Garaj Kapısı

ileadmin

Garaj Kapısı

Garaj Kapısı

İnsanlar hayatlarını kolaylaştıran araçlar gün geçtikçe daha da yaygınlaşmaktadır. Araçların bazıları kişisel olurken bazıları ise kurumlara ait olabilmektedir. Fakat hemen her araç için garajlar bulunmakta ve buralar aktif olarak kullanılmaktadır. Garajların girişlerinde ise farklı kapılar kullanılmaktadır. Garaj kapısı kullanım türlerine göre çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitlik zaman için ihtiyaçların artması üzerine yapılan çalışmalar neticesinde sağlanmıştır. Yani ihtiyaçlara bağlı olarak sürekli yeni kapılar üretilmiştir. İlk zamanlar kanatlı kapılar garaj girişlerinde daha fazla kullanılırken bir zaman da yana kayar kapılar kullanılmıştır. Dolayısıyla da böyle bir çeşitlilik oluşmuştur. Fakat son dönemde bunların tamamı neredeyse kullanılmaz olmuş ve insanlar tarafından genellikle seksiyonel kapılar tercih edilmeye başlamıştır.

Garaj Kapısı Motorları

Garaj kapısı insanların hayatların bir gerçeği durumuna gelmiştir. Sitelerde, apartmanlarda, kurumlarda bulunan garajların girişlerinde farklı özellikteki kapılar kullanılmaktadır. Kullanılan bu kapılara teknolojinin sağlamış olduğu imkanların eklenmesiyle birlikte çok daha fonksiyonel olmuştur. Özellikle otomasyon sistemlerinin sağlamış olduğu katkılar her geçen gün giderek artmaktadır. Otomasyon sisteminin en önemli parçalarından bir tanesi olan motorlar sayesinde kapılar açılıp kapanmaktadır. Motorlar elektrik enerjisini güce çevirmekte ve dolayısıyla da kapılar bu güç sayesinde açılmaktadır. Motorların üretmiş olduğu güç farklılık göstermektedir. Kapıların boyutları ve ağırlıklarına bağlı olarak farklı motorlar kullanılmakta ve böylece de daha fazla performans sağlanmış olmaktadır. Kapılarda kullanılan motorların seçimleri bundan dolayı son derece önemlidir.

Garaj Kapısı ve Özellikleri

Garaj kapısı üzerine entegre edilmiş olan otomasyon sistemlerinin farklı özellikleri bulunmaktadır. Söz konusu özellikler arasında bulunan farklı hava şartlarında çalışma son derece önemlidir. -20 dereceye kadar soğuk havalarda ve 60 dereceye kadar da sıcak havalarda çalışabilen kapılar insanların zorluk yaşamamasını sağlamaktadır. Bunun dışında kapılarda bulunan emniyet sistemleri sayesinde kazalar engellenmektedir. Fotosel ve sensörlerin sayesinde kapılar kapanırken canlı ya da cansız bir varlığın gelmesi hemen tespit edilmekte ve motorlar otomatik olarak durdurulmaktadır. Dolayısıyla da insanlar ve araçlar olası kazalardan korunmuş olmaktadır. Bunun dışında kapılara eklenen aksesuarlar sayesinde kapılar daha da kullanışlı olmaktadır.

garaj kapısı - garaj kapısı motoru - garaj kapısı sistemleri

Garaj Kapısı Sistemleri

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın