Etiket arşivi galvaniz kepenk fiyatları

ileadmin

Otomatik Kepenk Metre Fiyatları

OTOMATİK KEPENK METRE FİYATLARI

Otomatik Kapının Günümüzde Artan Önemi

                Dünyanın başlangıcından bu yana insanlar için barınma ihtiyaçlarını şekillendirmesi ile doğru orantılı olarak kapılarında gelişim yaşadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Zira tarihin başlangıcından bu yana kapılar evin en önemli noktaları durumunda olmuştur. Yaşam alanlarının çeşitlenmesi ile ortak alanlarda yaşamın daha yaygın olması ortak kapı kültürünü de ortaya çıkarmıştır. Başta evleri içine alan siteler olmak üzere akla gelebilecek birçok noktada sürgülü kapılara ve korkuluklara rastlamak mümkün olmaktadır. Kapılar özellikle işletmeler için büyük önem taşımakta olup büyük vitrinlere sahip işletmeler içinse hayati önem taşımaktadır.

Kepenk ile istenmeyen olaylara önlem alan işletme sahipleri bu noktada yaşadıkları en büyük güvenlik zaaflarından birine çözüm bulmuş durumda. Kepenkler de teknolojik gelişmelerden payına düşeni almış ürünler sınıfında girmektedir. Zira artık daha şık ve daha kullanışlı kepenkler işletmelerin olmazsa olmazları arasında yer alsa da otomatik kepenk metre fiyatları birçok işletme sahibinin bu konuya çekimser yaklaşmasına neden olabilmektedir.

Otomatik Kepenklerin Kullanım Amaçları

                Otomatik kepenkler cadde üzeri hizmet veren mağazalar yanı sıra büyük alışveriş merkezlerinin içinde yer alan mağazalarında ilk tercihleri arasında girmeyi başarmıştır. Zira kullanım alanlarının bu denli geniş olmasında şüphesiz kepenklerin oldukça pratik ve kolay kullanım sunması büyük önem taşımaktadır. Otomatik kepenk metre fiyatları konusunda hesaplanması gereken öncelikli gider zaman olarak dikkate alınmalıdır. Zira oldukça kolay açılıp kapatılabilen bu kepenkler sizlere zamandan da büyük kazanç sağlayacaktır.

Otomatik kepenkler ve Teknik Detaylar

                Elektrikli bir motor vasıtası ile hareket eden kepenk kapılar tamamen otomatik ve yarı otomatik olarak sınıflandırılmaktadır. En kaliteli kepenk kapıları uygun koşullarla sunan firmamız ihtiyacınız olan kepenk için adresinizde yer tespiti ve ölçü işlemleri alarak tam ihtiyacınız olan kepenkleri sizlere sunuyor. Otomatik kepenk metre fiyatları için en ideal ve hesaplı fiyatı sunmayı amaçlayan firmamız sizlere dilediğiniz renk ayrıcalığı da sunmakta. İşinizin aksamaması için maksimum hız ile en kısa sürede montaj garantisi de sunuyoruz. Size ise sadece kepenklerinizin keyfini sürmek kalıyor.

images

ileadmin

Galvaniz Garaj Kapısı

Galvaniz Garaj Kapısı

Galvaniz garaj kapıları; enerji tasarrufu sağlayan ve enerji tüketimini sınırlayan son zamanlarda oldukça gözde olan bir çeşit kapıdır. Özellikle garajların sadece müstakil evlerle sınırlı kalmayıp binalara da uygulandığı bu dönemde güvenlik ve dayanıklılık için vazgeçilmez şekilde kullanılmaktadır. Garaj kapılarının maddelerinin galvaniz işleminden geçirilmesiyle dayanıklılık kullanım aşamasında uzun ömürlülük artmakta dolayısıyla da müşteri memnuniyeti yükselmektedir. Firmamız için bu vazgeçilmez bir önceliktir.

Kullanım Alanı

Galvaniz işlemi birçok maddeye uygulanabilir ancak garaj kapısı için kullanılan bu sistem daha güvenilir ve paslanmaya karşı da dayanıklı bir kapı yapımı için çok elverişlidir.  Son zamanlarda kent nüfusundaki artış  ve trafik sorunları ve tabi ki güvenlik endişesi garaj yapımını binalar için de kaçınılmaz kılmıştır. Bu durumda Galvaniz garaj kapısını gerek müstakil evlerde, gerek apartman garajlarında, gerek otoparklarda rahatlıkla ve güvenle kullanmak mümkün hale gelmiştir.

Teknik Detay

Piyasa koşullarında bir, iki ya da üç katlı olarak üretilen garaj kapılarına rastlamak mümkündür. Galvaniz işleminden geçmiş bir metalle yapılan garaj kapılarında meydana gelen deformeler de önemini kaybeder çünkü düzeltme işlemi çok kolaydır. Aynı şekilde rengiyle ilgili sorun yaşayanlar ya da sonradan değiştirmek isteyenler için de boyama olanağı mevcuttur. Yani galvaniz garaj kapısı kullananlar uzun zaman boyunca bu ürünü sorunsuz şekilde kullanabilir ve zevklerine göre de değiştirebilirler. Galvaniz işleminin bir diğer artısı da ısı yalıtımını sağlmaktır. Bilindiği gibi metaller ısı iletkenliği konusunda oldukça başarılıdır. Ancak galvaniz garaj kapıları geçirdikleri işlem sayesinde ısı yalıtımında da kullanışlı hale gelir.

Model Seçenekleri

Galvaniz garaj kapılarının tek kat, iki kat ya da üç kat olarak işlemden geçmiş çeşitleri mevcuttur. Kullanım yerine göre önceliği belirlemek bu durumda kullanıcılara fayda sağlayabilir. Özellikle ısı yalıtımı konusunda bir öncelik varsa bu durum üç katlı galvaniz garaj kapılarını sizin için daha ideal hale getirebilir. Bu aynı durumda dayanıklılık ve güvenlik performansını da olumlu yönde etkileyecektir.

imgres

ileadmin

Galvaniz Kepenk Modelleri

GALVANİZ KEPENK MODELLERİ

Galvaniz kepenkler yüksek patlamalara ve darbelere karşı oldukça dirençli ve 400-450 derecede sıvılaştırılmış çinko ile kaplı en az dayanıklılığı kadar şıklığı ile de öne çıkan sistemlerdir. Direnci oldukça yüksek olan bu sistemlerde manuel kontrollü olanları halen kullanılmakta olsa da günümüzde yaygın olarak motorlu ve otomatik kontrol seçeneği bulunanları tercih edilmektedir. Genel olarak motorlu galvaniz kepenk modelleri uzaktan hükmetme özelliği barındıran santral motorları bünyesinde barındırır.

TEKNİK DETAYLAR

Santral motorlara sahip olan galvaniz kepenk modelleri, bu motorlara gelen ağırlığı süspansiyonel sistemlere iletirler. Bu sistemler de gelen ağırlıkla açılıp kapanmayı sağlarlar. Galvaniz kepenklerin en alt kısmında bulunan elle açma kısmı da olası güç kesintisi hallerinde kullanılır. Esneme özelliğini artırmak ve başta rüzgar olmak üzere doğa kaynaklı felaketlere dayanıklılığı artırmak için sarmal kısımda çift cidar bulundurulur.

KULLANIM ALANLARI

Galvaniz kepenk modelleri başta fabrikalarda ve bu fabrikaların depolarında, sarmal kapıların kullanıldığı çelik profil sistemlerinde kullanılır.

MODEL SEÇENEKLERİ

Kullanıcının dilediği geçiş aralığında imal edilen galvaniz kepenkler yine kullanıcının dilediği renk ve profilde üretilir. Ancak en çok tercih edilen renk gri olmaktadır. Bununla birlikte beyaz ve krem renkler de bu bağlamda tercihe edilen renkler arasında yer alıyor. Otomatik kontrol sistemine sahip galvaniz kepenkler 4 modele ayrılır;

ASP 110

Bankaların ve alışveriş merkezlerinin sıklıkla tercih ettiği ST 37 kalite çeliklerle üretilen bu modelde diğer galvaniz kepenklerdeki gibi 0,8 mm-1 mm 1,2 mm kalınlık kullanılmaktadır.

ASP110 D

Bu model de ASP 110 ile aynı kalite demir kullanmaktadır. Ancak tek farklılık galvaniz kepenk üzerine açılan mikro delikler ve bu deliklerin sağladığı özelliklerdir. Bu kepenk türlerini iç mekandan aydınlatma yaparak vitrin oluşturan mağazalarda ve depo kapılarında sıklıkla görmek mümkündür. Bu deliklerin daha rahat ve az maliyetli şekilde açılabilmesi için 1 mm kalınlık tercih edilmiştir.

ASP 80

ASP 110 ile arasında üretim ve kalınlık olarak bir fark bulundurmayan ASP 80 bombeli bir yapıya sahiptir. Bu şekilde dayanıklılık gerektiren özel kıvrımlarda ve açıklıklarda tercih edilir.

ASP 80 D

ASP 110 D gibi 1 mm kalınlıkta üretimi yapılan bu modelde ASP 80 gibi bir bombeli yapıya sahiptir ancak ASP 110 D gibi delikli bir yapıya sahiptir ve vitrin özelliğini tam olarak yansıtır.

imgres

ileadmin

Galvaniz Kepenk Fiyatları

GALVANİZ KEPENK FİYATLARI

Galvaniz kepenk siz işletmenizde yokken işletmenizin güvenliği için aklınızda oluşan soru işaretlerini giderecek ve gerek güvenlik açısından gerekse de estetik açısından sizlere kaliteyi sunacak. Peki , galvaniz kepenk nedir? Galvaniz kepenk ergimiş çinkonun içine demir bir tabakanın daldırılması sonucu oluşur. Bu şekilde daha dayanıklı olan galvaniz kepenkler aynı zamanda bu işlem ile paslanma ve yıpranmaya karşı da dayanıklı hale gelmektedir. Genel olarak 1. derecede çelik profil kullanılarak üretim yapıldığı için galvaniz kepenk fiyatları da kalite ve kullanım alanına göre profil seçimi ile doğru orantılı olmaktadır. Ancak estetik ve güvenlik için bu kalite size ve işletmenize oldukça fayda sağlayacaktır.

KULLANIM ALANLARI

Özellikle hırsızlığın günümüz şartlarında aşırılaştığı ve ev, okul, dükkân ayırt etmeksizin tehlike altında olduğumuz bu günlerde galvaniz kepenk oldukça yaygın olarak tercih edilmektedir. Ticari işletmeler ve dükkanlarda, bankalarda, kuyumcularda ve hırsızlık riskinin yüksek olduğu yerlerde galvaniz kepenkler kullanılmaktadır. Ancak bunların dışında zemin katlardaki ve yüksek girişteki evler için de galvaniz kepenk kullanılmaktadır. Kullanım alanlarında genel olarak hırsızlık tehlikesine karşı güvenlik amaçlı kullanım olsa da aslında galvaniz kepenkler dayanıklılığı için de tercih edilir. Çok dayanıklı ve güçlü olması sebebiyle darbeye ve yanıcı patlayıcı maddelere karşı da dirençlidir. Bu bakımdan inşaat sektöründe ve otomotiv sanayinde de yaygın olarak kullanılır.

TEKNİK DETAYLARI

Galvanizin Türkçe ’deki karşılığı aslında çinko kaplamadır. Galvaniz kepenkler 450 derecede ısıtılarak ergimiş hale getirilen çinkonun içerisine demir profiller ve tabakalar batırılması sonucu demir üstüne çinko kaplaması yapılarak elde edilir. Bu bakımdan galvaniz kepenk fiyatları tercih edilecek profil boyutuna göre değişmekle birlikte kullanılan malzeme ve sağladığı dayanıklılık açısından kalite fiyat kıyaslamasında oldukça yüksek verime sahiptir.

MODEL SEÇENEKLERİ

Galvaniz kepenkler 66 mm ile 120 mm ölçüleri ile 0.80, 1.00, 1.20 mm et kalınlığında üretilir. Kullanılan çelik profiller genel itibariyle 1. Kalite olur ki galvanizli kepenklerin dayanıklılık özelliğinin temelinde bu çelik profillerin büyük önemi vardır. Dilenirse uzaktan kumandalı, metal kütle detektörlü ve anahtarlı şalter butonlu gibi kontrol mekanizmalı modelleri de mevcuttur.

images