Hasır Kepenk

ileadmin

Hasır Kepenk

Hasır Kepenk

Gelişen teknoloji sayesinde insanlar çok farklı alanlarda kolaylık yaşamaktadır. Özellikle otomasyon sistemlerinin daha etkin bir şekilde kullanılmaya başlanmasından sonra söz konusu durum çok daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmaya başlamıştır. Kepenklerde de bu sistemler kullanılmaya başlanmış ve insanların ihtiyaçlarına bağlı olarak farklılaşmıştır. Kepenklerin birden fazla çeşidi bulunmakta ve işyerleri kendi ihtiyaçlarına bağlı olarak bunlar arasından seçim yapmaktadır. Hasır kepenk adı verilen ürün de oldukça fazla tercih edilmekte ve kullanılan bu ürün farklı avantajlar sağlamaktadır. Kepenklerin kullanım amacı öncelikle güvenlik olmasına rağmen zaman içinde güvenliğin yanına farklı nedenler de katılmıştır. Buna bağlı olarak ise sürekli yeni ürün türleri ortaya çıkmakta ve bunların sayısı giderek artmaktadır.

Hasır Kepenk ve Sağladığı Avantajlar

Hasır kepenk adından da anlaşılacağı gibi hasır şeklindedir. Diğer kepenk türlerinden farklı olarak bu tür tellerden oluşmakta ve arka taraf rahatlıkla görülmektedir. Söz konusu özellik bazı işyerleri tarafından etkin olarak kullanılmaktadır. Hasır tipinde olan ürünlerin tercih edilmesiyle işyerleri kapansa dahi yoldan geçen kişiler işyerinde satılan ürünleri rahatlıkla görebilmekte ve bu da bir anlamda reklam yapılması anlamına gelmektedir. Ayrıca söz konusu ürün farklı bir görünümü işyerlerine kazandırmakta olup bu da önemli bir avantaj olarak dikkat çekmektedir. İşyerlerinden ürünlerini sürekli olarak göstermek isteyen kişiler tarafından daha fazla tercih edilen hasır kepenkler farklı malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Güvenlik açısında diğer türler kadar etkili olmasına rağmen aradaki boşluklardan camlara zarar verilebilmektedir. Bundan dolayı da güvenlik bakımından riskli olan yerlerde bunlar çok daha az kullanılmaktadır.

Hasır Kepenk ve Otomasyon Sistemleri

Hasır kepenk yukarıda belirtildiği gibi farklı maddelerden üretilmekte ve bunların neredeyse tamamı paslanmazlık özelliği göstermektedir. Böylece kullanım süresi oldukça fazla olan söz konusu ürünlere ayrıca otomasyon sistemleri de eklenmektedir. Sarmal yapıda olan bu ürünler böylelikle belli bir mesafeden el değmeden açılıp kapatılabilmektedir. Otomasyon sistemleri motor ve diğer ürünlerden oluşmakta olup ciddi bir kolaylık sağlamaktadır. Bu ürünlerde yer alan emniyet sistemleri sayesinde kepenkler açılıp kapanırken yaşanması muhtemel kazalar engellenmektedir.

hasır kepenk - otomatik kepenk - kepenk motoru

Otomatik Hasır Kepenk

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın