Etiket arşivi kepenk motorları

ileadmin

Santral Kepenk Motorları

Santral Kepenk Motorları

Santral kepenk motorları tıpkı diğer motorlar gibi kullanıcıya özel olarak seçilirler. İşinin uzmanı olan bir satıcının müşteriyi doğru yönlendirmesi gerektiği savından yola çıkarak, önce müşterinin memnuniyetinin göz önünde tutulmasının planlanması icap eder. Bir müşteri ise ancak sorunsuz ürün ve uzun yıllar garantili kullanım ile mutlu edilebilir. Bunun için satışçının önce motor çeşitlerini tanıması gerekir.

Santral kepenk motorları çeşitleri

Bir ürünün müşteriye pazarlanması sırasında bilinmesi gereken en önemli detay teknik bilginin algılanabilirliğidir. Böyle bir giriş yaptıktan sonra santral kepenk motorları çeşitleri için kısaca:

  • 230 Volt çalışma gerilimi özelliğinde olan modeller mevcuttur. 170 kiloya kadar taşıma yapabilirler. Bu modeller genellikle mekanik switch’li olup 200 mm kasnak çapı ve 170 NM tork ile yan yana çalışırlar. Ayrıca 60’lık ve 76’lık borular ile uyum sağlarlar.
  • Bazı ürün modelleri çift motora sahip olabilir. Yine 230 Volt ve mekanik switch’li olsalar da bu ürünler iki katı ağırlık yani 340 kiloluk yükü rahatlıkla taşıyabilmektedirler. Bununla beraber 9 Rpm hıza sahiptirler ve 200 mm kasnak, 340 Nm tork 76’lık ve 60’lık boru özelliklerini korurlar.
  • Bir diğer motor ise yukarıdaki özelliklere ek olarak 380 kiloya kadar malzeme taşıyabilmektedir. Ayrıca rondo kontrol ünitesi fotosel bağlanabilir özelliktedir ve çalışma süresi ayarlanabilir.

Bu modelleri değiştirmek ve çeşitlendirebilmek mümkündür. Ancak en çok tercih edilenleri bu şekilde sıralanır. Sizin de eğer standartları aşacak kadar büyük ya da küçük kapalı alanlarının yoksa bunlardan birini tercih edebilirsiniz.

Santral kepenk motorları fiyatları

Konu ile ilgili biraz araştırma yaparsanız satın almanızın sadece santral kepenk motorları ile sınırlı kalmadığını görebilirsiniz. Örneğin işinize yaracak iki yollu bir el kumandasından kepengin tamamına kadarını aynı alışveriş yolu ile edinebilirsiniz. Ancak konu sadece motorlara geldiği zaman 300,00 TL ile 1.000,00 TL gibi rakamlar arasında ücretlendirildiğini söyleyebiliriz. Siz yine de böyle bir ürün almadan önce alanında uzman birilerinden mutlaka yardım alın. Yoksa elinizdeki ürün için ödediğiniz meblağ ve sonrası iade işlemleri, ardından yeni ürün alımı derken cidden yorulabilirsiniz.

santral kepenk - otomatik kepenk - kepenk motorları - kepenk fiyatları

Santral Kepenk Motorları Ve Fiyatları

ileadmin

Stor Kepenk

Stor Kepenk

İnsanların değişen ihtiyaçlarına bağlı olarak geliştirilen ürünlerden bir tanesi olan stor kepenkler günümüzde giderek yaygınlaşmaktadır. Klasik sistemlerin aksine insanlara ciddi bir kullanım kolaylığı sağlayan stor kepenk çok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Söz konusu ürünler gelişen teknolojinin sağlamış olduğu imkanlarla uyumlu bir şekilde çalışmakta ve bu durum insanların yaşam kalitesini önemli derecede artırmaktadır. Özellikle iş yerlerinde kullanılan bu sistemler esnafların işlerini ciddi oranda kolaylaştırmaktadır. Camların önünde kullanılarak istendiği zaman insanların iç mekanları görmesi engellenmekte ve bu durum ciddi avantajlar sağlamaktadır. Sağlanan avantajlar sayesinde insanlar mekanlarını kapalı hale getirmekte ve bir takım işleri insanlar görmeden yapabilmektedir. Ayrıca bahsedilen ürünler mahremiyet konusunda da çok önemli katkılar sunmaktadır.

Stor Kepenk ve Otomasyon Sistemleri

Stor kepenk otomasyon sistemleri ile son derece uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. 1990’lı yılların başından itibaren kullanılmaya başlanan bu sistemler birçok ürünün otomatik olarak açılıp kapanmasını sağlamaktadır. Uyumlu olan her türlü ürüne rahatlıkla entegre edilen otomasyon sistemleri böylelikle ürünlerin yeni bir kisve kazanmasını sağlamaktadır. Stor kepenklere eklendiğinde bu ürünler de otomatik olarak açılıp kapanmaktadır. İlave edilecek uygun güçteki bir motor ile bu özellik sağlanmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus bulunmakta ve bu husus dikkate alındığında kullanıcılar ürünlerinden çok daha yüksek performanslar alabilmektedir. Bu husus motorların gücü ve kapasitesi ile ilgilidir. Bilindiği gibi otomasyon sistemleri konusunda birçok önemli firma hizmet vermekte ve bu bağlamda motorlar üretmektedir. Üretilen motorların çeşitliliği insanların ihtiyaçlarının daha etkili bir biçimde karşılanması hususuna çok önemli katkılar yapmaktadır.

Stor Kepenk ve Güvenlik Sistemleri

Stor kepenk ürünlerinin boyutuna ve ağırlığına uygun olacak şekilde motor seçiminin yapılması gerekmektedir. Böylece motorlar kendi kapasitelerine uygun olan kepenkleri rahat bir biçimde açıp kapatacaktır. Bunun dışında motorların sahip olduğu emniyet sistemleri yaşanabilecek olası kazaları da önleyecek niteliktedir. Şöyle ki bu sistemler herhangi bir çarpma sırasında otomatik olarak durmakta olası kazaların çok daha büyümesini engellemektedir böylelikle insanların ürünleri ve kendileri çok daha güvende olmaktadır.

otomatik kepenk - kepenk sistemi - stor kepenk

Otomatik Stor Kepenk

ileadmin

Kepenk Motoru

Kepenk Motoru

Kepenk kullananların seçim yapma konusunda zorlandıkları en önemli şey kepenk motoru ve gerekli sistemi kontrol edebilmesi için taşıması gereken özelliklerdir. Ayrıca yapılması zorunlu olan bu seçim kepengin ömrünü ve stabil kullanımın amacına ulaşıp ulaşmadığını belirlemektedir. Eğer siz de böyle bir sisteme sahip olmak istiyorsanız:

  • Kepengin açılıp kapanma sayısını içeren günlük tahmini tur sayısını
  • Kepengin ebatlarını
  • Montajın depo, garaj, mağaza ya da nereye yapılacağını

tam olarak bilmeniz gerekir.

Standart tüp ve 220 Volt zincirli otomatik kepenk motoru

Standart tüp otomatik kepenk motorları, iş yerlerinden ziyade ev kullanımları için daha uygundur. Günde birkaç kez açılıp kapanmasında sorun yaşamazsınız. Ancak 4 -5 dakikalık kullanımlar sonrası ısınırlar ve emniyet termikleri atar. 10 NM’den başlayarak 500 NM’ye kadar olan modelleri bulunmaktadır. İş yerleri için uygun olan model yani 220 Volt zincirli otomatik kepenk motoru, özellikle yükleme noktaları için uygun yapıdadır. Ağır olan tüm kepenklerde kullanımları uygundur. Ancak yine de çok fazla açılıp kapanmamaları gerekir. Herhangi bir elektrik kesintisi durumunda kepenklerin açılma ve kapanmaları bu zincirler vasıtası ile kontrol edilebilmektedir. Ayrıca manuel müdahale edilebilen kontrol butonları bulunur. Böylece kullanıcılar elektriksel düzene bağımlı kalmazlar. Zincirli modeller için 400 NM’den başlanarak 2450 NM’ye kadar çalışabilen motor çeşitleri bulunmaktadır.

380 Volt box kepenk motoru ve 24 Volt DC tüp otomatik kepenk motorları

380 Volt box’ların kepenk motoru konusunda gelişmişlik düzeyleri ve fiyatları standart tüp ve 220 Volt motorlara göre çok daha fazladır. Açılıp kapanma sayıları da çok yüksek değerleri bulabilir. 380 Volt elektrik ile beslenen bu modeller aynı zamanda ağırlığın fazla olduğu kepenkler için uygundurlar. Çok sayıda giriş ve çıkışa maruz kalan site garajları ve nakliye ya da kargo gibi sevkiyatı fazla depoların yükleme noktaları için ideal rahatlığa sahiptirler. Mekanik anlamda 6 limit switch kullanabilirlerken, elektronik anlamda 2 limit switch’te sınırlı kalırlar. Üstelik aşağı ve yukarı olmak üzere iki yöndedirler. DC’lerse 70 NM’den 150 NM’e kadar çalışırlar ve kendinden UPS’lidirler. Günlük 10 – 15 açılıp kapanmaya da sonuç verirler.

otomatik kepenk - kepenk motoru - kepenk sistemleri

Otomatik Kepenk Motoru

ileadmin

Kepenk Fiyatları

Kepenk Fiyatları

İşyerlerinin girişlerinde kullanılan kapıların haricinde kepenkler de kullanılmaktadır. Kepenkler farklı amaçlar için kullanılsa da genel amaç güvenlik ile ilgilidir. Kepenk kullanılan yer genellikle dışarıdan gelen tehditleri bu şekilde engellemektedir. Kepenk sayesinde işyerlerinin girişlerinde bir anlamda iki farklı kapı bulunmakta ve bu da ciddi bir güvenlik oluşturmaktadır. Kepenkler son dönemde işyerleri dışında da kullanılmaya başlanmış ve kullanım alanları giderek artmaktadır. Kepenkler insan gücü ile açılıp kapatılabildiği gibi gelişen teknoloji sayesinde farklı şekillerde de açılıp kapanmaktadır. Kepenk fiyatları ise bu bağlamda çok ciddi farklılık göstermekte ve kişilerin tercih edecekleri ürünlere bağlı olarak bazen artarken bazen ise azalmaktadır. Tüm bu nedenlerden dolayı söz konusu fiyatlar hakkında net bir rakam telaffuz etmek doğru olmayacaktır.

Kepenk Fiyatları ve Otomasyon Sistemleri

Gelişen teknoloji insanların hayatlarındaki farklı alanlarda kolaylıklar sağlamakta ve insanların çok daha rahat bir yaşam sürmelerine neden olmaktadır. Bazen evlerin içindeki bir alanla ilgili gelişmeler olurken bazen ise dışarıda yer alan ürünler ile ilgili gelişmeler olmaktadır. Dolayısıyla da insanların yaşam kaliteleri gün geçtikçe daha da artmaktadır. Otomasyon sistemlerinin günümüzde geldiği nokta da bu şekilde bir etki yapmakta ve hemen her alanda bu sistemler kullanılmaya başlanmaktadır. Kepenklerde de kullanılan otomasyon sistemleri çok önemli rahatlık sağlamaktadır. Kepenk fiyatları ise üzerinde bulunan sistemin gücü ve özelliklerine göre değişmektedir. Otomasyon sistemleri sayesinde kullanıcılar sadece tek bir tuşa basmak suretiyle otomatik kepenkleri açıp kapatabilmekte ve böylece kepenklere el dahi değmemektedir.

Kepenk Fiyatları ve Güvenlik

Kepenk fiyatları öncelikle kullanılan motorun gücüne bağlı olarak değişmektedir. Motorların gücü arttıkça ödenmesi gereken ücretlerde artmaktadır. Motorların gücü ise kullanılan kepenklerin boyutu ve ağırlığına uygun olarak seçilmektedir. Böylece motorlardan alınan performans çok daha yüksek olmaktadır. Tüm bunların dışında kullanılan ürünlerde ekstra özellikler dahi bulunmakta ve bunlarda kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Kullanılan özelliklerin bir kısmı kepenklerin açılıp kapanırken oluşturabileceği güvenlik riski ile ilgilidir. Bunun için yavaş başla yavaş bitir gibi özellikler bulunmakta ve böylece olası kazalar engellenmiş olmaktadır.

kepenk sistemleri - kepenk motorları - kepenk fiyatları

Otomatik Kepenk Fiyatları

ileadmin

Galvaniz Kepenk Bağcılar

Galvaniz Kepenk Bağcılar

İnsanların yaşam kalitelerini artırmak amacıyla sürekli çalışmalar yapılmakta ve buna bağlı olarak yeni ürünler kullanılmaya başlanmaktadır. Söz konusu ürünlerden bir tanesi olan kepenkler insanların duyduğu ihtiyaç üzerine geliştirilmiş olup zaman içerisinde geliştirilmiştir. Kepenkler özellikler işyerleri ve benzer mekanların güvenliğini sağlama açısından çok önemli roller oynamakta ve bundan dolayı da çok fazla tercih edilmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bahsedilen ürünlerin kullanımlarında da ciddi bir kolaylık sağlanmıştır. Kepenklere uygun olan motorların takılmasıyla birlikte bunlar el değmeden açılıp kapanabilmektedir. Galvaniz Kepenk Bağcılar bölgesinde kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Galvaniz maddesinden üretilen kepenkler özellikle paslanmaya karşı olan dirençleri ile bilinmekte ve böylece bu da kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Galvaniz Kepenk Bağcılar ve Paslanmazlık

Kepenkler farklı maddelerden üretilmekte olup kullanılan maddelerin özelliklerine bağlı olarak farklı avantajlar sağlanmaktadır. Söz konusu duruma örnek olarak galvaniz malzemeden üretilen kepenkler gösterilebilmektedir. Galvaniz madde paslanma konusunda son derece dirençlidir. İçerisinde yer alan elementler sayesinde oksijen ile demirin birleşmesini engellemekte ve böylece de paslanma gerçekleşmemektedir. Paslanma zaman içinde ürünleri derinden etkilemekte ve böylece ürünler kısa süre içerisinde kullanılamaz duruma gelmektedir. Bir anlamda paslanma ürünlerin çürümesine neden olduğundan kullanım süresinin daha erken sona ermesine neden olmaktadır. Galvaniz Kepenk Bağcılar bundan dolayı çok fazla tercih edilmektedir. Böylece kullanıcılar kepenkleri normale göre daha fazla kullanabilmektedir. Söz konusu durum ise maddi olarak avantajlar sağlamaktadır.

Galvaniz Kepenk Bağcılar ve Kullanım Kolaylığı

Galvaniz Kepenk Bağcılar bölgesinde özellikle iş yeri sahipleri tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Paslanmaz özelliği ile bilinmeyen galvaniz aynı zamanda da güzel bir görünüme sahiptir ki bu da işyerlerinin daha güzel görünmesini sağlamaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde kepenklere eklenen otomasyon sistemleri insanların yaşam kalitesini artırması açısından çok ciddi roller oynamaktadır. Kepenklere eklenen uyumlu bir motor insanların el değmeden kepenkleri otomatik açmasına neden olmakta ve bu da kullanım kolaylığı anlamına gelmektedir. Kullanılacak olan motorların mutlaka kepenklerin boyutları ve ağırlığına uygun olması çok önemlidir. Bu sayede daha yüksek performans elde edilecektir.

galvaniz kepenk - otomatik kepenk - galvaniz kepenk bağcılar

Otomatik Galvaniz Kepenk