Otomatik Panjur

ileadmin

Otomatik Panjur

Otomatik Panjur

Evlerin içini ve pencereleri güneş ışınlarından ya da yağmur ve kar gibi hava olaylarından korumak istemeniz kadar normal başka bir şey yoktur. Böylece içerideki eşya ve evin kendisinin ömrünü uzatmış olursunuz. İşte bu amaçla çıktığınız yolda size otomatik panjur sistemleri yardımcı olacaktır. Bu sistemler aynı zamanda içeriğindeki poliüretan köpük sayesinde sizin için önemli derece ısı ve ses yalıtımı sağlarlar. Bu da faturalarınızın daha az gelmesine sebep olur. Ayrıca dışarıdaki sesin içeri, içerideki sesin de dışarı çıkmasını engelleyerek rahatsızlık duyulacak tüm gürültü öğelerinin önüne geçerler. Konuya bir de güvenlik açısından bakmak isterseniz, olası hırsızlık durumlarına karşı peşin peşin önleminizi almış olursunuz.

Otomatik panjur özellikleri

Daha önceden konu hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz kısaca bilgi verelim:

  • Güneş, şiddetli rüzgar, yağmur ve kar gibi hava koşullarından korunmuş olursunuz.
  • Sıcak – soğuk dengesini ayarlayabilirsiniz.
  • Ses ve benzeri gürültü etmenleri sizin için dert olmaktan çıkar.
  • Özellikle uyku için karanlık odaları tercih ediyorsanız, otomatik panjur imdadınıza yetişir. Aynı zamanda bina içi ışık kalitesini de bu şekilde çözümleyebilirsiniz.
  • Zemine yakın evlerde bahçeden gelebilecek her türlü böcek ve sürüngen ile sinek ve arı gibi uçan tüm haşerelerden kurtulmuş olursunuz.
  • Yaşadığınız ev ya da bina eski dahi olsa cephe dekorasyonunda renkli panjurlara yer verirseniz, dışarıdan daha sevimli ve samimi bir görünüşe sahip olursunuz.
  • Manuel ve motorlu sistem olarak iki farklı panjur sistemi bulunmaktadır.
  • Bu ürünler standart boyda üretilmez. O yüzden kullanım amacı ve yapıldığı malzemeyi de göz önünde bulundurarak istediğiniz ebatlarda üretilmesini sağlayabilirsiniz.

İş yerleri açısından otomatik panjur sistemleri

Bir iş yerine sahipseniz, gündüzleri aktif olarak çalıştırdığınız bu yeri, gece de korumak isteyeceksiniz. Alarm ve kamera sistemlerini de bu amaçlı kullanabiliyorsunuz. Ancak ne alarm ne kameralar hırsızlığın yapılmasına engel değil. Onları engelleyecek başka bir seçenek gerekmektedir. İşte otomatik panjur sistemleri tam olarak burada devreye girerler. Eskiden elle ofisinizin önünü kapattığınız demir parmaklıkların yerine rahatlıkla bu ürünleri kullanabilirsiniz.

otomatik panjur - panjur sistemleri

Otomatik Panjur Sistemleri

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın