Etiket arşivi kepenk servisi

ileadmin

Garaj Kapısı Servisi

Garaj Kapısı Servisi

Ülkemizde kullanım alanları arttıkça ve çok fazla talep edilmesi sebebiyle birçok Otomasyonlu sistemler, Garaj kapısı sistemleri ve otomatik kepenk sistemleri üretimi yapan ve montajını yapan firmalar kurulmuştur. Tabi ki bilindiği üzere temin edilen parçaların montajı ayrı bir konu ve tamir bakım ve servisliği ayrı bir konudur. Firmamız Otomasyonlu sistemlerin servisi ve  Garaj kapısı servisi olarak Türkiye’de en üst düzeyde özveri ile çalışıp sizlere hizmet vermektedir. Deneyimli ve uzman kadromuz garaj kapılarınız ve otomasyonlu sistemlerinizin montajından sonra kurulumunu gerçekleştirmekte ve ileride arızaya sebebiyet verebilecek hasarlı parçaları büyük bir dikkatle incelemektedir.  Garaj kapısı servisi olarak müşterilerimize yıllardır hizmet etmekte ve Türkiye’de en çok tercih edilen firma olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Müşterilerimize verdiğimiz güven ile övünmekteyiz. Alanında uzman olan kadromuzun ve her bir personelimiz servis yeterlilik belgesi bulunmakta buda müşterilerimizin kafasındaki soru işaretlerini kaldırmaktadır.

Garaj kapısı servisi  arıza durumlarında sizlere en hızlı şekilde hizmet vermekteyiz. Unutmayın ki alanında uzman olmayan kişiler tarafından yapılacak ürün kontrolü ve ya arıza giderimi için parça değişimlerinde mutlaka ilerleyen zamanlarda daha büyük arızalar oluşmakta ve maddi zararlar veya yaralanmalar gerçekleşmektedir. Garaj kapılarının ağır yapılar olması sebebi ile mutlaka göz önünde bulundurulması gereken Teknik servis yeterlilik belgesi ile sizlere hizmet sunmaktayız. Sürekli en iyi hizmeti vermeyi kendine hedef edinmiş firmamız kaliteden şaşmamakta ve sizlere hizmet etmektedir.

Garaj kapıları motorlarının ağırlığı ve yapılarının ağırlığı sebebi ile büyük güç sarf etmekte ve büyük ağılık kaldırmaktadır. Bu sebepten dolayı mutlaka Servisine periyodik bakımları yaptırılmalı ve 60 bin ila 100 bin açılıp kapanma sayısı arasında ince detayına kadar  Garaj kapısı servisi olan firmamız tarafından kontrolden geçirilmelidir. Garaj kapıları en çok arızayı fotoseli, motor mekaniği ve Ana kart üzerinde vermektedir. Bu durumları göz ardı etmemelisiniz. Arıza yaşanmadan önce teknik servisi ile küçük bir kontrol sizlere daha ekonomik arıza gidermede yardımcı olmaktadır. Yetkili  Garaj kapısı servisi yerine tercih edilen merdiven altı firmalar daha çok maddi zararlar vermektedir. Mutlaka yeterlilik belgesi olan servisleri tercih etmenizi öneririz.

otomatik kepenk - garaj kapısı - kepenk servisi - otomatik kapı servisi - garaj kapısı servisi

Garaj Kapısı Servisi Ve Bakımı

ileadmin

Kepenk Kapı

Kepenk Kapı

Standart genişliklerde iş yerleriniz ya da garaj ve depo girişleriniz olabilir. Ancak bu gibi yerleri kapatmak ve açmak için her defasında ağır kilitler ya da demir parmaklıklar kullanamazsınız. Fiziksel olarak yorulabileceğiniz gibi aynı zamanda görüntü açısından ucuz bir sistem seçmiş olursunuz. Böyle küçük detaylar da tabi ki müşterinizin gözünden kaçmaz ve hatayı en başından yapan siz olursunuz. Ayrıca bir de sürekli ağır malzeme ve eşyaların giriş çıkışının yapıldığını düşünün. Her defasında insan gücüne ihtiyaç duyan kapılar sizi ve çalışanlarınızı fazlası ile yormaya yetecektir. Her eşyayı da forklift yardımı ile kaldırıp taşımayacağınızı düşündüğünüzde, aslında geriye kepenk kapı kullanmaktan başka bir seçeneğiniz kalmıyor. Bununla birlikte güvenlik ve doğal hava koşullarının bırakacağı hasarlardan da yine bu yolla kurtulmanız mümkündür. Bu sebepler ışığında eğer hala eski düzen kapı sistemleri kullanıyorsanız, artık onları değiştirmenizin zamanı geldi.

Kepenk kapı için bilmeniz gerekenler

Çağın modernizasyon anlayışına uymuş ve otomatik kepenk kapı modelleri arasından birini seçmişseniz, öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta, bu kapıyı nereye yaptıracağınız konusudur. İşinin ehli olmayan firmalarla çalışmanız size çok daha pahalıya mal olabilir. Geçişler sırasında eşyalarınıza zarar verebilecekleri gibi size de fiziksel sağlığınız açısından büyük darbeler vurabilirler. Bu yüzden çalışacağınız firmayı mutlaka önceden araştırıp iş örneklerini isteyin.

Ayrıca herhangi bir sorun durumunda servis çağırmadan önce kapınızın kumandasından itibaren elektrik aksamını kendiniz kontrol edin. Gerçekten çözemiyorsanız ekipleri yardım için çağırın. Telefonda anlık panik ile abartarak anlattığınız bir sorunun faturası yine sizi yüksek ücretler ödemek zorunda bırakabilir.

Kepenk kapı fiyatları

İşte konunun en zor kısmı… Çünkü size kepenk kapı için ancak giriş ve ortalama bir çıkış fiyatı verebiliriz. Çünkü kullanılan malzemelerden tutun da kapı ebatlarınıza ve istediğiniz tüm özelliklere göre fiyatlar %700’lere kadar değişim gösterebilmektedir. Ama bilgilendirme açısından standart boylarda sade bir kapının 2.000,00 TL’den başlayıp 10.000,00 TL’ye kadar çıkabildiğini söyleyebiliriz. Eğer kapı modelinizi beğenmezseniz ve daha da size özel bir şey yaptırmak isterseniz, bu rakamlar 15.000,00 TL’lere kadar ve hatta daha fazlasına bile çıkabilmektedirler.

otomatik kepenk - kepenk fiyatları - otomatik kapı

Otomatik Kepenk Kapı

ileadmin

Çelik Kepenk Tamiri

Çelik Kepenk Tamiri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde gelişmiş otomasyon teknolojiler sayesinde eskinin zor işleri kolay, eskinin imkansız işleri sıradan hale geldi. Fabrikalardan imalathanelere, bilgisayarlarımızdan cep telefonlarına, asansör sistemlerinden otomatik kapılara kadar hemen her alanda bu kolaylığı bizzat yaşamaktayız. Otomatik kepenkler de bu sistemin bir parçası ve her elektronik sistemde olduğu gibi zaman içerisinde deformasyona uğraması veya bozulması mümkün. Bugünün imkanları göz önüne alındığında otomatik kepenk sistemleri belki de en sade ve en az komplike yapılardır fakat buna rağmen zaman zaman çeşitli arızalar çıkarmaktadır. Kepenk sistemlerinde biraz dikkat göstermek karşılaşılacak arızalara minimuma indirir çünkü istatistiklere bakıldığında arızalar genellikle kullanıcı kaynaklı yaşanmaktadır. Haliyle ister alüminyum veya çelik kepenk tamiri gerekmektedir.

Özenli kullanım ve Düzenli Bakım

Söylediğimiz gibi otomatik kepenk sistemlerinde kullanılan elektronik yapı yoğun bir kompleks değildir. Sade, kolay kullanımlı, kolay çalışma prensiplerine sahip ve uzun süre dayanıklılık gösteren yapı ürünleridir. Fakat kullanıcıların bir takım hataları çeşitli arızaların çıkmasına sebep olmaktadır. Kepenklerinizin açma kapama işlemlerinde eğer olmaması gereken sesler duyuyorsanız işlemi devam ettirmek için zorlamamalısınız. Çünkü otomatik kepenkler genellikle sessiz çalışır ve bir engel ile karşılaştığında, bir sürtünme yaşandığında anormal sesler çıkarır. Çıkan anormal seslere rağmen çalıştırmaya devam ettirmeniz kepenk motorunun bozulmasına sebep olabilir. Diğer bir husus ise yay destekli sistemlerdir. Motora düşen baskıyı azaltmak için bazen yay destekli sistemler kullanılmaktadır. Eğer çok az açma kapama yapılıyorsa yaylar işlevini kaybeder ve motora gereğinden fazla yüklenilir. Bu durumdan kaçınmak için yay destekli kepenginizi ayda en az bir kere açıp kapatmalısınız. Aksi takdirde çelik kepenk tamiri ile uğraşmak durumunda kalırsınız.

Tamirden önce/sonra ne yapmalı?

Çelik kepenk tamiri için bir servis çağırmadan önce, karşılaştığınız arızaya yönelik birtakım denemeler faydanıza olacaktır. Öncelikle otomatik kepenginizin uzaktan kumandası sık kullanımdan ötürü deforme olmuş veya pili bitmiş olabilir. Yedek pili veya yedek kumandayı kullanarak yeniden denemelisiniz. Kepenk raylarında açma kapamaya engel bir nesne bulunabilir, bu durumda motoru çalıştırmak için ısrar etmemelisiniz.

otomatik kepenk - çelik kepenk - kepenk servisi - kepenk tamiri

Çelik Kepenk Tamiri Ve Servisi

ileadmin

Alüminyum Kepenk Tamiri

Alüminyum kepenk tamiri

İş yerleri güvenliği için birçok yöntem uygulanmış ve teknolojinin yardımıyla otomatik kepenklere geçilmiştir. Günümüzde birçok alanda kullanılan otomatik kepenkler müşterilerimiz tarafından güvenlik açısından tercih edilmektedir. Kepenk sistemlerinin bir çok çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır.

Alüminyum kepenkler; Bu kepenkler hem ekonomik hem de darbeye karşı aşırı dayanıklı olmasıyla bilinir ve dış ortamdaki ısıyı ve olumsuz hava koşulunda gerçekleşen yağmur ve sel olaylarında iş yerinizi korumaktadır.

Çelik kepenk; Çelik kepenkler birçok alanda alışveriş merkezleri hastaneler, kuyumcular ve diğer iş merkezlerinde kullanılan sesiz çalışan ve güçlü motoru bulunan kepenkler dir. Darbeye maksimum seviyede dayanıklı ve olumsuz koşullardan muhafaza edilmek istenilen alanı korumaktadır.

Galvaniz Kepenkler; Galvaniz kepenkler maliyet açısından diğer kepenklerden daha pahalıdır , İç mekana ışık geçirmesi ve delikli yapısının olmasından dolayı ayrıca darbelere , yanıcı ve patlayıcı maddelere karşı aşırı dayanıklı olması sebebi ile tercih edilir

Her teknolojik ürünlerde olduğu gibi bu otomatik kepenklerin de maksimum kullanım ömürlerini uzatma yolları vardır. Periyodik bakımlarını zamanında yaptırmak bunların en başlıca uygulanan yöntemleridir. Servis ve tamir sağlayıcılarının yetkili servis olması sizi ilerideki oluşacak durumlardan kurtarmaktadır. Kepenk kazaları maddi ve yaralanmalı kazalar olduğu istatistiklerle sabitlenmiştir. Alüminyum kepenklerde genel anlamda görselliğe önem verilen kapılar olup alışveriş mağazaları içerisinde kullanımı tercih edilmiştir. Firmamız tarafından yetkili servisliği alınan kepen sistemlerine Alüminyum kepenk tamiri de dâhil edilmiş ve yetiştirdiğimiz personellerle sizlere hizmet etmekteyiz. Türkiye’de birçok alanda hizmet vermekte olan firmamızın Alüminyum kepenk tamiri müşteri memnuniyeti ve öz verili çalışması ile en çok tercih edilen firmadır.Alüminyum kepenk tamiri işleminden önce servis sağladığımız müşterilerimizin problemin ne olduğuyla ilgili bilgi veriyoruz ve en kısa sürede sizlere hizmet veriyoruz. Kepenk tamiratların da en çok sorunlar motor kısmı ve kepenklerin yay kısımlarından gerçekleşmektedir, teknik servisimiz kepenk parçalarını çok iyi tanımakta ve sizlere en iyi hizmeti vermektedir. Tamir durumlarında veya parça değişikliğinde sizlere bilgi verir ve sizlerin istekleri doğrultusunda hizmet vermeye devam eder. Tüm personelimizin tamirat ve teknik servis yeterlilik belgesi olan Türkiye’nin en büyük firmasıdır.

alüminyum kepenk - kepenk servisi - kepenk tamiri

Alüminyum Kepenk Tamiri Ve Servisi

ileadmin

Alüminyum Kepenk Servisi

Alüminyum Kepenk Servisi

Tarihten günümüze kadar insanlar güvenliklerini iş yerlerini ve evlerini korumak için çeşitli yollara başvurmuş çoğu zamana ise insan gücü kullanarak bunu sağlamıştır. Günümüz teknoloji çağı olması nedeniyle güvenlik üstüne birçok gelişimler olmaktadır. Otomatik kepenk sistemleri günümüzde teknolojinin nimetlerindendir. Otomatik kepenkler hırsızlığa, ağır darbelere dayanıklı olduğu için oldukça fazla talep edilen bir üründür. Otomatik kepenk sistemlerinin birçok seçenekleri vardır. Dayanıklılığı ısı muhafazası ve dışardan gelebilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı güvenliğimizi sağlayabilir.

Bazı otomatik kepenk sistemleri ülkemizde oldukça fazla kullanılmasına rağmen tam anlamıyla servis ve bakımını yapan yetkili fazla firma yoktur. Firmamız Otomatik kapı sistemlerinin Türkiye’de en çok tercih edilen yetkili servislerinden birisi olmuştur. Yaptığı iş ile müşteri memnuniyetine dikkat eden ve özveri ile çalışan personellerimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz. Firmamız Alüminyum kepenk servisi ve diğer birçok kepenklerin teknik bakım ve servisliğini sertifikalı personelleri ile yapmaktadır. Alüminyum kepenkler genelde hem ekonomik olması hem de Darbelere ve mevsim değişikliklerine güneşe ve yağmura dayanıklı olmasından dolayı tercih edilmektedir. Ancak her montaj ve satışını yapan kepenk firması maalesef yetkili servis değildir. Yetkili servis olma şartlarını taşımayan personellerin yapmış olduğu bakım ve tamirat işlerinde birçok problemler oluşmakta ve bu problemler maddi hasar veya yaralanmalı kazalara sebep olmaktadır.

Firmamız tarafından üstlendiğimiz Alüminyum kepenk servisi periyodik bakımlar gerçekleştirerek açılma ve kapanma süreçleri içinde herhangi bir olumsuz durum yaşanmış mı tespit etmektedir. Tespitler sonrası motor ve ana kart düzenekleri incelenmekte ve problemin ne olduğu profesyonel bir şekilde tespit edilmekte ve gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Alüminyum kepenk servisi üzerine yetiştirdiğimiz personellerimizde yetki belgeleri ve sertifikaları bulunmakta ve sizlere bu şekilde hizmet vermektedir. Kepenkler ağır yapılar oldukları için herhangi bir durumda mutlaka yetkili servisi ile görüşmeniz gerekmekte aksi takdirde daha büyük sorunlar yaşatmaktadır. Birçok merdiven altı firmanın olduğunu hatırlamakta fayda vardır, ekonomik bir şekilde sorunumuzu çözelim bakış açısıyla yöneldiğiniz bu yöntemler sizleri daha çok problemlere yöneltmekte ve ilerleyen süreçte daha çok zarar etmenize neden olmaktadır.

alüminyum kepenk - kepenk servisi - otomatik kepenk - otomatik kapı

Alüminyum Kepenk Servisi Ve Tamiri

ileadmin

Galvaniz Kepenk Servis

Galvaniz Kepenk Servis

Otomatik kepenk sistemleri gün geçtikçe geliştirilmekte ve her alanda kullanılmaktadır. Eski model kepenklerin yerini alan ve dış görünüşüyle müşterilerin dikkatini çeken otomatik kepenkler, kullanım açısından ve dayanıklılık açısından teknolojik olarak geliştirilmiştir. Kullanıcılarına maksimum seviyede kullanım sunan ve güvenlik açısından oldukça dayanıklı olan otomatik kepenkler  Isı muhafazası ve dış dan gelecek her türlü olumsuzluğa karşı iç mekanı korumaktadır. Otomatik kepenk sistemlerinin birçok çeşitleri vardır. Galvaniz kepenk sitemleri 1.sınıf çelikten üretilmiştir. Ayrıca Firmamız Galvaniz kepenk servis belgelerinide elinde bulunmaktadır

Galvaniz kepenkler montajında kullanılan çelik profillerin arasına konulan özel bir malzeme ile hiç ses çıkarmadan çalışmakta ve çevreyi rahatsız etmemektedir. Galvaniz kepenk sistemleri Alüminyum kepenkler ve çelik kepenklere göre daha maliyetlidir. Galvaniz kepenkler olumsuz mevsim şartlarından etkilenmemekte ve iç mekânın ısısını da diğer kepenk sistemlerinden daha çok korumaktadır. Galvaniz kepenk sistemlerinin daha maliyetli olma sebeplerinden biri ise Galvaniz malzemesinin yanıcı ve patlayıcı malzemelere karşı dayanıklı olmasıdır. Hırsızlıklara karşı maksimum seviyede koruma sağlar ve güvenliğinizi temin eder. Delikli yapısı sayesinde iç mekân yeterli derecede güneş ışığı alabilir.  Havalandırmaya ve güneş enerjisinin gerekli olduğu yerlerde Galvaniz kepen sistemi kullanılabilir. Darbelere dayanıklı yapısı ile oluşabilecek hasatların önüne geçen Galvanit kepenk iş yerinizi ya da kullandığınız herhangi bir yeri daha güvenli kılacaktır

Firmamız galvaniz kepenk sitemlerinin montajını ve siparişini de aldığı gibi Türkiye’deki yeterlilik belgesi olan Galvaniz kepenk servisi olaraktan sizlere hizmet vermektedir. Galvaniz kepenk sistemleri ağır yapılar olduğu için kazaya ve herhangi bir olumsuzluğa sebebiyet vermemek için kesinlikle Galvaniz kepenk servisi olan firmamızı tercih etmeniz gerekmektedir. Alanında uzman olan teknik personellerimiz ile sizin hizmet etmekteyiz. Otomatik kapı sistemlerinin bakımları ve arızaları gideren personelin her parçayı tanıması ve üzerinde uzun süreli çalışmış olması gerekmektedir. Alanında uzman olmayan servisler tarafından yapılan bakım ve tamirat işlerinde ileride mutlaka kazaya sebebiyet vermektedir. Otomatik kepenk sistemlerinin motor ve yay kısımlarının arızalanması sebebi ile maddi ve yaralanmalı kazaların meydana gelebileceğini unutmayın.

galvaniz kepenk - otomatik kapı - galvaniz kepenk sistemi - galvaniz kepenk servisi

Galvaniz Kepenk Servis Ve Tamiri

ileadmin

Kepenk Servisi

Kepenk Nedir?

Kepenk, işyerleri gibi yapıların girişlerini güvenli hale getirmek ve dış izolasyonu sağlamak için kullanılan, sonradan yapıya dahil edilebilen, farklı materyallerden üretilebilen kapatıcı bir yapıdır. Firmamız, müşteri istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda ürettiği kepenkler sayesinde, müşteri memnuniyetini ve en üst kaliteyi müşterilerine sunmaktadır.

Kepenk Modelleri

Kepenk sevisi, ana başlıklar altında otomatik kepenk sistemleri ve manuel kepenk sistemleri olarak ikiye ayrılırlar. Günümüzde kullanım kolaylığı açısından otomatik kepenkler daha sık tercih edilmektedir. Manuel kepenklerde müşterinin talebi üzerine istenilen yere uygulanabilir. Bu iki ana başlığın yanında kepenkler model, yapı malzemesi ve desenli kepenkler olarak da modellere ayrılırlar. Firmamızda otomatik kepenkler, çelik kepenkler, galveniz kepenkler, transparan gibi modellerde bulunabildiği gibi müşterimizin isteği doğrultusunda üzeri desenli kepenkler de bulunur. Otomatik kepenkler, manuel kepenklere göre kullanım açısından büyük kolaylık sağlarlar. Açma ve kapamanın kolay olduğu otomatik kepenkleri elektrik kesintileri sırasında manuel olarak da açıp kapatabilirsiniz. Müşterimizin isteği doğrultusunda otomatik kepenklere uzaktan kumandalı sistemler dahil edilerek, kullanımı daha da kolaylaştırılabilir.

Kepenklerin Teknik Özellikleri ve Kullanım Alanları

Kepenklerin özellikleri, teknik detayları ile değişiklik gösterir. İçi poliüretan dolu çelik kepenkler güvenlik açısından daha çok uygulanan kepenklerdir. Bu kepenklerin asıl kullanım alanları, iş yerleri ve bankalar gibi ileri güvenlik seviyesi gerektiren yapılardır. Bunun yanında içi boş olan çelik, sac levha ve tahta gibi malzemelerden üretilen kepenkler ise garaj kapıları ve pencereler gibi alanlara uygulanan kepenklerdir. Kullanım amaçları dış çevre izolasyonu sağlamak önceliklidir. Kepenk sistemleri alanında ileri gelen firmamız, müşterilerimizin isteği doğrultusunda, her alana kaliteli ve uzun ömürlü kepenk sistemleri uygulayabilmektedir.

Kepenk Servisleri

Firmamız uyguladığı kepenklerin, her zaman takibini yapmaktadır. Sunduğumuz uzun ömürlü ve kaliteli kepenklerde, müşterilerimizin yaşayacağı her türlü sıkıntıya karşılık hizmet verdiğimiz kepenk servisi sayesinde kalitemizi her zaman bir adım daha ileri taşımaktayız. Müşterilerimiz gerek uzaktan kumanda isteminde gerekse kepenk sisteminin kendisinde yaşadıkları herhangi bir sıkıntıdan dolayı kepenk servislerimize başvurabilirler. Kepenk servislerimiz, müşterilerimizin memnuniyetini en üst seviyede tutacak şekilde, usta tamirci ve ekibi tarafından garantili bir şekilde yapılmaktadır ve müşterimizin istediği saatlerde hizmet vermektedir. Firmamızın uyguladığı kepenklerde yaşadığınız herhangi bir sıkıntı durumunda, firmamızla bağlantıya geçerek hızlı bir şekilde kepenk servislerimizden hizmet alabilirsiniz.

imgres

ileadmin

Galvaniz Kepenk Tamiri

GALVANİZ KEPENK TAMİRİ

Galvaniz kepenkler özellikle son on yılda kullanıcıların hayatına girmiştir. Demir tabakaların ergimiş halde bulunan çinko metalinin içine batırılması sonucu elde edilen galvaniz kepenk tamiri çok kolay bozulmadığı ve aksamadığı için nadiren gerekli olan bir güvenlik sistemidir aynı zamanda. Çünkü çelik profillerin çinko ile kaplı olması başta hırsızlık riski olmak üzere patlama ve yüksek şiddetteki darbelere karşı da koruma sağlar. Ayrıca yağ ve pas gibi tüm dış etkenlerden sizleri ve işletmenizi korur.

KULLANIM ALANLARI

Kepenk depoların, işletmelerin ve fabrikaların girişlerinde kullanılan metal kapaktır. Zaten uzun ömürlü olan bu kepenkleri galvaniz ile de daha da uzun ömürlü hale getirmek mümkündür. Bu şekilde hem iç mekânda hem de dış mekânda oldukça uzun ömürlü ve kullanışlı hale gelirler ve uzun süre tamire ihtiyaç duymazlar. Galvaniz kepenk tamiri uzun yıllar gerekmese de bu mekanizmalar da bir süre sonra bakım ve tamire ihtiyaç duyarlar.  Bu da genel olarak profilin tamamı için bir tamir değil katlanabilme olanağı veren rulo yapılabilen mekanizmasal kısımda bir aksaklıktan kaynaklı bir tamirdir.

TEKNİK DETAYLARI

Otomatik ve elle kapatılan, manuel, olarak iki türü olan; dükkân, garaj ve bahçe kapıları gibi alanlarda kullanılan ve dış etkilere karşı koruma sağlayan galvaniz kepenk bir süre sonra tüm dayanıklılık özelliğine rağmen yıpranır. Yağmur suları, toz ve bunun gibi maddeler ile yıpranan kepenkler bir süre sonra mekanizmalarını çalıştıramazlar. Bu da işlevlerini tam yapmayan galvaniz kepenklerin işyerinizi yeteri kadar koruyamayacağı anlamına gelir.

MODEL SEÇENEKLERİ

ASP 110, ASP 110 D, ASP 80 ve ASP 80 D gibi galvaniz kepenklerden imal edilen ve otomatik kepenk sistemi olarak bilinen sistemlerde genel olarak otomatik açma ve kapama mekanizması arızalanır. Çünkü kepenkler patlama, darbe gibi olaylara ve aynı zamanda rüzgar, fırtına vb. doğa olaylarına karşı dayanıklıdır. Ancak yine de tamire ihtiyaç duymamak için galvaniz kepenklerinizi belirli aralıklarla uzman kişilerden yardım alarak tamir ettirmelisiniz. Rulo olarak toplanabilen ve oldukça esnek olan kepenkler için yağlama yaparak kendiniz de bakım yapabilirsiniz.

imgres