Etiket arşivi kepenk sistemi

ileadmin

Otomatik Kepenk Florya

Kepenk Sistemleri Meskenler İçin de Gereklidir!

Günümüzde hemen her dükkanda, mağazada ve iş yerlerinde görmeye alışık olduğumuz otomatik kepenk Florya, Çengelköy gibi süküneti ve müstakil evleri ile ünlü olan bölgelerde meskenler için de bir ihtiyaç haline gelmiştir. Otomatik kepenk sistemleri hem sağladığı emniyet bakımından hem de kullanım kolaylığı bakımından ticari işletmelerin vazgeçilmez tercihleri arasın yer almaktadır. Çarşıda pazarda gezinirken sadece kepenklere dikkat etseniz ne sıklıkta kullanıldığına şahit olursunuz. İşletmeler arasında bu kadar yaygın olan bu yapı malzemesi ne yazık ki hırsızlığın sıklıkla yaşandığı büyükşehirlerde meskenler için yeteri kadar tercih edilmiyor. Oysa işletmelerimiz kadar evlerimizin de emniyetinin sağlanması, kolayı kullanımlı kepenklerle ısı yalıtımına katkı sağlamak son derece kolay bir uygulama.

Sakin Yaşamın Simgesi Florya

İstanbul’un gözde sükünet semtlerinden olan Florya çoğunlukla müstakil evlerin bulunduğu, son yıllarda artan site inşalarına rağmen sessiz ve huzurlu olma özelliğini koruyan bir semt. Müstakil evler arasında lüks sınıfa giren meskenlerin de sayısı hayli fazla. Bu sebepten ötürü hırsızlık gibi tatsız olayların yaşanma riski bir seviye daha yukarda olduğundan otomatik kepenk Florya bölgesi için elzem konulardan biridir. Pencerelere ve garaj girişlerine uygulanan otomatik kepenkler hem emniyet sağlayacak hem de konforlu kullanımı ile sizi yormayacak. İstenilen her ebatta ve ölçüde uygulanabilen kepenkler alüminyum, çelik ve galvaniz seçenekleri ile dilediğiniz şekilde imal edilebiliyor.

Neden Otomatik Kepenk?

Teknolojinin imkanları bizlere emniyet ve kolaylık sağlamaya devam ediyor. Manuel kepenklerin tarihe karışmaya başladığı bir dönemde hem rahat kullanım hem de manuel sistemden daha emniyetli olan otomatik kepenk Florya da dahil olmaz üzere İstanbul’un birçok bölgesinde yaygınlaşıyor. Eski tip kepenklerin hem kullanılan malzemesi hem de kilit sistemi yeterli düzeyde değildi. Bugün otomatik kepenkler askı kilit yöntemiyle korunuyor ve zorlama ile açılamıyor. Ayrıca üretildiği malzeme çok daha dirençli olması hem uzun yıllar boyunca kullanılmasını hem de ısı yalıtımına ciddi bir katkı sağlamasını mümkün kılıyor. Ayrıca uzaktan kumanda edilebiliyor olması da her seferinde manüel olarak uğraşmamanızı sağlıyor.

otomatik kepenk - kepenk sistemi - kepenk fiyatları

Otomatik Kepenk Florya

ileadmin

Kepenk Kumandası

Gündelik Kolaylık; Kepenk Kumandası

Hemen her alanda günlük işlerimizi kolaylaştıran otomasyon sistemlerinden biri de kepenk kumandası ve uzaktan kontrol sistemleridir. Dükkan ve kapı girişlerinde güvenlik amacıyla kullanılan ve genellikle asma kilit yoluyla kilitlenen kepenkler artık çok geride kaldı. Otomasyon sistemleri sayesinde uzaktan kumanda yardımıyla hem daha kolay hem de daha güvenli bir şekilde işimizi görebiliriz. Yeni teknolojilerin hayatımızı kolaylaştırmasının yanı sıra, her yenilik kendi yumuşak karnını da beraberinde getirmekte ve dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar ortaya çıkmaktadır. Genel mantığı emniyet ve kolaylık olsa da yeterli araştırmayı yapmadan sadece fiyat ucuzluğu ile karar veren dükkan sahibi çeşitli olumsuzluklarla karşılaşabiliyor.

Kumanda Kolaylığı Zafiyete Sebep Olmasın

Otomatik kepenk sistemi ve kepenk kumandası sektöründe, her sektörde olduğu gibi işinde kaliteyi ön planda tutanlar ve sadece para kazanma odaklı çalışanlar elbette ki bulunmaktadır. Burada ihtiyacınızı ve güvenliğinizi öncelikli tercih olarak belirlemek sizin elinizdedir. Uzaktan kumanda yardımıyla çalışan otomasyon kepenkler hırsızlığa ve su geçirmezliği sayesinde sel felaketine karşı koruyucu işleve sahiptir. Fakat bu noktada yeterli emniyet tedbirleri alınmadığında istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir. Örneğin elektrik kesintilerinde otomatik kapı motorunun çalışmaması durumuna karşın kanca ile açma önlemi alınıyor. Kancanın takılacağı yerin gizlenmesi ve manuel olarak kilitlenebilmesi gibi bir önlem alınmadığında hırsızlığa davetiye çıkarılacağı unutulmamalıdır. Diğer yandan işin ucuzuna kaçan bazı üreticiler kepengin kilit sistemini basit birer çelik kanca ile hallettiği için, kepenk kapalı durumdayken altına sokulan levye ile 2 metreye kadar yükseltilebiliyor. Oysa askı kilit sistemi olan kepenklerde zor kullanılarak sadece 10 15 cm’ye kadar açılabiliyor ki bu da emniyet açısından yeterince güvenli anlamına geliyor.

Otomatik Kepenk İle Hem Şıklık Hem Emniyet Bir Arada

Otomasyon sistemleri bünyesinde üretilen kepenk ve kepenk kumandası sistemlerinde emniyet önlemlerinin yanında tasarım çeşitliliği de dikkat çekici olabiliyor. İstediğiniz renk ve tasarımla hem güvenliğinizi artırabiliyor hem de şık bir görünüm kazandırıyorsunuz. Otomatik ve motorlu kepenkler ile hem uzaktan kumanda yardımıyla açma kapama yapabiliyor hem de emniyetli bir hale getiriyorsunuz.

kepenk sistemleri - otomatik kepenk - kepenk motorları - kepenk kumandası

Otomatik Kepenk Kumandası

ileadmin

Hasır Kepenk

Hasır Kepenk

Gelişen teknoloji sayesinde insanlar çok farklı alanlarda kolaylık yaşamaktadır. Özellikle otomasyon sistemlerinin daha etkin bir şekilde kullanılmaya başlanmasından sonra söz konusu durum çok daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmaya başlamıştır. Kepenklerde de bu sistemler kullanılmaya başlanmış ve insanların ihtiyaçlarına bağlı olarak farklılaşmıştır. Kepenklerin birden fazla çeşidi bulunmakta ve işyerleri kendi ihtiyaçlarına bağlı olarak bunlar arasından seçim yapmaktadır. Hasır kepenk adı verilen ürün de oldukça fazla tercih edilmekte ve kullanılan bu ürün farklı avantajlar sağlamaktadır. Kepenklerin kullanım amacı öncelikle güvenlik olmasına rağmen zaman içinde güvenliğin yanına farklı nedenler de katılmıştır. Buna bağlı olarak ise sürekli yeni ürün türleri ortaya çıkmakta ve bunların sayısı giderek artmaktadır.

Hasır Kepenk ve Sağladığı Avantajlar

Hasır kepenk adından da anlaşılacağı gibi hasır şeklindedir. Diğer kepenk türlerinden farklı olarak bu tür tellerden oluşmakta ve arka taraf rahatlıkla görülmektedir. Söz konusu özellik bazı işyerleri tarafından etkin olarak kullanılmaktadır. Hasır tipinde olan ürünlerin tercih edilmesiyle işyerleri kapansa dahi yoldan geçen kişiler işyerinde satılan ürünleri rahatlıkla görebilmekte ve bu da bir anlamda reklam yapılması anlamına gelmektedir. Ayrıca söz konusu ürün farklı bir görünümü işyerlerine kazandırmakta olup bu da önemli bir avantaj olarak dikkat çekmektedir. İşyerlerinden ürünlerini sürekli olarak göstermek isteyen kişiler tarafından daha fazla tercih edilen hasır kepenkler farklı malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Güvenlik açısında diğer türler kadar etkili olmasına rağmen aradaki boşluklardan camlara zarar verilebilmektedir. Bundan dolayı da güvenlik bakımından riskli olan yerlerde bunlar çok daha az kullanılmaktadır.

Hasır Kepenk ve Otomasyon Sistemleri

Hasır kepenk yukarıda belirtildiği gibi farklı maddelerden üretilmekte ve bunların neredeyse tamamı paslanmazlık özelliği göstermektedir. Böylece kullanım süresi oldukça fazla olan söz konusu ürünlere ayrıca otomasyon sistemleri de eklenmektedir. Sarmal yapıda olan bu ürünler böylelikle belli bir mesafeden el değmeden açılıp kapatılabilmektedir. Otomasyon sistemleri motor ve diğer ürünlerden oluşmakta olup ciddi bir kolaylık sağlamaktadır. Bu ürünlerde yer alan emniyet sistemleri sayesinde kepenkler açılıp kapanırken yaşanması muhtemel kazalar engellenmektedir.

hasır kepenk - otomatik kepenk - kepenk motoru

Otomatik Hasır Kepenk

ileadmin

Otomatik Kepenk Hadımköy

Otomatik Kepenk Hadımköy

Konfor ve rahatlığı getiren teknoloji endüstri sektöründeki gelişmelerle birleşerek en eski dönemden beri gelen iki kanatlı ya da oluklu yeknesak saclardan olma kepenklerin yerine yeni nesil sağlam lamellerden olma gösterişli estetik kepenkleri günümüze taşımıştır. Öyle ki çeşitli giydirmelerle bu kepenkler renklenmiş ilgi çekici merak cezbedici bazen de bina mimarisinin tamamlayıcı unsuru olma durumuna gelmiştir.

Teknolojik gelişmeler ışığında kepenkler

Günümüzde son derece hızlı bir biçimde teknolojiler değişip gelişmekte ve insanoğlunun hizmetine sunulmakta.  Akıllı sistemler, birçok ihtimale göre işlem yapabilen, farklı donanımlardan veriler toplayıp çeşitli veri tabanlarında işlemler yaparak kendi donanımları üzerindeki işletim sistemleri ile kullanıcıları tanıyabilme kabiliyetlerine sahiptirler. Gelişmiş yazılımlar ve donanımlar sayesinde bu gerçekleşebilmektedir. Yapılan yazılımlarla algılama, öğrenme, muhakeme, şekil ya da resim tanıma gibi özellikleri sağlayabilmektedirler. Bu özellikler sayesinde otomatik kepenkler de akıllı sistemlerle donatıldığında konfor sağlayıcı insanoğluna hizmet edici vasıflarla donatılmış oluyorlar. Yani yazılımlarla uzaktan gönderilen sinyaller sayesinde otomatik kepenkler yönetilebilir duruma gelebiliyorlar. İstenilen zamanda açılıp, istendiği süre kadar açık kalıp sonra da istendiği anda kapatılabiliyorlar. Ya da radarlar sensorlar fotoseller ile yaklaşan cisimleri veya şifreli sembolleri tanıyıp bünyesinde değerlendirip açılıp kapanmaya vesile olabiliyorlar.

Hadımköy’de otomatik kepenkler

İstanbul’un Arnavutköy ilçesine bağlı Hadımköy coğrafi konumu, geniş bir pazara sahip olması, gelişen nüfusu ve sanayisi ile kepenk pazarında da önemli yer edinmektedir. Endüstri sektöründe otomatik kepenk hadımköy özelinde hem üretim hem de kullanım açısından piyasaya hareketlilik kazandırmaktadır.  Civardaki müstakil evlerin garaj kapılarında ve sanayi sitelerindeki fabrikalarda çoklukla kullanılan akıllı otomatik kepenkler hadımköy ekonomisine üretim, bakım ve onarım servisleriyle önemli katkıda bulunuyor. Bu sektörde hizmet vermekte olan müessesemiz de siz değerli müşterilerimize hizmet etmekten gurur duymaktadır. Tecrübeli çalışanlarımız ve günümüze kadar edindiğimiz tecrübelerimizle üretimini yaptığımız otomatik kepenk sistemleri güvenliğiniz ve konforunuzu temin etmek amacındadır. İnternet ortamında otomatik kepenk hadımköy olarak yapılan aramalarda karşınıza çıkacak diğer firmalar ile tatlı bir rekabet içerisinde siz müşterilerimize hizmet verebilmek bizim için gurur kaynağıdır.

kepenk sistemi - otomatik kepenk - otomatik kepenk hadımköy

Otomatik Kepenk Sistemi Hadımköy

ileadmin

Otomatik Kepenk Güvenlik Sistemleri

Otomatik Kepenk Güvenlik Sistemleri

Tambur milinin bir motor gücü ile dönerek çalıştığı, açılmayı ve kapanmayı uzaktan kumanda ya da duvara monte edilmiş şalter ya da elektrikli komuta butonları ile sağladığı kepenkli kapılara otomatik kepenk kapı denir. Açıp kapatma sırasında fiziksel güce ihtiyaç yoktur istenilen her tür renkte boyanabilir göze hoş ve alıcı gelirler ve eski tip kepenklerle göre yorucu değillerdir. Eski tip kepenkler demir ya da sac malzemelerden yapılmış kapak şeklinde olduklarından yeteri kadar güvenlik sağlamadıkları gibi açmak için ciddi güç ve yetenek gerektirirlerdi.

Otomatik kepenklerdeki yenilikler

Tüm hayatımıza konfor ve rahatlık getiren teknolojinin kullanılması ile gelişen otomatik sistemler ile endüstriyel sektörde ki gelişmelerle hayatımıza giren yeni sistem kepenklerin birleşimi insan hayatının kolaylaşması ve güvenlik sağlaması noktasında önemli bir kazanımdır. Bir tarafta endüstriyel alanda isi ses ve toz yalıtımı sağlayan yeni materyaller icat olurken diğer tarafta da türlü innovasyon çalışmalarıyla otomatik kepenk güvenlik sistemlerinde akıllı yöntemler ortaya çıkmakta. Hatta bu kepenkler için elektrik kesintileri gibi olumsuz durumlar için yedek güç kaynaklarının yanında manüel olarak açıp kapama sistemleri de bulunmuş durumda. Otomatik akıllı sistemlerle kepenklere uzaktan gönderilebilen sinyaller ile ya da zaman ayarlı sistemler ile mesela güneşin içeri girme zamanlarına göre açıp kapatma işlemleri uzaktan yapılabilmektedir. Yine garaj kapılarına radar sensor fotosel gibi otomatik kepenk güvenlik sistemleri yerleştirerek araçların garaja yaklaşmaları ile açılıp, geçiş sonrasında kendiliğinden kapanan kepenkler yaşamımıza girmiş durumda. Şimdilerde artık cep telefonlarıyla bile kapılar açılabilmekte, hatta yerleştirilmiş kamera sistemiyle her yerden kapı ve evlerin etrafı izlenebilmekte eve gelen araçlar ve kişiler izlenebilmekte hatta geçmişe dönük kayıtlar da yapılmaktadır. Bu kamera sistemleri kötü amaçlı kişiler için oldukça caydırıcıdır.

Kepenk güvenlik sistemleri ve firmamız

Bu sektörde çalışan firmamız otomatik kepenk güvenlik sistemleri konusunda her türlü yeniliğin peşinde yenilemekte ve gelişmektedir. Son yıllarda rahat kullanımı ve güvenli sistem mekanizmaları ile çokça tercih edilir duruma gelen otomatik kepenk ve güvenlik sistemleri ile ilgili her türlü ihtiyacınıza cevap verebilmek üzere siz müşterilerimiz için buradayız.

otomatik kepenk - kepenk motoru - kepenk sistemi

Otomatik Kepenk Güvenlik Sistemleri

ileadmin

Otomatik Kepenk İkitelli

Otomatik Kepenk İkitelli

Hayatın her noktasında rahat ve konforu kovalayan insanoğlu teknolojik gelişmeler ile beraber icat edilen her türlü yeniliği birbiriyle birleştirerek ihtiyaçlara yeni çözümler üretebiliyor. Elde edilen buluşların nerelerde kullanılabileceği düşünülürken ortaya çıkan fikirler icraata dönüştükçe, diğer sektörler de bu yenilikleri kendi ürünlerine monte etmede zihinlerde çakan şimşeklerle hiç zorlanmıyorlar.

Kepenklerde teknoloji

Otomatik kepenk sistemleri de her türlü teknolojiyi kendi bünyesine ekleyen yenilikçi sektörler arasına girmiş durumda.  Gelinen noktada evinizden ne kadar uzakta olursanız olun kepenklerinizi, panjurlarınızı istediğiniz anda açabilme şansına sahipsiniz. Akıllı sistemler ile bu gibi işlemler artık gerçekleştirilebiliyor. Hatta sistemi programlayarak istediğiniz zamanlarda kepenklerin otomatik olarak açılıp kapanmasıyla mekânınızın içine güneş ışığının girmesini ayarlayabiliyorsunuz. Cep telefonunuzla bile bu gibi işlemleri yönetebiliyorsunuz. Aracınızla garajınıza yaklaşınca otomatik olarak garajınız açılıyor ve siz içeri girince kendiliğinden kapanabiliyor. Kamera sistemleri ile de mevcut sisteminizi görüntüleme anlamında destekleyebiliyorsunuz.

İkitelli’de kepenk üretimi

İstanbul’un Başakşehir ilçesine bağlı ikitelli semtimiz sahip olduğu organize sanayi sitesi, 20 bin konutluk Başakşehir konutları, Olimpiyat Köyü, toplu konutların varlığı ve tüm yerleşim alanları ile 1980’li yıllardan sonra gösterdiği çok büyük ve hızlı bir gelişmeyle yoğun bir nüfusa sahip olmuştur. Dolayısı ile her türlü konuda da ihtiyaçlar ve çözüm yolları artmıştır. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi dünyanın en büyük üretim, ticaret ve satış üslerinden biri olarak rekor seviyede sektör çeşitliliği ile de göze çarpmaktadır. Bünyesindeki kuruluşları ile otomatik kepenk sektörünün de gelişmesine büyük katkılar yapaktadır. İmalatının yapıldığı ve otomasyon sistemleri ile donatılmış otomatik kepenk, İkitelli ve civarındaki semtlerde ve hatta tüm Avrupa yakasında ihtiyacı olan müşterilere hizmet etmektedir. Üretim ve montaj sonrası servis, organize sanayinin getirmiş olduğu avantajlarla beraber etkin ve ekonomik olarak sunulmaktadır. Her renkte tasarım ve istediğiniz yazı, logo ve görsellerle kaplama yaparak çeşitlendirebileceğiniz otomatik kepenk İkitelli semtinde yoğunlukla üretilip kullanılmaktadır.  İnternette otomatik kepenk İkitelli yazıp arattırdığınızda karşınıza firmamız ve diğer birçok imalat ya da tamir hizmeti veren firma çıkacaktır.  Firmamızı tercih etmeniz durumunda zamanın ötesine geçen hizmetlerimizle, durmaksızın gelişme anlayışıyla modern teknolojilerle donatılmış ürün ve hizmetlerimizi sizlere sunmaktan gurur duyacağız.

otomatik kepenk - kepenk servis - kepenk tamir - otomatik kepenk ikitelli

Otomatik Kepenk Sistemi İkitelli