Kepenk Motoru

ileadmin

Kepenk Motoru

Kepenk Motoru

Kepenk kullananların seçim yapma konusunda zorlandıkları en önemli şey kepenk motoru ve gerekli sistemi kontrol edebilmesi için taşıması gereken özelliklerdir. Ayrıca yapılması zorunlu olan bu seçim kepengin ömrünü ve stabil kullanımın amacına ulaşıp ulaşmadığını belirlemektedir. Eğer siz de böyle bir sisteme sahip olmak istiyorsanız:

  • Kepengin açılıp kapanma sayısını içeren günlük tahmini tur sayısını
  • Kepengin ebatlarını
  • Montajın depo, garaj, mağaza ya da nereye yapılacağını

tam olarak bilmeniz gerekir.

Standart tüp ve 220 Volt zincirli otomatik kepenk motoru

Standart tüp otomatik kepenk motorları, iş yerlerinden ziyade ev kullanımları için daha uygundur. Günde birkaç kez açılıp kapanmasında sorun yaşamazsınız. Ancak 4 -5 dakikalık kullanımlar sonrası ısınırlar ve emniyet termikleri atar. 10 NM’den başlayarak 500 NM’ye kadar olan modelleri bulunmaktadır. İş yerleri için uygun olan model yani 220 Volt zincirli otomatik kepenk motoru, özellikle yükleme noktaları için uygun yapıdadır. Ağır olan tüm kepenklerde kullanımları uygundur. Ancak yine de çok fazla açılıp kapanmamaları gerekir. Herhangi bir elektrik kesintisi durumunda kepenklerin açılma ve kapanmaları bu zincirler vasıtası ile kontrol edilebilmektedir. Ayrıca manuel müdahale edilebilen kontrol butonları bulunur. Böylece kullanıcılar elektriksel düzene bağımlı kalmazlar. Zincirli modeller için 400 NM’den başlanarak 2450 NM’ye kadar çalışabilen motor çeşitleri bulunmaktadır.

380 Volt box kepenk motoru ve 24 Volt DC tüp otomatik kepenk motorları

380 Volt box’ların kepenk motoru konusunda gelişmişlik düzeyleri ve fiyatları standart tüp ve 220 Volt motorlara göre çok daha fazladır. Açılıp kapanma sayıları da çok yüksek değerleri bulabilir. 380 Volt elektrik ile beslenen bu modeller aynı zamanda ağırlığın fazla olduğu kepenkler için uygundurlar. Çok sayıda giriş ve çıkışa maruz kalan site garajları ve nakliye ya da kargo gibi sevkiyatı fazla depoların yükleme noktaları için ideal rahatlığa sahiptirler. Mekanik anlamda 6 limit switch kullanabilirlerken, elektronik anlamda 2 limit switch’te sınırlı kalırlar. Üstelik aşağı ve yukarı olmak üzere iki yöndedirler. DC’lerse 70 NM’den 150 NM’e kadar çalışırlar ve kendinden UPS’lidirler. Günlük 10 – 15 açılıp kapanmaya da sonuç verirler.

otomatik kepenk - kepenk motoru - kepenk sistemleri

Otomatik Kepenk Motoru

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın