Galvaniz Kepenk

ileadmin

Galvaniz Kepenk

                                                            GALVANİZ KEPENK

  GALVANİZ KEPENK NEDİR?

Günümüz koşullarında evlerde ve işyerlerinde oluşabilecek tehlikelere karşı korunma adına birçok önlem alınmaktadır.  Mülkleri dış ortamdan korumak için alınan en iyi önlem kepenk taktırılmasıdır. Kullanılan bu kepenk sistemleri galvaniz ve alüminyum olmak üzere ikiye ayrılır. Galvaniz kepenk, rulo şeklinde sarmal yapıya sahip çelik bir kapı çeşididir. Diğerlerine nazaran daha güvenlidir.

GALVANİZ TEKNİĞİNİN KULLANIM ALANLARI

İş yeri, depo, fabrika gibi yerler başta olmak üzere birçok alanda galvaniz kepenklerini kullanabilirsiniz. Bu kepenkler çok uzun ömürlüdür. Kullanım alanına göre renk, boy gibi özelliklerinde değişiklikler mevcuttur.

GALVANİZ KEPENK ÖZELLİKLERİ

Çelik yapıda olup sarmal şeklindedirler.

Temizliğini oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz ve çabuk kirlenmeme özellikleri vardır.

İstenilen renge boyatılabilir ve darbelere karşı dayanıklılık gücü vardır.

Uzaktan kumandalı sistemleriyle, karşı taraftan gelen bir tehlike ile hem kendinizi hem iş yeri içerisindeki müşterilerinizi kolayca koruma altına alabilirsiniz.

Kaplama işlemlerinde kullanılan maddelerin sahip olduğu direnç sebebiyle açık havalarda ve her türlü hava koşulunda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Her binaya özel olarak üretilebilirler.

 GALVANİZ KEPENK TERCİH NEDENLERİ

Galvaniz Kepenk sistemlerinin, günümüz koşullarında ev, fabrika, iş yeri ve buna benzer yerlerde güvenlik önlemlerinin son derece yüksek derecede olduğu aşikardır.  Hırsızlık olaylarının meydan bulduğu güvensiz bir ortamın toplum açısından bize zarar vereceğinin bilincindeyiz. Kuyumcularda, fabrika ve büyük alışveriş merkezlerinde bu sistem üst düzeydedir ve olması da gerekmektedir.

Gerek, akşamları dükkanınızı kapatıp gönül rahatlığıyla eve gitmeniz yönünden gerekse gelebilecek darbelere ve patlayıcılara karşı dayanıklı olmasından yana rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir güvenlik önlemidir.

Diğer bir tercih sebebi ise uzaktan kumanda sisteminin olmasıdır.

Çelik içerikli olduğu için uzun ömürlüdürler ve paslanma gibi bir durumla kolay kolay karşılaşmazsınız.

Mekanınızın güvenliğini sağlarken aynı zamanda tasarım açısından da göze hitap eden bir sistemdir ve günümüzde modern ve şık kepenk sistemlerinden biri olma özelliği taşımaktadır.

Katlanabilir olması da son derece göze hitap eden bir özelliktir. Gereksiz yer kaplamaz.

Kısmi ısı izolasyonu sağlanır. Kışın %20- 25’e kadar ısı yalıtımı sağlarken yazın da aşırı sıcaktan korur.

Galvaniz kepenk sistemi, bütün bu özellikleri göz önünde bulundurularak düşünüldüğünde tercih edilecek güvenlik sistemlerinin en başında yer alabilmektedir.

images

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın