Etiket arşivi alüminyum kepenk

ileadmin

Otomatik Kepenk Sistemleri

Otomatik Kepenk Sistemleri

İş merkezi ve fabrikaların alması gereken güvenlik önlemlerinin başında otomatik kepenk sistemleri kullanımı gelmektedir. Daha çok alüminyum ve çelik malzemeden üretilen modellerin tercih edildiği kepenkler aynı zamanda bina ve mağaza girişlerinde de sıklıkla kullanılır. Güvenlik önlemi almanın yanı sıra estetik bir görünüm kazanımı da sunarken günümüz mimari yapılarına uyumlu renk ve görünüm seçenekleri de bulunur. Kullanılan motorun büyüklüğü kapatılan girişin büyüklüğü, kullanılan malzeme cinsi ve toplam lamel ağırlığına göre değişiklik gösterirken genellikle tüp motor, merkezi veya zincir aktarmalı motor modelleri kullanılır. Kapı çerçevesini oluşturan profil ile birlikte kullanılan izolasyon teknikleri su sızmasını engellemekte, ses ve ısı yalıtımı sağlamaktadır.

Alüminyum Otomatik Kepenk Sistemleri

Diğer malzeme çeşitlerine göre nispeten hafif olan alüminyum malzeme otomatik kepenk sistemleri için en çok tercih edilenler arasında yerini korumaktadır. Poliüretan dolgu ile içi boş olan çift cidarlı ekstürize paletlerden üretilmektedir. Uzaktan kumanda kullanılan motorlar aracılığı ile sistem hareket eder. Tüketici tarafından gerekli görüldüğü takdirde UPS güç kaynağı takılarak destekleme yapılabilir. Askı kilitlerden aldığı destekten dolayı ürünü alttan kaldırmak suretiyle açmak mümkün değildir. Ürünün ölçülerine ve ağırlığına göre kullanılacak motor cinsini konusunda uzman olan ekibimiz belirlemektedir. Motorlara tüketicinin tercihi doğrultusunda buton, uzaktan kumanda, şifreli geçiş ya da anahtarlı şalter monte edilebilir.

Çelik Otomatik Kepenk Sistemleri

Başka malzemelere göre güvenlik yönü ile daha çok tercih edilen çelik malzemeden üretilmiş otomatik kepenk sistemleri ST – 37 kalite olarak adlandırılan profillerden üretilir. Kapalı, tek cidarlı, galvanizli ve delikli saç paletlerden üretilen çelik modeller ayrıca tüketicinin tercihine göre yüksek mukavemetli, çift cidarlı, poliüretan dolgulu profil kullanılarak güvenlik seviyesi daha yüksek bir şekilde de üretilebilmektedir. Tüm ürünler iki yıl garanti kapsamındadır. Ürün ölçüleri sipariş verme sonrasında uzman ekip tarafından yerinde alınır. Alınan ölçüler doğrultusunda motor seçimi de yine uzman ekibimiz tarafından gerçekleştirilir. Motorlara kullanım tercihleri doğrultusunda buton, şifreli geçiş, anahtarlı şalter ya da uzaktan kumanda gibi ekipman ilavesi de yapılır.

otomatik kepenk - çelik kepenk - alüminyum kepenk - kepenk sistemleri

Otomatik Kepenk Sistemleri

ileadmin

Otomatik Kepenk Beylikdüzü

Otomatik Kepenk Beylikdüzü

Kepenkler günümüzde binalarda, bağımsız evlerde ya da işyerlerinde güvenliği arttırmak amacı ile tercih edilmektedir. Yanı sıra mekanın dış görünümüne şıklıkta kazandırarak bir bütün oluşturmaktadır. Özellikle kuyumcular, elektronik cihaz dükkanları ve benzeri mağazalar getirisi yüksek malların korunması amacı ile tercih edilmektedir. Tüm semtlerde ilgili alanlar için kullanılan kepenkler Beylikdüzü’nde de tercih edilmektedir. Otomatik kepenk Beylikdüzü firmaları da 7/24 bakım ve onarım çalışmalarını yürütmektedir. Kepenk sistemleri iki farklı çeşidi ile tercih edilmektedir. Galvaniz Çelik Sistemleri ve Alüminyum Sistemleri olarak ayrılan grupta güvenliğin ön planda tutulması istendiğinde Galvaniz sistem tercih edilirken estetik görünümün ve şıklığın ön planda tutulduğu durumlarda ise Alüminyum sistem tercih edilmektedir.

Otomatik Kepenk Sistem Çeşitleri

İki farklı kategoride kullanım amaçlarına bağlı olarak tercih edilen kepenk sistemleri Galvaniz Çelik Sistemleri ve Alüminyum Sistemleri olarak gruplandırılmaktadır.Alüminyum kepenk sistemleri özelliklerine bakıldığında:

 • 0,77- 0.80 mm genişlik,
 • Geniş ve dirençli paneller,
 • Isı ve ses izolasyonu,
 • Toz ve güneşe karşı koruma,
 • Hırsızlıklara karşı geliştirilmiş uzaktan kumanda koruması,
 • Farklı renk alternatifleri,
 • Manuel kullanım imkanı şeklinde sıralanabilmektedir.

Galvaniz Çelik Sistemleri ise:

 • 8 x 6 metre tek parça,
 • Güçlü ve sessiz motor,
 • Patlayıcı ve darbelere karşı koruma,
 • Sert plastik malzeme,
 • Manuel kullanım özelliği şeklinde sıralanabilmektedir.

Bu tür sistemler genellikle bankalar, fabrikalar, döviz ofisleri, kuyumcular ve beyaz eşya mağazalarında tercih edilmektedir. Otomatik kepenk Beylikdüzü firmaları ile istenilen seçeneğe cevap verecek çalışmaları gerçekleştirmektedir.

Otomatik Kepenk Sistem Özellikleri

Otomatik kepenk Beylikdüzü ile tercih edilecek olan ekipmanların özelliklerine bakılacak olursa:

 1. Panjur lamelleri,
 2. Kaymaları engelleyen panjur tapası,
 3. Panjurların dikey eksende normal hareketini sağlayan yan dikmeler,
 4. Panjur etek profili,
 5. Motorlu panjur kutusu,
 6. Montajın yapılması sağlayan bayrak ve yan plakalar,
 7. Galvaniz çelikten üretilmiş olan sekizgen panjur borusu,
 8. Kepenk ve panjur sistemlerinde bulunan otomatik motor sistemini barındıran panjur motoru şeklinde sıralanabilmektedir.
 9. otomatik kepenk - galvaniz kepenk - çelik kepenk - kepenk sistemleri

  Otomatik Kepenk Sistemleri Beylikdüzü

ileadmin

Kepenk Fiyatları İstanbul

Kepenk Fiyatları İstanbul

Bugün herhangi bir ticari işletmenin olmazsa olmazları arasında yer alan kepenk sistemleri ciddi bir ihtiyacı karşılamakla birlikte müşterilere maliyeti bakımından, karşıladığı ihtiyaç ile kıyaslandığında, oldukça düşüktür. Kepenk fiyatları İstanbul da dahil olmak üzere birçok şehirde cebinizi yakmayan fırsatlar yakalamanız mümkün.  İhtiyacınıza, tercihlerinize, düşündüğünüz yatırım miktarına göre bugün 1000 ila 3500 Türk Lirası arasında değişen rakamlarda iş yerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Otomatik kepenk sistemleri iş yerlerinin güvenliği açısında vazgeçilmez unsurlardan biridir ve bu konuda yapılacak yatırım öncelikli harcama kalemlerinden biri olmalıdır.

Kepenk Sistemlerinde Fiyat Kalite İlişkisi

İş yeri güvenliğinin ilk adımlarından biri olan kepenk sistemleri yaptırırken öncelikle tercih edeceğiniz firmanın güvenirliliğinden emin olmalısınız. Kendi güvenilir olmayan sizin güvenliğinizi nasıl sağlayacak değil mi? Sipariş edeceğiniz kepengin karşılığında talep edilen fiyat, kalite ile doğru orantılıdır. Burada kaliteden kastımız sadece ürün kalitesi değil montaj ve sonrasında servis hizmetlerinde gösterilen müşteri memnuniyeti hassaslığıdır. Zira ürünün malzeme çeşitliliği zaten sınırlıdır; poliüretan dolgulu alüminyum, çelik kepenk veya galvaniz çelik kepenk gibi sınırlı sayıda çeşit mevcuttur. Bu şartlarda kepenk fiyatları İstanbul da olsa başka şehirler de olsa çok değişkenlik göstermez. Fakat firmanın kurumsallığı, alanında ehliyet ve liyakat sahibi olması, servis hizmetinin gücü gibi etkenler genel olarak kalite kapsamına girmektedir.

Neden Kepenk Yaptırmalıyım?

Bugün özellikle büyük şehirlerde yangın, sel, su baskınları gibi afet durumları ve toplumsal taşkınlık olayları, hırsızlık gibi kötü hadiseler sıklıkla yaşanmaktadır. Ticari işletmeniz ister cadde üzeri bir mağaza olsun ister herhangi bir iş merkezi içerisinde olsun bir takım emniyet riskleri barındırır. Kepenk geneli itibariyle eski bir malzeme olsa da günümüz teknolojisi ile otomatik kepenk sistemleri üretilmiş ve emniyet tedbirleri maksimum seviyeye çıkmıştır. Büyükşehirlerde kepenk ihtiyacı diğer şehirlere oranla daha elzem bir ihtiyaç olduğundan kepenk fiyatları İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerde firma sayısının artışıyla birlikte bir standarda kavuşmuştur. Büyükşehirlerde bir tekele bağlı olmaksızın bu hizmeti almak mümkün olduğundan ötürü bir rekabet ortamı hâsıl olmuş, bu sayede daha uygun fiyatlara söz konusu hizmeti satın almak mümkün hale gelmiştir.

otomatik kepenk - çelik kepenk - kepenk fiyatları - galvaniz kepenk

Otomatik Kepenk Fiyatları İstanbul

ileadmin

Alüminyum Kepenk Servisi

Alüminyum Kepenk Servisi

Tarihten günümüze kadar insanlar güvenliklerini iş yerlerini ve evlerini korumak için çeşitli yollara başvurmuş çoğu zamana ise insan gücü kullanarak bunu sağlamıştır. Günümüz teknoloji çağı olması nedeniyle güvenlik üstüne birçok gelişimler olmaktadır. Otomatik kepenk sistemleri günümüzde teknolojinin nimetlerindendir. Otomatik kepenkler hırsızlığa, ağır darbelere dayanıklı olduğu için oldukça fazla talep edilen bir üründür. Otomatik kepenk sistemlerinin birçok seçenekleri vardır. Dayanıklılığı ısı muhafazası ve dışardan gelebilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı güvenliğimizi sağlayabilir.

Bazı otomatik kepenk sistemleri ülkemizde oldukça fazla kullanılmasına rağmen tam anlamıyla servis ve bakımını yapan yetkili fazla firma yoktur. Firmamız Otomatik kapı sistemlerinin Türkiye’de en çok tercih edilen yetkili servislerinden birisi olmuştur. Yaptığı iş ile müşteri memnuniyetine dikkat eden ve özveri ile çalışan personellerimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz. Firmamız Alüminyum kepenk servisi ve diğer birçok kepenklerin teknik bakım ve servisliğini sertifikalı personelleri ile yapmaktadır. Alüminyum kepenkler genelde hem ekonomik olması hem de Darbelere ve mevsim değişikliklerine güneşe ve yağmura dayanıklı olmasından dolayı tercih edilmektedir. Ancak her montaj ve satışını yapan kepenk firması maalesef yetkili servis değildir. Yetkili servis olma şartlarını taşımayan personellerin yapmış olduğu bakım ve tamirat işlerinde birçok problemler oluşmakta ve bu problemler maddi hasar veya yaralanmalı kazalara sebep olmaktadır.

Firmamız tarafından üstlendiğimiz Alüminyum kepenk servisi periyodik bakımlar gerçekleştirerek açılma ve kapanma süreçleri içinde herhangi bir olumsuz durum yaşanmış mı tespit etmektedir. Tespitler sonrası motor ve ana kart düzenekleri incelenmekte ve problemin ne olduğu profesyonel bir şekilde tespit edilmekte ve gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Alüminyum kepenk servisi üzerine yetiştirdiğimiz personellerimizde yetki belgeleri ve sertifikaları bulunmakta ve sizlere bu şekilde hizmet vermektedir. Kepenkler ağır yapılar oldukları için herhangi bir durumda mutlaka yetkili servisi ile görüşmeniz gerekmekte aksi takdirde daha büyük sorunlar yaşatmaktadır. Birçok merdiven altı firmanın olduğunu hatırlamakta fayda vardır, ekonomik bir şekilde sorunumuzu çözelim bakış açısıyla yöneldiğiniz bu yöntemler sizleri daha çok problemlere yöneltmekte ve ilerleyen süreçte daha çok zarar etmenize neden olmaktadır.

alüminyum kepenk - kepenk servisi - otomatik kepenk - otomatik kapı

Alüminyum Kepenk Servisi Ve Tamiri

ileadmin

Otomatik Kumandalı Kepenk

Otomatik Kumandalı Kepenk

İş yeri, mağaza, fabrika, ofis ve garajlarda alınması gereken güvenlik önlemlerinde konfor düşünenler için tasarlanmış olan otomatik kumandalı kepenk ekonomik olduğu kadar pratik bir çözümdür. Alüminyum ile çelik olmak üzer iki malzemeden üretilen modellerin tercih edilmekte olduğu kepenkler aynı zamanda villa, yalı vb müstakil yapılarda da sıklıkla kullanılıyor. Güvenlik önlemi alınırken aynı zamanda yapıya estetik bir görünüm kazandıran ürünler günümüz mimarisinde kullanılan renk ve görünümlere uyum sağlamada son derece başarılıdır. Kepenklerde kullanılan motor büyüklüğüne monte edilecek malzemenin büyüklüğü, cinsi ve toplam lamel ağırlığına göre karar verilir. Genellikle tüp, merkezi veya zincir aktarmalı motor modelleri tercih edilir. Kasa iskeletini oluşturan profil ile kullanılan izolasyon teknikleri su, ses ve ısı yalıtımı sağlar.

Çelik Otomatik Kumandalı Kepenk

Çelik malzemenin kullanıldığı otomatik kumandalı kepenk modelleri iyi bir tercihtir. Güvenliği ön plana alan, korku ve endişeye yer vermeyen bu modeller yıllar boyu sorun çıkarmadan kullanılır. Evinizi ve iş yerinizi güvende hissetmenizi sağlayacak sağlam çözümler sunar. ST – 37 kalite grubundaki profilden üretilen ürün türünde tek cidarlı, kapalı, galvanizli ve delikli saç paletler kullanılmaktadır. Çelik modellerde tüketicinin tercihine göre çift cidarlı, yüksek mukavemetli, poliüretan dolgulu profil seçeneğinden de yararlanılırsa güvenlik seviyesi daha yükseğe çıkarılabilir. Alınan ölçüler doğrultusunda seçilen motor cinsi uzman ekibimizce kumandalı kullanıma uygun olacak şekilde gerçekleştirilir.

Alüminyum Otomatik Kumandalı Kepenk

Alüminyum poliüretan dolgulu olarak üretilen bu ürün çeşidi estetik görünüme önem veren mağaza, büro vb iş yerlerinde çokça tercih edilmektedir. Hem estetiğin hem de güvenliğin sağlandığı otomatik kumandalı kepenk türü olarak alüminyum seçenekler uygun maliyetli ve uzun ömürlüdür. Poliüretan dolgulu ve içi boş çift cidarlı ekstürize paletlerden üretilen sistem uzaktan kumanda kullanılan motorlar yardımı ile hareket eder. Askı kilitler tarafından desteklendiğinden dolayı ürünü alttan kaldırar açmak mümkün değildir. Ürünün sahip olduğu ölçülere ve ağırlığa göre monte edilecek motor cinsi konusunda uzman olan ekibimiz belirler. Montajı gerçekleştirilen tüm ürünler iki yıl garantilidir.

otomatik kepenk - kumandalı kepenk - kepenk sistemi

Otomatik Kumandalı Kepenk Sistemi

ileadmin

Alüminyum Kepenk

ALÜMİNYUM KEPENK

Kapı, pencere, iş yeri ve bunun gibi yerlerin kapanması için kullanılan malzemelere kepenk denir.

Alüminyum kepenk sistemleri, kullanımı kolay güvenliğinizi üst seviyede tutacak bir kepenk sistemidir.

Özellikle dükkan ve iş yerlerinde kullanılacak olan kepenklerin önemi çok büyüktür. Günümüzde gerçekleşen yağma ve hırsızlık olaylarından dükkanlarımızı, iş yerlerimizi kepenklerle koruruz. İşte tam bu noktada firmamızın, siz değerli müşterilerimiz için en kaliteli bir biçimde ürettiği alüminyum kepenk sistemleri sizlere yardımcı olacak ve iş yerlerinizi koruyacaktır.

Firmamızın ürettiği alüminyum kepenk sistemleri, eski sistemlere göre çok daha estetik bir görünüme sahiptir.  Alüminyum kepenk sistemlerini sıkça tercih edenler görünümü ön planda olan iş yerleri ve dükkan sahipleridir.

 

Kullanım Alanları

Alüminyum kepenkleri sıklıkla kargo firmaları, giyim mağazaları, alışveriş merkezlerinin içerisindeki mağazalar, eczaneler, bijuteriler, depo alanları, kişisel garajlar, kapalı otoparklar ya da küçük veya orta ölçekli işletmelerin vitrin veya camekanlı alanlarını koruma amaçlı kullanılır. İşletmenin dış cephesine uygun renklerde alüminyum kepenk kullanılabilmektedir.

 

Teknik Detaylar

Alüminyum kepenk sistemlerinin ana maddesi alüminyumdur ve estetik görünümü ön planda olan yapılar ve mekanlar için tasarlanmıştır.  Genellikle kepenklerin ana maddesi alüminyumdan oluşmakla beraber, bazı profil çeşitlerinde yardımcı malzeme olarak poliüretan isimli bir madde kullanılmıştır. Poliüretan maddesinden üretilmiş kepenkler ses ve ısı izolasyonu bakımından oldukça başarılıdır.

Alüminyum kepenk sistemlerinin paslanma özelliğinin olmaması, hafif bir hammadde yapısının olması, gürültü yapmadan çalışıyor olması sizlere çok cazip avantajlar sunabilmektedir.

 

Model Seçenekleri

Alüminyum poliüretanlı kepenk sistemi ve alüminyum ekstrüzyon kepenk sistemi olmak üzere iki çeşidi vardır.

Alüminyum poliüretanlı kepenk sisteminde yardımcı malzeme olarak poliüretan kullanılır. Bu kepenklerin direnci diğerlerine göre daha fazladır. Bu profil çeşidinde alüminyum profilin arkasındaki boşluk sertleştirilmiş poliüretan sıkılarak doldurulmaktadır. Bu sistemle kepenkler hem daha fazla direnç hem de ısı yalıtımı kazanır.

Alüminyum ekstrüzyon kepenklerin profilleri poliüretanlı olan profiller gibidir. Aradaki tek fark alüminyum profil arasında poliüretan malzemesinin olmamasıdır. İki katmanlı olan bu profil de direnci yüksek olan bir üründür.

imgres