Kepenk Kumandası

ileadmin

Kepenk Kumandası

Gündelik Kolaylık; Kepenk Kumandası

Hemen her alanda günlük işlerimizi kolaylaştıran otomasyon sistemlerinden biri de kepenk kumandası ve uzaktan kontrol sistemleridir. Dükkan ve kapı girişlerinde güvenlik amacıyla kullanılan ve genellikle asma kilit yoluyla kilitlenen kepenkler artık çok geride kaldı. Otomasyon sistemleri sayesinde uzaktan kumanda yardımıyla hem daha kolay hem de daha güvenli bir şekilde işimizi görebiliriz. Yeni teknolojilerin hayatımızı kolaylaştırmasının yanı sıra, her yenilik kendi yumuşak karnını da beraberinde getirmekte ve dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar ortaya çıkmaktadır. Genel mantığı emniyet ve kolaylık olsa da yeterli araştırmayı yapmadan sadece fiyat ucuzluğu ile karar veren dükkan sahibi çeşitli olumsuzluklarla karşılaşabiliyor.

Kumanda Kolaylığı Zafiyete Sebep Olmasın

Otomatik kepenk sistemi ve kepenk kumandası sektöründe, her sektörde olduğu gibi işinde kaliteyi ön planda tutanlar ve sadece para kazanma odaklı çalışanlar elbette ki bulunmaktadır. Burada ihtiyacınızı ve güvenliğinizi öncelikli tercih olarak belirlemek sizin elinizdedir. Uzaktan kumanda yardımıyla çalışan otomasyon kepenkler hırsızlığa ve su geçirmezliği sayesinde sel felaketine karşı koruyucu işleve sahiptir. Fakat bu noktada yeterli emniyet tedbirleri alınmadığında istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir. Örneğin elektrik kesintilerinde otomatik kapı motorunun çalışmaması durumuna karşın kanca ile açma önlemi alınıyor. Kancanın takılacağı yerin gizlenmesi ve manuel olarak kilitlenebilmesi gibi bir önlem alınmadığında hırsızlığa davetiye çıkarılacağı unutulmamalıdır. Diğer yandan işin ucuzuna kaçan bazı üreticiler kepengin kilit sistemini basit birer çelik kanca ile hallettiği için, kepenk kapalı durumdayken altına sokulan levye ile 2 metreye kadar yükseltilebiliyor. Oysa askı kilit sistemi olan kepenklerde zor kullanılarak sadece 10 15 cm’ye kadar açılabiliyor ki bu da emniyet açısından yeterince güvenli anlamına geliyor.

Otomatik Kepenk İle Hem Şıklık Hem Emniyet Bir Arada

Otomasyon sistemleri bünyesinde üretilen kepenk ve kepenk kumandası sistemlerinde emniyet önlemlerinin yanında tasarım çeşitliliği de dikkat çekici olabiliyor. İstediğiniz renk ve tasarımla hem güvenliğinizi artırabiliyor hem de şık bir görünüm kazandırıyorsunuz. Otomatik ve motorlu kepenkler ile hem uzaktan kumanda yardımıyla açma kapama yapabiliyor hem de emniyetli bir hale getiriyorsunuz.

kepenk sistemleri - otomatik kepenk - kepenk motorları - kepenk kumandası

Otomatik Kepenk Kumandası

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın