Etiket arşivi garaj kapısı

ileadmin

Garaj Kapısı

Garaj Kapısı

İnsanlar hayatlarını kolaylaştıran araçlar gün geçtikçe daha da yaygınlaşmaktadır. Araçların bazıları kişisel olurken bazıları ise kurumlara ait olabilmektedir. Fakat hemen her araç için garajlar bulunmakta ve buralar aktif olarak kullanılmaktadır. Garajların girişlerinde ise farklı kapılar kullanılmaktadır. Garaj kapısı kullanım türlerine göre çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitlik zaman için ihtiyaçların artması üzerine yapılan çalışmalar neticesinde sağlanmıştır. Yani ihtiyaçlara bağlı olarak sürekli yeni kapılar üretilmiştir. İlk zamanlar kanatlı kapılar garaj girişlerinde daha fazla kullanılırken bir zaman da yana kayar kapılar kullanılmıştır. Dolayısıyla da böyle bir çeşitlilik oluşmuştur. Fakat son dönemde bunların tamamı neredeyse kullanılmaz olmuş ve insanlar tarafından genellikle seksiyonel kapılar tercih edilmeye başlamıştır.

Garaj Kapısı Motorları

Garaj kapısı insanların hayatların bir gerçeği durumuna gelmiştir. Sitelerde, apartmanlarda, kurumlarda bulunan garajların girişlerinde farklı özellikteki kapılar kullanılmaktadır. Kullanılan bu kapılara teknolojinin sağlamış olduğu imkanların eklenmesiyle birlikte çok daha fonksiyonel olmuştur. Özellikle otomasyon sistemlerinin sağlamış olduğu katkılar her geçen gün giderek artmaktadır. Otomasyon sisteminin en önemli parçalarından bir tanesi olan motorlar sayesinde kapılar açılıp kapanmaktadır. Motorlar elektrik enerjisini güce çevirmekte ve dolayısıyla da kapılar bu güç sayesinde açılmaktadır. Motorların üretmiş olduğu güç farklılık göstermektedir. Kapıların boyutları ve ağırlıklarına bağlı olarak farklı motorlar kullanılmakta ve böylece de daha fazla performans sağlanmış olmaktadır. Kapılarda kullanılan motorların seçimleri bundan dolayı son derece önemlidir.

Garaj Kapısı ve Özellikleri

Garaj kapısı üzerine entegre edilmiş olan otomasyon sistemlerinin farklı özellikleri bulunmaktadır. Söz konusu özellikler arasında bulunan farklı hava şartlarında çalışma son derece önemlidir. -20 dereceye kadar soğuk havalarda ve 60 dereceye kadar da sıcak havalarda çalışabilen kapılar insanların zorluk yaşamamasını sağlamaktadır. Bunun dışında kapılarda bulunan emniyet sistemleri sayesinde kazalar engellenmektedir. Fotosel ve sensörlerin sayesinde kapılar kapanırken canlı ya da cansız bir varlığın gelmesi hemen tespit edilmekte ve motorlar otomatik olarak durdurulmaktadır. Dolayısıyla da insanlar ve araçlar olası kazalardan korunmuş olmaktadır. Bunun dışında kapılara eklenen aksesuarlar sayesinde kapılar daha da kullanışlı olmaktadır.

garaj kapısı - garaj kapısı motoru - garaj kapısı sistemleri

Garaj Kapısı Sistemleri

ileadmin

Garaj Kapısı Servisi

Garaj Kapısı Servisi

Ülkemizde kullanım alanları arttıkça ve çok fazla talep edilmesi sebebiyle birçok Otomasyonlu sistemler, Garaj kapısı sistemleri ve otomatik kepenk sistemleri üretimi yapan ve montajını yapan firmalar kurulmuştur. Tabi ki bilindiği üzere temin edilen parçaların montajı ayrı bir konu ve tamir bakım ve servisliği ayrı bir konudur. Firmamız Otomasyonlu sistemlerin servisi ve  Garaj kapısı servisi olarak Türkiye’de en üst düzeyde özveri ile çalışıp sizlere hizmet vermektedir. Deneyimli ve uzman kadromuz garaj kapılarınız ve otomasyonlu sistemlerinizin montajından sonra kurulumunu gerçekleştirmekte ve ileride arızaya sebebiyet verebilecek hasarlı parçaları büyük bir dikkatle incelemektedir.  Garaj kapısı servisi olarak müşterilerimize yıllardır hizmet etmekte ve Türkiye’de en çok tercih edilen firma olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Müşterilerimize verdiğimiz güven ile övünmekteyiz. Alanında uzman olan kadromuzun ve her bir personelimiz servis yeterlilik belgesi bulunmakta buda müşterilerimizin kafasındaki soru işaretlerini kaldırmaktadır.

Garaj kapısı servisi  arıza durumlarında sizlere en hızlı şekilde hizmet vermekteyiz. Unutmayın ki alanında uzman olmayan kişiler tarafından yapılacak ürün kontrolü ve ya arıza giderimi için parça değişimlerinde mutlaka ilerleyen zamanlarda daha büyük arızalar oluşmakta ve maddi zararlar veya yaralanmalar gerçekleşmektedir. Garaj kapılarının ağır yapılar olması sebebi ile mutlaka göz önünde bulundurulması gereken Teknik servis yeterlilik belgesi ile sizlere hizmet sunmaktayız. Sürekli en iyi hizmeti vermeyi kendine hedef edinmiş firmamız kaliteden şaşmamakta ve sizlere hizmet etmektedir.

Garaj kapıları motorlarının ağırlığı ve yapılarının ağırlığı sebebi ile büyük güç sarf etmekte ve büyük ağılık kaldırmaktadır. Bu sebepten dolayı mutlaka Servisine periyodik bakımları yaptırılmalı ve 60 bin ila 100 bin açılıp kapanma sayısı arasında ince detayına kadar  Garaj kapısı servisi olan firmamız tarafından kontrolden geçirilmelidir. Garaj kapıları en çok arızayı fotoseli, motor mekaniği ve Ana kart üzerinde vermektedir. Bu durumları göz ardı etmemelisiniz. Arıza yaşanmadan önce teknik servisi ile küçük bir kontrol sizlere daha ekonomik arıza gidermede yardımcı olmaktadır. Yetkili  Garaj kapısı servisi yerine tercih edilen merdiven altı firmalar daha çok maddi zararlar vermektedir. Mutlaka yeterlilik belgesi olan servisleri tercih etmenizi öneririz.

otomatik kepenk - garaj kapısı - kepenk servisi - otomatik kapı servisi - garaj kapısı servisi

Garaj Kapısı Servisi Ve Bakımı

ileadmin

Otomatik Garaj Kapı Tamiri

Otomatik Garaj Kapı Tamiri

Ülkemizde gün geçtikçe her alanda kullanılmaya başlanan otomatik garaj kapıları güvenliğimizi sağlamakla kalmıyor aynı zamanda bizleri dış ortamdan da korumaya yardımcı oluyor. Bizlerin güvenliğimize bu kadar önem verdiğimiz bu yüzden bu tarz mekanik yapılar tercih ettiğimiz teknoloji çağında, birçok kazalar ve maddi manevi hasatlar oluşmaktadır. Otomatik garaj kapılarının ağır olması sebebi ile bazen bu kazalar büyük sonuçlar ve yaralanmalarda doğurmakta ve bizleri tehdit altına almaktadır. Otomatik kepenk bakımları oldukça önemli ve güvenliğimiz için sürekli bakımları yapılması gerekmektedir. Motorlarının ağır oluşu ve yapılarının ağırlığı sebebi ile çok güçlü bit mekanizması vardır.

Otomatik garaj kapı tamiriHer firmanın üstlenebileceği bir durum değildir. İşinde uzmanlaşmış kişilerin dikkat ve büyük bir özveri ile yapması gerekmektedir Firmamız Türkiye’de Bütün Otomatik garaj kapılarının teknik servisliğini üstlenmiş ve özveri ile çalışmaktadır.

Otomatik garaj kapı tamiri işinde uzman olan ve otomatik kapı düzeneğini motorunu ve diğer parçalarıni iyi tanıyan uzmanların eline teslim edilmesi büyük bir önem taşımaktadır. Uzmanlaşmamış personeller ve bakım şirketleri tarafından yapılan Otomatik garaj kapı tamiri ciddi kazalara sebebiyet vermektedir.

Garaj kapıları günlük kullanımda yüksek verimlilikle çalışan ve açılış kapanışta büyük güç sarf eden ağır yapılardır. Bu mekanizmanın çalışmasını sağlayan ise motorladır. Bu motorların maksimum 60 bin ila 100 bin arası açılma ve kapanma ömürleri vardır. 60 ile 100bin açılıp kapanma sayısı aralığında bakımı yapılmamış otomatik kapıların arıza vermeleri doğal olarak karşılanmaktadır.  60 ile 100 bin açılıp kapanma sayısı öncesi verilen arızalar ise teknik arıza olup mutlaka ve mutlaka arıza sebebiyetleri öğrenilmeli ve gerekli parçaların bakımı yapılıp değiştirilmelidir. Arıza bölgesi olarak sistematik olarak en çok motor ve ana kartlar arızaları veren bu yapılar işinde uzman firmalar tarafından değiştirilmesi uygundur. Aksi takdirde daha büyük zararlar verebilmektedir.

Otomatik garaj kapı tamirini yapan firmamız büyük bir öz veri ve teknik ekibiyle sizlere hizmet vermektedir. Teknik servisimizin yeterlilik belgeleri bulunmakta ve buda müşterilerimize güven vermektedir. Sizlere hizmet etmek bizler için mutluluktur.

otomatik kepenk - otomatik kapı - kepenk tamiri - garaj kapı motoru

Otomatik Garaj Kapı Tamiri

ileadmin

Kepenk Garaj Kapısı

Kepenk Garaj Kapısı

Garajların giriş bölümünde eşiğin üst kısmında bulunan tambur milinin etrafına kapanmayı sağlayan materyalin sarılarak yukarı-aşağı hareketle dikey yönde açılıp kapanmayı sağlayan garaj kapısı sistemidir.

Kepenk çeşitleri nelerdir?

Kepenkler yapıldığı materyale veya çalışma sistemine göre çeşit çeşittir. Çalışma şekillerine göre manüel, yarı manüel ve otomatik olarak üç çeşittirler. Elle aşağı çekilerek ya da yukarı itilerek çalışan sistemler manüel sistemlerdir. Açılıp kapatırken güç gerektirirler. Dönen mile bağlı dişliler ve onlara bağlı kolun çevrilmesi ile çalışan sistemler yarı otomatik olarak adlandırılır. Dönen mil bir motora bağlı ise ve mil motor gücüyle çalışıyorsa bu sistem de otomatik olarak adlandırılmaktadır. Hatta günümüzde emniyet sistemleri ile donatılmış uzaktan kumanda ile çalışan otomatik sistemler ve hatta akıllı sistemlerle çalışan sistemler de mevcuttur. Kullanılan materyal bakımından ise galvanizli sac, galvanize çelik ve alüminyum gibi çeşitleri mevcuttur.  Daraba, sarmal kapı da denilen kepenk sisteminin dükkan mağaza gibi işyeri, garaj, AVM otoparkları ve fabrikalar gibi birçok yerde kullanım alanı mevcuttur. Daha çok İş yerleri ve mağazaların kapalı olduğu zamanlarda giriş bölümündeki ürünleri sergileyerek müşterilerin merakını cezbettiren büyük camla kaplı bölümler güvenliği yeteri kadar sağlayamadığı zamanlarda güvenliği sağlamak için kullanılırlar.

Kepenklerin garajlarda kullanımı

Garajlar, binalarda araçların konulduğu, evlerden ayrılmış ancak çokça iç kısımdan ev bölümüne bir geçiş bağlantısı da olan bölümlerdir. Dolayısı ile güvenliğinin de en az evler kadar önemi olduğu bölümlerdendir. Güvenliği ve mahremiyeti sağlayan kapılar da bu noktada kullanılan materyale ve kapanma biçimine göre çeşitlenmektedir. Kepenk garaj kapısı, seksiyonel garaj kapısı, yana sürgülü garaj kapısı, iki kanatlı garaj kapısı, otomatik garaj kapısı bunlardan bazılarıdır. Binanızın fiziksel imkânlarının elverdiği ölçüde, bulunduğunuz konuma göre hava koşullarını da dikkate alarak dayanıklı ve uzun ömürlü aynı zamanda da ekonomik kapıyı tercih etmeniz gerekir. İhtiyacınızı tespit edip bunlardan birini tercih edebilirsiniz. Kepenk garaj kapısı ve seksiyonel garaj kapısı kullanıcıları kapılarını günümüzde her türlü güvenlik ve otomasyon sistemleriyle donatılmış olarak istemekte.  Radar, sensor, fotosel gibi uyarı sitemleri eklenip uzaktan kumanda ile açıp kapatma taleplerini karşılayabilecek kapılar firmamız tarafından üretilmektedir. Hatta hâlihazırda kepenk garaj kapısı olanlara bu sistemler sonradan da eklenebilir.

otomatik kepenk - garaj kapısı - galvaniz kepenk

Otomatik Kepenk Garaj Kapısı