Etiket arşivi galvaniz kepenk sistemleri

ileadmin

Otomatik Galvaniz Kepenkler

                                                         OTOMAKTİK GALVANİZ KEPENK

Günümüzde güvenlik açısından önem arz eden yerlerde karşılaştığımız otomatik galvaniz kepenkler hem görünüşü hem dayanıklılığı sebebi ile tercih edilmektedir. Özellikle açık alanlarda meydana gelen iş alanlarında şık bir görünüm de sağlamaktadır.

Firmamızda özellikle tercihlerinize uygun otomatik galvaniz kepenk seçenekleri bulabileceksiniz. Güvenliğinizin firmamız için önemli olduğundan sizlere en kaliteli hizmeti sunacağız. Kalite, dayanıklılık ve estetik açıdan sizlere hizmet verdiğimiz otomatik galvaniz kepenkleri biraz tanıyalım.

Kullanım Alanları

Güvenliğin önemli olduğu her yerde kullanımı olabilmektedir. Mağaza, garaj, depo, işyeri, vb. pek çok yerde kullanılabilmektedir. Gerek iç, gerek dış mekanda otomatik galvaniz kepenklere rastlamanız mümkündür. Kimi zaman bir evin önünde garaj olarak, kimi zaman ise bir alışveriş merkezinde  kapalı bir mağazada. Firmamızın kataloğunda kendi tercihlerinize göre seçenekleri bulabilirsiniz. Katalogdaki renk seçenekleri ile şık bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Otomatik  galvaniz kepenk fiyatları sizi daha sonra zararda bırakabilecek bir durumdan çok daha uygundur. Bu şekilde yapılacak bir hesap ile gönlünüz rahat bir şekilde ürünümüzü alabileceğinizi düşünmekteyiz.

Teknik Detaylar

Galvaniz oldukça güçlü bir maddedir. Çinko ile çeliğin kaplanmış halidir. Böylece bu madde kuvvetli ve dayanıklıdır. Güvenliğiniz göz önüne alındığında dayanıklı metallerin kullanılmış olacağı bir kapı mantıklı bir seçim olacaktır.Ayrıca galvaniz dediğimiz madde sıcağı ve soğuğu geçirmez olup ortamın ısısını dason derece iyi hale sabitleyecektir.Ayrıca mekanı doğal olaylardan(yağmur,kar )koruyabilecek bir donanıma sahiptir.Kaza vb. durumlarda da koruyucu niteliktedir.Saniyeler içinde açılıp kapanabilen bu kepenklerin kullanımı sonucunda hem zamandan tasarruf eder hem de beden gücünüzü buna harcamamış olursunuz.Bir tuşa basmak ile iş yerinizi ve deponuzu rahatlıkla güvende tutmak otomatik galvaniz kepenk ile hayal değil.

             Model seçenekleri

            Otomatik galvaniz kepenk, motorlu ve manuel seçenekleri ile sizlere sunulmuştur.Ayrıca güvenliğinizi arttırmak için özel şifreli olarak kumanda edebilirsiniz.

images

ileadmin

Kumandalı Galvaniz Kepenk

                                                                Kumandalı Galvaniz Kepenk

            İşyeri ve özel mülklerinizin güvenliği için alınan önlemlerin güvenlik risklerinin her geçen gün arttığı zamanımızda ileri teknoloji ürünü, dayanıklı malzemeden üretilmiş özelliklerde olması gerekir.  Kumandalı galvaniz kepenk değer verdiğiniz mülklerinizi, işyerlerinizi maksimumu güvenlik önlemleriyle koruma altına alır, sizi güvenlik kaygılarından kurtarır. Kumandalı galvaniz kepenk hırsızlık, yanıcı ve patlayıcı maddeler, toplumsal şiddet olayları gibi güvenlik risklerine karşı en yüksek koruma sağlayan sistemlerdendir.

Galvaniz maddesi yüksek sıcaklıklarda eritilmiş çinkonun içine daldırılan demir, çelik gibi maddelerin etrafının kaplanması ile elde edilir. Elde edilen malzeme, paslanmaya dayanıklı, her iklim şartına uygun, güneş ışıklarının yıpratıcı etkisine dayanıklıdır. Şirketimizin sunduğu kumandalı galvaniz kepenk sistemleri işyerlerinizi siz orada olmadığınız zamanlarda koruma altına alarak huzurlu, kaygıdan uzak bir hayat sürmenize yardımcı olur.

Kullanım Alanları

Kumandalı galvaniz kepenk sistemleri güvenliğin en öncelikli olduğu yerlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Bankalar, kuyumcular, elektronik mağazalar, AVM dükkânları gibi işletmeler bu sistemleri kullanmaktadır.  Endüstriyel kullanımda ise otomotiv, denizcilik inşaatı, enerji alanlarında galvaniz kullanımı yaygın olarak görülür. Galvaniz kepenklere uygulanarak uzun ömürlü, paslanmaya dirençli, patlama ve yanmalara dirençli kepenk sistemleri elde edilir.

Teknik Özellikleri

Kumandalı galvaniz kepenk sistemleri farklı motor seçenekleriyle sunulur. Kumandalı galvaniz kepenk motorları işyerinin büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. İşyerleri açılışlarında kumandadan tek düğmeyle kepenkleri kaldırabilir ve aynı şekilde tek düğmeyle kepenkleri kapatıp evinize huzur içinde gidebilirsiniz. Elektrik kesintilerinde manuel açma kapama düzeneği de mevcuttur.

Galvaniz çelik maddesine kaplanarak 0.8 ve 1.2 mm kalınlığında malzemeler üretilir. Çelik üzerine kaplanan galvaniz ile kepenk sistemleri piyasadaki diğer ürünlere nazaran en üst seviyede yanıcı ve patlayıcı maddelere karşı koruma özelliği kazanır.

Modeller

Kumandalı galvaniz kepenkler istediğiniz renk seçeneği ille birlikte kurulabilir. Galvaniz kepenkler bombeli yapısıyla göze hoş gelen çizgileri ile göze de hitap eder. Kumandalı galvaniz kepenk modelleri tamamen kapalı, delikli, pencereli olarak tercihinize göre kurulabilir. Yine isterseniz tuğla modelli, file tipi desenli kepenk modellerini tercih edebilirsiniz.

images

ileadmin

Galvaniz Sac Kepenk

Galvaniz Sac Kepenk

            İşyeri güvenliğinde sadece kapıyı kilitleyip gitmek, alarm sistemli güvenlik sistemi kullanmak dükkânı ve içindekileri korumak için kesinlikle yeterli değildir.  Galvaniz kepenk sistemleri; hırsızlığa, yanıcı ve patlayıcı maddelere karşı aynı zamanda toplumsal şiddet olayları ve yağmacılığa karşı da son derece etkili çözümler sunar. Şirketimizin galvaniz sac kepenk sistemleri uyguladığı işyerinizi akşam ve tatil günleri aklınızda soru işaretlerine gerek kalmadan, gönül rahatlığıyla kapatıp evinize gidebilir, stresten ve kaygıdan uzak bir hayat sürebilirsiniz.

Galvaniz eritilmiş haldeki çinkonun içine daldırılan demir, çelik gibi malzemelerin kaplanması ile üretilir. Böylece galvanizli malzeme paslanmaya karşı uzun süre etkili, güneş ışıklarına karşı dayanıklı hale gelmiş olur. Galvaniz kepenkler ise yüksek kaliteli galvaniz çelik alaşımlı malzemen üretilir. Galvaniz kepenk sistemin en önemli özelliklerinden birisi de darbelere ve patlayıcılara karşı diğer sistemlere oranla daha dayanıklı olmasıdır.

Kullanım Alanları

Galvaniz uygulaması inşaat, denizcilik, otomotiv, bazı endüstriyel alanlarda kullanımı oldukça yaygındır. Galvaniz sac kepenkler kuyumcular, AVM mağazaları, elektronik ürün satan dükkânlar,  kapalı otoparklarda, bankalarda rahatlıkla kullanılabilir. Maksimumu güvenlik sunan galvaniz kepenkler güvenlik endişelerinden sizi güvenlik endişelerinden kurtarır ve değer verdiğiniz eşyalarınızı, birikimlerinizi korumanıza yardımcı olur.

Galvaniz kepenk fiyatları alüminyum kepenklere göre biraz daha pahalı olsa da güvenliğini sağladığı değerleri düşününce rahatlıkla verilebilecek fiyatlardır. Herhangi bir risk durumunda sağladığı yüksek performansı gördüğünüzde galvaniz kepenk kullanmanın faydalarını görebilirsiniz.

Teknik Özellikleri

Galvaniz uygulanan çelik, demir gibi maddelerin paslanmaya, güneş ışığına karşı direncini artırdığı için malzemenin ömrünü uzatır. Bu sebeple her hava koşulunda, nemli, kuru iklimlerde rahatlıkla kullanılabilir. Galvaniz uygulanacak maddenin öncelikle galvaniz uygulamaya hazır hale getirilmeli, ona uygun şekil verilmelidir. Galvaniz kepenkler 80 mm ile 120 mm arası ölçülerde, 0.8, 1.0 ve 1.2 mm kalınlığında üretimi yapılmaktadır. Kepenkler tercihinize göre istediğiniz ral renk uzayından bir renge boyanabilir.

Modeller

Galvaniz sac kepenklerin otomatik açılıp kapanan motorlu modelleri rahatlık sunar. Elektrik kesintisi durumlarında manuel açıp kapama yapabileceğiniz düzenek mevcuttur. Kullanılan kepenkler tamamen kapalı, pencere tarzı ve delikli modellerden seçilebilir.

imgres

ileadmin

Galvaniz Garaj Kapısı

Galvaniz Garaj Kapısı

Galvaniz garaj kapıları; enerji tasarrufu sağlayan ve enerji tüketimini sınırlayan son zamanlarda oldukça gözde olan bir çeşit kapıdır. Özellikle garajların sadece müstakil evlerle sınırlı kalmayıp binalara da uygulandığı bu dönemde güvenlik ve dayanıklılık için vazgeçilmez şekilde kullanılmaktadır. Garaj kapılarının maddelerinin galvaniz işleminden geçirilmesiyle dayanıklılık kullanım aşamasında uzun ömürlülük artmakta dolayısıyla da müşteri memnuniyeti yükselmektedir. Firmamız için bu vazgeçilmez bir önceliktir.

Kullanım Alanı

Galvaniz işlemi birçok maddeye uygulanabilir ancak garaj kapısı için kullanılan bu sistem daha güvenilir ve paslanmaya karşı da dayanıklı bir kapı yapımı için çok elverişlidir.  Son zamanlarda kent nüfusundaki artış  ve trafik sorunları ve tabi ki güvenlik endişesi garaj yapımını binalar için de kaçınılmaz kılmıştır. Bu durumda Galvaniz garaj kapısını gerek müstakil evlerde, gerek apartman garajlarında, gerek otoparklarda rahatlıkla ve güvenle kullanmak mümkün hale gelmiştir.

Teknik Detay

Piyasa koşullarında bir, iki ya da üç katlı olarak üretilen garaj kapılarına rastlamak mümkündür. Galvaniz işleminden geçmiş bir metalle yapılan garaj kapılarında meydana gelen deformeler de önemini kaybeder çünkü düzeltme işlemi çok kolaydır. Aynı şekilde rengiyle ilgili sorun yaşayanlar ya da sonradan değiştirmek isteyenler için de boyama olanağı mevcuttur. Yani galvaniz garaj kapısı kullananlar uzun zaman boyunca bu ürünü sorunsuz şekilde kullanabilir ve zevklerine göre de değiştirebilirler. Galvaniz işleminin bir diğer artısı da ısı yalıtımını sağlmaktır. Bilindiği gibi metaller ısı iletkenliği konusunda oldukça başarılıdır. Ancak galvaniz garaj kapıları geçirdikleri işlem sayesinde ısı yalıtımında da kullanışlı hale gelir.

Model Seçenekleri

Galvaniz garaj kapılarının tek kat, iki kat ya da üç kat olarak işlemden geçmiş çeşitleri mevcuttur. Kullanım yerine göre önceliği belirlemek bu durumda kullanıcılara fayda sağlayabilir. Özellikle ısı yalıtımı konusunda bir öncelik varsa bu durum üç katlı galvaniz garaj kapılarını sizin için daha ideal hale getirebilir. Bu aynı durumda dayanıklılık ve güvenlik performansını da olumlu yönde etkileyecektir.

imgres

ileadmin

Galvaniz Kepenk Modelleri

GALVANİZ KEPENK MODELLERİ

Galvaniz kepenkler yüksek patlamalara ve darbelere karşı oldukça dirençli ve 400-450 derecede sıvılaştırılmış çinko ile kaplı en az dayanıklılığı kadar şıklığı ile de öne çıkan sistemlerdir. Direnci oldukça yüksek olan bu sistemlerde manuel kontrollü olanları halen kullanılmakta olsa da günümüzde yaygın olarak motorlu ve otomatik kontrol seçeneği bulunanları tercih edilmektedir. Genel olarak motorlu galvaniz kepenk modelleri uzaktan hükmetme özelliği barındıran santral motorları bünyesinde barındırır.

TEKNİK DETAYLAR

Santral motorlara sahip olan galvaniz kepenk modelleri, bu motorlara gelen ağırlığı süspansiyonel sistemlere iletirler. Bu sistemler de gelen ağırlıkla açılıp kapanmayı sağlarlar. Galvaniz kepenklerin en alt kısmında bulunan elle açma kısmı da olası güç kesintisi hallerinde kullanılır. Esneme özelliğini artırmak ve başta rüzgar olmak üzere doğa kaynaklı felaketlere dayanıklılığı artırmak için sarmal kısımda çift cidar bulundurulur.

KULLANIM ALANLARI

Galvaniz kepenk modelleri başta fabrikalarda ve bu fabrikaların depolarında, sarmal kapıların kullanıldığı çelik profil sistemlerinde kullanılır.

MODEL SEÇENEKLERİ

Kullanıcının dilediği geçiş aralığında imal edilen galvaniz kepenkler yine kullanıcının dilediği renk ve profilde üretilir. Ancak en çok tercih edilen renk gri olmaktadır. Bununla birlikte beyaz ve krem renkler de bu bağlamda tercihe edilen renkler arasında yer alıyor. Otomatik kontrol sistemine sahip galvaniz kepenkler 4 modele ayrılır;

ASP 110

Bankaların ve alışveriş merkezlerinin sıklıkla tercih ettiği ST 37 kalite çeliklerle üretilen bu modelde diğer galvaniz kepenklerdeki gibi 0,8 mm-1 mm 1,2 mm kalınlık kullanılmaktadır.

ASP110 D

Bu model de ASP 110 ile aynı kalite demir kullanmaktadır. Ancak tek farklılık galvaniz kepenk üzerine açılan mikro delikler ve bu deliklerin sağladığı özelliklerdir. Bu kepenk türlerini iç mekandan aydınlatma yaparak vitrin oluşturan mağazalarda ve depo kapılarında sıklıkla görmek mümkündür. Bu deliklerin daha rahat ve az maliyetli şekilde açılabilmesi için 1 mm kalınlık tercih edilmiştir.

ASP 80

ASP 110 ile arasında üretim ve kalınlık olarak bir fark bulundurmayan ASP 80 bombeli bir yapıya sahiptir. Bu şekilde dayanıklılık gerektiren özel kıvrımlarda ve açıklıklarda tercih edilir.

ASP 80 D

ASP 110 D gibi 1 mm kalınlıkta üretimi yapılan bu modelde ASP 80 gibi bir bombeli yapıya sahiptir ancak ASP 110 D gibi delikli bir yapıya sahiptir ve vitrin özelliğini tam olarak yansıtır.

imgres

ileadmin

Galvaniz Kepenk Sistemleri

Galvaniz Kepenk Sistemleri

İşyerlerini daha güvenli hala getirmek için birçok kişi kepenk kullanmaktadır. Geçmişten günümüze değişen güvenlik anlayışı ile birlikte kullanılan kepenk sistemleri de değişmiştir. Özellikle günümüzde alışveriş merkezi konseptiyle ortaya çıkmaya başlayan birbirinden şık mağaza tasarımları bulunmaktadır. Galvaniz kepek sistemleri sağladığı güvenliğinin yanı sıra göze hitap eden modelleriyle birçok iş yeri sahibi tarafından kullanmaktadır.

Neden Galvaniz Kepenk Sistemleri

Kepenk sistemleri genel olarak alüminyum ve galvaniz olmak üzere iki çeşittir. Galvaniz demir ve çinkodan oluştuğu için alüminyuma göre çok daha dayanıklıdır. Kepenkler çoğunlukla dış mekânlarda kullanıldığından paslanmaya karşı galvaniz daha uzun ömürlüdür. Bunun yanı sıra kötü hava koşullarına ve darbelere karşı dayanıklıdır. Güneş ışınlarına direk maruz kalmasını engelleyen galvaniz kepenk, uygulandığı mekânın sıcaklığını belli bir seviyede tutmaktadır.

Doğru Modelin Seçimi

Şirketimizin alanında uzman ve deneyimli ekibinin yapacağı yerinde tespit ile iş yerinizin konseptine en uygun galvaniz kepenk sistemi kurulmaktadır. En uygun sistemi belirlemede şirketimiz iki ana etkene yoğunlaşmaktadır: İşyerinizin bulunduğu muhit ve mağaza tasarımınız. Buna göre uzman ekibimiz en uygun profil kalınlığını belirledikten sonra, mağaza tasarımızın özelliklerine göre renk ve tasarım tespit edilerek montaj sağlanır. Montaj sonrası belli aralıklarla şirketimiz tarafından yapılan bakım ve kontrollerle galvaniz kepenk sistemini güvenle uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Galvaniz Kepenk Modelleri ve Kullanım Alanları

0.8, 1.00 ve 1.20 mm kalınlığındaki profil seçenekleriyle sağladığı güvenliğin yanı sıra, galvaniz kepenk sistemleri tamamen kapalı, mikro delikli, düz ve çapraz örgülü modelleriyle birçok işyerinin kapalıyken de şık görünmesini sağlamaktadır. Eğer işyerinde vitrin üzerinden satış yapılıyorsa mikro delikli modeller seçilebilirken, güvenliğin ön planda olduğu durumlarda tamamen kapalı modeller tercih edilmektedir.

Galvaniz kepenk sistemleri bir buton ya da uzaktan kumanda yardımı ile otomatik olarak çalıştığı için kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Şirketimiz her müşterimize özel olarak şifrelenmiş kumanda tasarlamaktadır. Bu sayede kurulan kepenk sistemi tamamen güvenli hale getirilmektedir.  Ayrıca şirketimizden temin edilen modeller, olası elektrik kesintilerinde manuel olarak kullanılabilmenin yanı sıra ups güç kaynağı takılma özelliğine de sahiptir.

galvaniz-celik-otomatik-kepenk2