalitesini artırmaktadır.

otomatik kepenk - sac kepenk - kepenk sistemleri

Otomatik Sac Kepenk

ileadmin

Stor Kepenk

Stor Kepenk

İnsanların değişen ihtiyaçlarına bağlı olarak geliştirilen ürünlerden bir tanesi olan stor kepenkler günümüzde giderek yaygınlaşmaktadır. Klasik sistemlerin aksine insanlara ciddi bir kullanım kolaylığı sağlayan stor kepenk çok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Söz konusu ürünler gelişen teknolojinin sağlamış olduğu imkanlarla uyumlu bir şekilde çalışmakta ve bu durum insanların yaşam kalitesini önemli derecede artırmaktadır. Özellikle iş yerlerinde kullanılan bu sistemler esnafların işlerini ciddi oranda kolaylaştırmaktadır. Camların önünde kullanılarak istendiği zaman insanların iç mekanları görmesi engellenmekte ve bu durum ciddi avantajlar sağlamaktadır. Sağlanan avantajlar sayesinde insanlar mekanlarını kapalı hale getirmekte ve bir takım işleri insanlar görmeden yapabilmektedir. Ayrıca bahsedilen ürünler mahremiyet konusunda da çok önemli katkılar sunmaktadır.

Stor Kepenk ve Otomasyon Sistemleri

Stor kepenk otomasyon sistemleri ile son derece uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. 1990’lı yılların başından itibaren kullanılmaya başlanan bu sistemler birçok ürünün otomatik olarak açılıp kapanmasını sağlamaktadır. Uyumlu olan her türlü ürüne rahatlıkla entegre edilen otomasyon sistemleri böylelikle ürünlerin yeni bir kisve kazanmasını sağlamaktadır. Stor kepenklere eklendiğinde bu ürünler de otomatik olarak açılıp kapanmaktadır. İlave edilecek uygun güçteki bir motor ile bu özellik sağlanmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus bulunmakta ve bu husus dikkate alındığında kullanıcılar ürünlerinden çok daha yüksek performanslar alabilmektedir. Bu husus motorların gücü ve kapasitesi ile ilgilidir. Bilindiği gibi otomasyon sistemleri konusunda birçok önemli firma hizmet vermekte ve bu bağlamda motorlar üretmektedir. Üretilen motorların çeşitliliği insanların ihtiyaçlarının daha etkili bir biçimde karşılanması hususuna çok önemli katkılar yapmaktadır.

Stor Kepenk ve Güvenlik Sistemleri

Stor kepenk ürünlerinin boyutuna ve ağırlığına uygun olacak şekilde motor seçiminin yapılması gerekmektedir. Böylece motorlar kendi kapasitelerine uygun olan kepenkleri rahat bir biçimde açıp kapatacaktır. Bunun dışında motorların sahip olduğu emniyet sistemleri yaşanabilecek olası kazaları da önleyecek niteliktedir. Şöyle ki bu sistemler herhangi bir çarpma sırasında otomatik olarak durmakta olası kazaların çok daha büyümesini engellemektedir böylelikle insanların ürünleri ve kendileri çok daha güvende olmaktadır.

otomatik kepenk - kepenk sistemi - stor kepenk

Otomatik Stor Kepenk

ileadmin

Kumandalı Kepenk

Kumandalı Kepenk

İnsanların ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı ürünler geliştirilmekte ve bunlar sayesinde ihtiyaçlar giderilmiş olmaktadır. Bunun dışında daha önceden geliştirilmiş olan ürünler de teknoloji ile birlikte daha kullanışlı hale gelebilmektedir. Bunun en güzel örneklerinden bir tanesi otomasyon sistemleridir. Söz konusu sistemler daha sonraki süreçlerde geliştirilmiş olmasına daha önceden üretimi yapılan ürünler üzerinde kullanılabilmekte ve böylece de insanların yaşam kalitesi ciddi manada artmış olmaktadır. Kepenkler de insanların ihtiyaçları üzerine üretilmiş bir ürün olarak dikkat çekerken zaman içinde ise ciddi bir gelişim geçirmiştir. Kumandalı kepenk dahi üretilmiş olup bu sayede insanlar söz konusu ürünleri çok daha rahat bir şekilde kullanmaya başlamıştır. Bunun dışında da farklı tipte kepenkler bulunmakta olup bunların tamamı insanların ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Kumandalı Kepenk ve Güvenlik Sistemleri

Kepenklere eklenen otomasyon sistemleri ile bu ürünler otomatik olmakta ve bu şekilde kontrol edilebilmektedir. Eklenen motorlar ve diğer parçalar sayesinde insanlar kepenkleri el değmeden açıp kapatabilmektedir. Kumandalı kepenk ise bu ürünlere kumanda eklenmesiyle oluşmaktadır. Motorlara eklenen kumanda alıcısı sayesinde belli bir mesafeden motorlar kontrol edilebilmekte ve bu da önemli bir kolaylık sağlamaktadır. Kumandalar ile kumanda alıcıları arasından özel bir kod bulunmakta ve bu kod sayesinde erişim çok kısa bir süre içinde gerçekleşmektedir. Ayrıca söz konusu kod dışarıdan erişim sağlamak isteyen kötü niyetli kişileri de engellemekte ve böylece güvenliğe de önemli bir katkı sunmaktadır. Aksi takdirde kötü niyetli kişilerde kepenkleri benzer şekilde açıp kapatabilirdi.

Kumandalı Kepenk ve Kumanda Çeşitleri

Kumandalı kepenk hemen her alanda kullanılabilmekte ve böylece de işyeri sahipleri kepenkleri açıp kapatmak için ekstra güç harcamak durumunda kalmamaktadır. Kepenklere ait kumandalardan bazıları iki kanallı olurken bazıları ise dört kanallı olabilmektedir. Yani tercih edilecek ürünlere bağlı olarak kumandalar da değişmektedir. Fakat hemen hepsi aynı işlevi görmekte ve kolaylığı sağlamaktadır. Kumandaların belli bir mesafe uzaktan motorları kontrol edebilmesi bazı durumlarda çok ciddi avantajlar sağlamaktadır. Böylece kişiler işyerlerine ya da diğer alanlara gelmeden önce kepenkler açılmaya başlamaktadır.

kepenk kumandası - otomatik kepenk - kepenk sistemleri

Otomatik Kumandalı Kepenk