Alüminyum Kepenk

ileadmin

Alüminyum Kepenk

ALÜMİNYUM KEPENK

Kapı, pencere, iş yeri ve bunun gibi yerlerin kapanması için kullanılan malzemelere kepenk denir.

Alüminyum kepenk sistemleri, kullanımı kolay güvenliğinizi üst seviyede tutacak bir kepenk sistemidir.

Özellikle dükkan ve iş yerlerinde kullanılacak olan kepenklerin önemi çok büyüktür. Günümüzde gerçekleşen yağma ve hırsızlık olaylarından dükkanlarımızı, iş yerlerimizi kepenklerle koruruz. İşte tam bu noktada firmamızın, siz değerli müşterilerimiz için en kaliteli bir biçimde ürettiği alüminyum kepenk sistemleri sizlere yardımcı olacak ve iş yerlerinizi koruyacaktır.

Firmamızın ürettiği alüminyum kepenk sistemleri, eski sistemlere göre çok daha estetik bir görünüme sahiptir.  Alüminyum kepenk sistemlerini sıkça tercih edenler görünümü ön planda olan iş yerleri ve dükkan sahipleridir.

 

Kullanım Alanları

Alüminyum kepenkleri sıklıkla kargo firmaları, giyim mağazaları, alışveriş merkezlerinin içerisindeki mağazalar, eczaneler, bijuteriler, depo alanları, kişisel garajlar, kapalı otoparklar ya da küçük veya orta ölçekli işletmelerin vitrin veya camekanlı alanlarını koruma amaçlı kullanılır. İşletmenin dış cephesine uygun renklerde alüminyum kepenk kullanılabilmektedir.

 

Teknik Detaylar

Alüminyum kepenk sistemlerinin ana maddesi alüminyumdur ve estetik görünümü ön planda olan yapılar ve mekanlar için tasarlanmıştır.  Genellikle kepenklerin ana maddesi alüminyumdan oluşmakla beraber, bazı profil çeşitlerinde yardımcı malzeme olarak poliüretan isimli bir madde kullanılmıştır. Poliüretan maddesinden üretilmiş kepenkler ses ve ısı izolasyonu bakımından oldukça başarılıdır.

Alüminyum kepenk sistemlerinin paslanma özelliğinin olmaması, hafif bir hammadde yapısının olması, gürültü yapmadan çalışıyor olması sizlere çok cazip avantajlar sunabilmektedir.

 

Model Seçenekleri

Alüminyum poliüretanlı kepenk sistemi ve alüminyum ekstrüzyon kepenk sistemi olmak üzere iki çeşidi vardır.

Alüminyum poliüretanlı kepenk sisteminde yardımcı malzeme olarak poliüretan kullanılır. Bu kepenklerin direnci diğerlerine göre daha fazladır. Bu profil çeşidinde alüminyum profilin arkasındaki boşluk sertleştirilmiş poliüretan sıkılarak doldurulmaktadır. Bu sistemle kepenkler hem daha fazla direnç hem de ısı yalıtımı kazanır.

Alüminyum ekstrüzyon kepenklerin profilleri poliüretanlı olan profiller gibidir. Aradaki tek fark alüminyum profil arasında poliüretan malzemesinin olmamasıdır. İki katmanlı olan bu profil de direnci yüksek olan bir üründür.

imgres

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın