Etiket arşivi otomatik kepenk servisi

ileadmin

Galvaniz Kepenk Servisi

GALVANİZ KEPENK SERVİSİ

Düzenli Bakımın Önemi

                Kepenk kapılar artık mağazaların ve küçük işletmelerin olmazsa olmazları arasına girmiş durumda. Zira kolay kullanımı pratik ve yer kaplamayan yapıları ile her gün kapıları açıp kapatma derdi yaşayanlar için büyük kolaylık sağlarken oldukça dayanıklı malzemelerden imal edilen kepenklerin hırsızlara karşı büyük bir önlem oluşturduğu da altı çizilmesi gereken önemli konular arasında yer alıyor. Kepenk kapıların bu denli büyük önem taşımasının getirdiği sorumluluklarda bulunmakta. Zira galvanizli kepenk bakımları düzenli yapılması gereken ve ihmal edilmemesi gereken ürünler arasında yer alıyor. Zira vitrin camlarınızın bütününü kapatan bu kapılar arızalanma durumda size müşteri ve itibar kaybettirmesi olası ayrıntılar arasında yer alıyor.

Kepenkler ve Bakımları

Galvaniz kepenk servisi hizmeti veren firmamız kapılarınız için oldukça uygun fiyatlı düzenli olarak servis hizmeti sunmakta. Kepenklerde yaşanan sorunlar için tecrübeli ekibimiz ve kaliteli yardımcı malzemeler sunan tedarikçilerimiz ile galvaniz kepenk servisi hizmetlerimizi ayağınıza getiriyoruz. Kepenklerinizin boyutları ne olursa olsun bizimle iletişim kurduğunuzda teknik ekibimiz adresinize gelerek sorunlarınızı çözüme kavuşturacak. Dikkat etmeniz gereken önemli detaylardan biri de hiç şüphesiz çalışma prensibi olarak kolay bir görünüme sahip olan galvaniz kepenk kapılar elektrik ile çalışan ve içinde mekanik elektronik ve elektrik çalışma aksamları barındıran kapılardır. Bu yüzden profesyonel olmayan kişiler ve kurumlar ya da bireysel tamircilerin oluşan sorunları hem daha ileriye taşıma hem de insan hayatını tehlikeye sokacak hatalara sebep olabileceği gözden kaçırılmamalıdır.

Galvaniz kepenk Servis Fiyatları

                Firmamız hizmet vermeye başladığı günden bu yana müşterilerinin ihtiyaçlarını eksiksiz karşılamayı amaç edinmiş ve bu prensipler doğrultusunda en deneyimli çalışanları bir araya getirmiştir. Teknik servis hizmeti verdiğimiz alanlardan olan galvaniz kepenk kapılarda teknik servis ücretlendirmelerimiz kapıların boyutları ve arızanın biçimine göre değişiklik gösterebilmektedir.  Bu yüzden bizimle iletişim kurduğunuzda ön inceleme sonrasında kapıların onarım giderleri ile ilgili fiyat bildirimleri mümkün olabilmektedir. Galvaniz kepenklerin montaj işlemleri de kronik arızaların oluşmasında etken rol oynamaktadır. Bu yüzden mutlaka sorunlarınızın kronikleşmemesi için  firmamız ile iletişim kurmanız işletmenizin yararına olacaktır.

images

ileadmin

Kepenk Servisi

Kepenk Nedir?

Kepenk, işyerleri gibi yapıların girişlerini güvenli hale getirmek ve dış izolasyonu sağlamak için kullanılan, sonradan yapıya dahil edilebilen, farklı materyallerden üretilebilen kapatıcı bir yapıdır. Firmamız, müşteri istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda ürettiği kepenkler sayesinde, müşteri memnuniyetini ve en üst kaliteyi müşterilerine sunmaktadır.

Kepenk Modelleri

Kepenk sevisi, ana başlıklar altında otomatik kepenk sistemleri ve manuel kepenk sistemleri olarak ikiye ayrılırlar. Günümüzde kullanım kolaylığı açısından otomatik kepenkler daha sık tercih edilmektedir. Manuel kepenklerde müşterinin talebi üzerine istenilen yere uygulanabilir. Bu iki ana başlığın yanında kepenkler model, yapı malzemesi ve desenli kepenkler olarak da modellere ayrılırlar. Firmamızda otomatik kepenkler, çelik kepenkler, galveniz kepenkler, transparan gibi modellerde bulunabildiği gibi müşterimizin isteği doğrultusunda üzeri desenli kepenkler de bulunur. Otomatik kepenkler, manuel kepenklere göre kullanım açısından büyük kolaylık sağlarlar. Açma ve kapamanın kolay olduğu otomatik kepenkleri elektrik kesintileri sırasında manuel olarak da açıp kapatabilirsiniz. Müşterimizin isteği doğrultusunda otomatik kepenklere uzaktan kumandalı sistemler dahil edilerek, kullanımı daha da kolaylaştırılabilir.

Kepenklerin Teknik Özellikleri ve Kullanım Alanları

Kepenklerin özellikleri, teknik detayları ile değişiklik gösterir. İçi poliüretan dolu çelik kepenkler güvenlik açısından daha çok uygulanan kepenklerdir. Bu kepenklerin asıl kullanım alanları, iş yerleri ve bankalar gibi ileri güvenlik seviyesi gerektiren yapılardır. Bunun yanında içi boş olan çelik, sac levha ve tahta gibi malzemelerden üretilen kepenkler ise garaj kapıları ve pencereler gibi alanlara uygulanan kepenklerdir. Kullanım amaçları dış çevre izolasyonu sağlamak önceliklidir. Kepenk sistemleri alanında ileri gelen firmamız, müşterilerimizin isteği doğrultusunda, her alana kaliteli ve uzun ömürlü kepenk sistemleri uygulayabilmektedir.

Kepenk Servisleri

Firmamız uyguladığı kepenklerin, her zaman takibini yapmaktadır. Sunduğumuz uzun ömürlü ve kaliteli kepenklerde, müşterilerimizin yaşayacağı her türlü sıkıntıya karşılık hizmet verdiğimiz kepenk servisi sayesinde kalitemizi her zaman bir adım daha ileri taşımaktayız. Müşterilerimiz gerek uzaktan kumanda isteminde gerekse kepenk sisteminin kendisinde yaşadıkları herhangi bir sıkıntıdan dolayı kepenk servislerimize başvurabilirler. Kepenk servislerimiz, müşterilerimizin memnuniyetini en üst seviyede tutacak şekilde, usta tamirci ve ekibi tarafından garantili bir şekilde yapılmaktadır ve müşterimizin istediği saatlerde hizmet vermektedir. Firmamızın uyguladığı kepenklerde yaşadığınız herhangi bir sıkıntı durumunda, firmamızla bağlantıya geçerek hızlı bir şekilde kepenk servislerimizden hizmet alabilirsiniz.

imgres

ileadmin

Otomatik Kepenk Tamiri

KEPENK TAMİRİ NASIL YAPILIR?

 

Kepenk; Silindir, kapı üstü ayrılabilir, kapı ve cam kepengi gibi birbirine bağlanmış yatay düzeneklerden oluşmaktadır.

Yukarı kaldırıp açmak için kepenk yükseltilir ve kapatmak için de alçaltılır. Eğer kapı büyük boyutta ise motordan yararlanılır. Kepenklerin amacı ise yağmurdan, rüzgardan ve herhangi bir hırsızlık olayından korunmayı sağlamaktır.

Silindir şeklinde olan kepenkler sadece pencerede kullanılmazlar bunlar garaj, okul, mutfak, hapishane, ev, dükkan gibi yerlerde de kullanılırlar. Kepenkler çok uzun zaman kullanıldıklarında bazı sorunlar oluşturmaktadırlar. Böyle durumlarda kepenk tamiri gerekmektedir. 2 çeşit kepenk vardır. Bunlar otomatik ve manuel kepenktir. Zamanla yağmur, rüzgar ve tozlardan dolayı zarar görebilirler. Tamirleri ise farklı şekillerde gerçekleştirilir.

Kepenkler, çelik, sac, alüminyum ve pimapen gibi düzeneklerden yapılmaktadır. Hangisinden yapılacağı ise kullanılacağı yere göre belirlenmektedir.

  1. Otomatik Kepenk Tamiri

Otomatik kepenklerde 2 çeşit sorun oluşmaktadır bunlar kullanıcı veya montaj hatasıdır. Eğer otomatik kepenkte bir sorun yaşadıysanız tamirciden önce yapmanız gereken bazı şeyler vardır. Kepenk kapanmıyor veya açılmıyor ise öncelikle kumandanızın pilini kontrol etmelisiniz. Sorun pilde değil ise size yedek olarak verilen ikinci kumandayı denemelisiniz. Eğer o da çalışmıyorsa alıcınızda bir sorun olabilir. Bunun için öncelikle elektriği kontrol etmelisiniz kesilmiş ya da şartel atmış olabilir.

Bazen otomatik kepenkler çok fazla ısındıklarında kapanırlar ve tekrar soğuduklarında kendiliğinden açılırlar. 1- 2 saat kadar bekleyip tekrar açın. Bazen elektrik akımı çok fazla geldiğinde motoru yanabilir. Yanlış montajda motora zarar verebilir.

 

  1. Manuel Kepenk Tamiri

Manuel kepenk, otomatik kepenklerden daha ucuz kepenklerdir. Manuel kepenklerin çıkardıkları sorunlar genelde bilinmektedir. Bunlar; arıza kordonunun kopması ve kepengin yerinden çıkmasıdır. Kordon koptuğunda kepengin alt panosu açılmalıdır. Kepenk sarıldıktan sonra sabit kalması sağlanmaktadır. Aşağı düşmesi engellenir. Kordonu dışarı çıkardıktan sonra sabitleme çivisi üzerine koyulur. Üst panoya kordon vidalanır ve kepengin iki yatay kısmına sarılır. Daha sonra sabitlenen vida çıkarılmalıdır. Alt panonun da vidaları sıkıldıktan sonra ve her şey yerine takıldıktan sonra kordonu deneyebilirsiniz.

Eğer kepenk yerinden çıktıysa yerinde takıldığında sorun çözülmüş olacaktır.

 

Kepenklerin tamiri ve garanti süresi genellikle 2 yıldır. Otomatik ve manuel kepenkte de yaşanan sorunlar kullanıcı hatası değil ise tamiri ücretsiz olarak yapılmaktadır. Eğer sorun kullanıcı hatasından kaynaklanıyorsa o zaman sorun belirlenir ve belirlenen soruna göre bir ücret verilir.

images