Etiket arşivi otomatik kepenk fiyatları

ileadmin

Santral Kepenk Motorları

Santral Kepenk Motorları

Santral kepenk motorları tıpkı diğer motorlar gibi kullanıcıya özel olarak seçilirler. İşinin uzmanı olan bir satıcının müşteriyi doğru yönlendirmesi gerektiği savından yola çıkarak, önce müşterinin memnuniyetinin göz önünde tutulmasının planlanması icap eder. Bir müşteri ise ancak sorunsuz ürün ve uzun yıllar garantili kullanım ile mutlu edilebilir. Bunun için satışçının önce motor çeşitlerini tanıması gerekir.

Santral kepenk motorları çeşitleri

Bir ürünün müşteriye pazarlanması sırasında bilinmesi gereken en önemli detay teknik bilginin algılanabilirliğidir. Böyle bir giriş yaptıktan sonra santral kepenk motorları çeşitleri için kısaca:

 • 230 Volt çalışma gerilimi özelliğinde olan modeller mevcuttur. 170 kiloya kadar taşıma yapabilirler. Bu modeller genellikle mekanik switch’li olup 200 mm kasnak çapı ve 170 NM tork ile yan yana çalışırlar. Ayrıca 60’lık ve 76’lık borular ile uyum sağlarlar.
 • Bazı ürün modelleri çift motora sahip olabilir. Yine 230 Volt ve mekanik switch’li olsalar da bu ürünler iki katı ağırlık yani 340 kiloluk yükü rahatlıkla taşıyabilmektedirler. Bununla beraber 9 Rpm hıza sahiptirler ve 200 mm kasnak, 340 Nm tork 76’lık ve 60’lık boru özelliklerini korurlar.
 • Bir diğer motor ise yukarıdaki özelliklere ek olarak 380 kiloya kadar malzeme taşıyabilmektedir. Ayrıca rondo kontrol ünitesi fotosel bağlanabilir özelliktedir ve çalışma süresi ayarlanabilir.

Bu modelleri değiştirmek ve çeşitlendirebilmek mümkündür. Ancak en çok tercih edilenleri bu şekilde sıralanır. Sizin de eğer standartları aşacak kadar büyük ya da küçük kapalı alanlarının yoksa bunlardan birini tercih edebilirsiniz.

Santral kepenk motorları fiyatları

Konu ile ilgili biraz araştırma yaparsanız satın almanızın sadece santral kepenk motorları ile sınırlı kalmadığını görebilirsiniz. Örneğin işinize yaracak iki yollu bir el kumandasından kepengin tamamına kadarını aynı alışveriş yolu ile edinebilirsiniz. Ancak konu sadece motorlara geldiği zaman 300,00 TL ile 1.000,00 TL gibi rakamlar arasında ücretlendirildiğini söyleyebiliriz. Siz yine de böyle bir ürün almadan önce alanında uzman birilerinden mutlaka yardım alın. Yoksa elinizdeki ürün için ödediğiniz meblağ ve sonrası iade işlemleri, ardından yeni ürün alımı derken cidden yorulabilirsiniz.

santral kepenk - otomatik kepenk - kepenk motorları - kepenk fiyatları

Santral Kepenk Motorları Ve Fiyatları

ileadmin

Elektrikli Kepenk

ELEKTRİKLİ  KEPENK

Elektrikli kepenk ; teknolojinin, işyeri güvenliğine katkı sağladığı koruma sistemlerinden yalnızca birisidir. Dükkanların mesai bitiminde büyük güç harcanarak kapatılan kepenklerin yerine ; kullanımı kolay , güvenlik seviyesinin oldukça yüksek tutulduğu, bir tuşla gözünüzün arkada kalmayacağı elektrikli kepenkler sizler için kaçırılmaması gereken bir fırsat. Galvaniz kepenkler ile firmamız güvenliği başka bir boyuta taşımaktadır. Hırsızlık , yangın ve zararlı materyallere karşı güvenlik duvarınızı biz oluşturuyoruz.

Kullanım Alanları

Günümüz iş hayatında ; alışveriş merkezleri , lokantalar , galeriler , kamu binaları , eğlence mekanları ,cadde mağazaları,  bankalar ve daha birçok iş alanında güvenlik, elektrikli kepenkler sayesinde son derece üst düzeye çıkarılmaktadır. Sabah işyerinizi açarken de akşam kapatırken de oldukça rahat bir yol olan elektrikli kepenkler , size güvenlik açısından olduğu gibi konfor açısından da büyük konfor da vaat etmektedir.

Teknik Detaylar

Elektrikli kepenklerle  alüminyum alaşım ile birlikte , oldukça hafif ve sağlam bir kepenk sistemine sahip olmanız çok kolay. Çeliğin kalitesi güvenliğinizi birkaç kat daha artırmaktadır.  Isı yalıtımı için poliüretan dolgu kullanılmaktadır. Yalnızca ısı değil ses yalıtımı için de kepenklerin hammaddesi galvaniz ; sağlam duruşuyla güvenliğinizi korumak adına oldukça mantıklı bir hamle olacaktır. Ayrıca iç ve dış estetiğin korunması da bu kepenklerin , renk ,uyum ve kullanışlı olmasıyla tam anlamıyla bütünleşmektedir.

Model Seçimleri

Güvenliğe kumandadan tek bir tuşla ulaşabileceğiniz gibi , şalter veya düğmeye basarak ulaşmanız da mümkün. Elektrikli kepenk yalnızca dükkan güvenliği için değil ; pencere veya kapı güvenliği için de kullanılmaktadır. Farklı ebatlarda kullanım alanları olması güvenlik anlamında hiçbir şekilde ödün vermemektedir. Estetik kaygıyı da ön planda tutan firmamız ; ebatları hangi ölçülerde olursa olsun işyeri veya dükkanın bulunduğu konumla bir bütünlük oluşturacaktır.

Neden Elektrikli Kepenk ?

Kepenk kapatmak hiç bu kadar kârlı olmamıştı. Sağlam ve uzun ömürlü elektrikli kepenkler ; yıl içerisinde karşılaşabileceğiniz bütün olumsuzlukları göz önünde bulundurmaktadır. Oldukça ekonomik olan bu güvenlik hamlesi ; hem dükkanınız hem de sizin için bir geleceğe yatırım olarak düşünülebilir. Öyle ki ; artan nüfusla birlikte oluşan hırsızlık oranı da son yıllarda büyük artış göstermiştir. İşyerinizin coğrafi konumunun önemli olması kadar ; bulunduğu sosyal ,siyasal ve ekonomik çevre de güvenlik ihtiyacınızı artırabilir. Ayrıca elektrikli kepenk yaptıracağınız dükkanınız , çevresel faktörlerden etkilenmeyeceği gibi birtakım olumsuz düşünceleri de faaliyete geçmeden vazgeçirebilmektedir. Bu noktada bir işletme sahibi için olmazsa olmazlardan bir tanesi de ‘’caydırıcı olması’’ kavramıdır.

images

ileadmin

Otomatik Kepenk Metre Fiyatları

OTOMATİK KEPENK METRE FİYATLARI

Otomatik Kapının Günümüzde Artan Önemi

                Dünyanın başlangıcından bu yana insanlar için barınma ihtiyaçlarını şekillendirmesi ile doğru orantılı olarak kapılarında gelişim yaşadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Zira tarihin başlangıcından bu yana kapılar evin en önemli noktaları durumunda olmuştur. Yaşam alanlarının çeşitlenmesi ile ortak alanlarda yaşamın daha yaygın olması ortak kapı kültürünü de ortaya çıkarmıştır. Başta evleri içine alan siteler olmak üzere akla gelebilecek birçok noktada sürgülü kapılara ve korkuluklara rastlamak mümkün olmaktadır. Kapılar özellikle işletmeler için büyük önem taşımakta olup büyük vitrinlere sahip işletmeler içinse hayati önem taşımaktadır.

Kepenk ile istenmeyen olaylara önlem alan işletme sahipleri bu noktada yaşadıkları en büyük güvenlik zaaflarından birine çözüm bulmuş durumda. Kepenkler de teknolojik gelişmelerden payına düşeni almış ürünler sınıfında girmektedir. Zira artık daha şık ve daha kullanışlı kepenkler işletmelerin olmazsa olmazları arasında yer alsa da otomatik kepenk metre fiyatları birçok işletme sahibinin bu konuya çekimser yaklaşmasına neden olabilmektedir.

Otomatik Kepenklerin Kullanım Amaçları

                Otomatik kepenkler cadde üzeri hizmet veren mağazalar yanı sıra büyük alışveriş merkezlerinin içinde yer alan mağazalarında ilk tercihleri arasında girmeyi başarmıştır. Zira kullanım alanlarının bu denli geniş olmasında şüphesiz kepenklerin oldukça pratik ve kolay kullanım sunması büyük önem taşımaktadır. Otomatik kepenk metre fiyatları konusunda hesaplanması gereken öncelikli gider zaman olarak dikkate alınmalıdır. Zira oldukça kolay açılıp kapatılabilen bu kepenkler sizlere zamandan da büyük kazanç sağlayacaktır.

Otomatik kepenkler ve Teknik Detaylar

                Elektrikli bir motor vasıtası ile hareket eden kepenk kapılar tamamen otomatik ve yarı otomatik olarak sınıflandırılmaktadır. En kaliteli kepenk kapıları uygun koşullarla sunan firmamız ihtiyacınız olan kepenk için adresinizde yer tespiti ve ölçü işlemleri alarak tam ihtiyacınız olan kepenkleri sizlere sunuyor. Otomatik kepenk metre fiyatları için en ideal ve hesaplı fiyatı sunmayı amaçlayan firmamız sizlere dilediğiniz renk ayrıcalığı da sunmakta. İşinizin aksamaması için maksimum hız ile en kısa sürede montaj garantisi de sunuyoruz. Size ise sadece kepenklerinizin keyfini sürmek kalıyor.

images

ileadmin

Tuğla Desen Kepenk

Kepenk Nedir?

Kepenk iş yerleri ve mağazalar gibi alanların güvenliğini sağlamak ve dış izolasyonunu sağlamak amacı ile bu alanların girişlerine uygulanan, çelik, tahta, sac levha gibi materyallerden üretilen kapatıcı yapılardır. Firmamız, kepenk alanında ileri seviye kalite sunarak, müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır.

Kepenk Modelleri

Kepenk modelleri, transparan, tuğla desenli, mikro delikli, hasır desenli gibi modellerde dış özellikler gösterebildiği gibi aynı zamanda müşterilerimizin istediği renkte de olabilir.

Tuğla Desen Kepenkler ve Kullanım Alanları

Tuğla desen kepenkler özellikle mağaza vitrinlerinde tercih edilir ve içeriyi gösterirler. Müşterilerimiz mağazalarındaki ürünleri, mağaza kapalı iken bile sergilemek istedikleri için özellikle tuğla desen kepenkleri tercih etmektedirler. Güvenlik açısından diğer kepenklerden herhangi bir farklılığı olmayan tuğla desen kepenklerin asıl amacı içeriyi göstermesidir. Kullanım amacı dışında tuğla desen kepenkler, modeli itibariyle dış cepheyle uyum sağlayarak görüntüyü bozmaz ve estetik bir görüntü oluşturur. Bu yüzden mağaza gibi içerisinin görünmesi gereken yapılarda en sık tercih edilen kepenk sistemi, tuğla desen kepenklerdir.

Tuğla Desen Kepenk Özellikleri

Tuğla desen kepenkler, modelleri sebebi ile teknik özellikler olarak biraz kısıtlıdır. Görüntü geçirgenliği özelliğinin bozulmaması için sağlam çelik gibi materyallerden belirli kalınlıklarda üretilebilirler. Müşterilerimizin isteği doğrultusunda tuğla desen kepenkler her boyutta ve her yere uygulanabilmektedir. Kepenk sistemleri alanında ileri gelen firmamızda, tuğla desen kepenkler yaklaşık olarak 30 milimetre kalınlığında üretilmektedir.

Tuğla Desen Kepenk Fiyatları

Tuğla desen kepenk fiyatları , müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda değişkenlik göstermektedir. Sabit bir fiyatı olmadığı için müşterilerimiz tuğla desen kepenk taktırmak istedikleri yerin ölçülerini firmamızla iletişime geçerek bize ulaştırıp fiyatlar konusunda daha kesin bilgi elde edebilirler.

Tuğla Desen Kepenk Servisleri

Firmamız uyguladığı tuğla desen kepenklerin takibini her zaman yapmaktadır. Bunun dışında firmamızın yaptığı tuğla desen kepenklerde yaşadığınız herhangi bir sıkıntı ve arızadan dolayı, firmamızla bağlantıya geçerek hızlı ve rahat bir şekilde kepenk servislerimizden hizmet alabilirsiniz. Alanında ileri gelen firmamızda, tuğla desen kepenk servisleri, bir usta ve ekibi ile garantili bir şekilde yapılmaktadır.

imgres

ileadmin

Otomatik Hasır Kepenk

Otomatik Kepenk

Otomatik kepenkler, manuel kepenklerin kullanımlarının kolaylaştırılmış, kumanda yardımı ile rahatça açılıp kapanan, demir, tahta, sac levha, çelik gibi malzemelerden üretilen kepenklerdir. Firmamız, müşterilerimizin istekleri ve ihtiyaçlarına en doğru ve kaliteli şekilde cevap vermesi sayesinde, müşteri memnuniyetini her zaman bir adım daha ileri taşımaktadır.

Otomatik Hasır Kepenkler

Otomatik hasır kepenkler, otomatik kepenkler arasında en sık tercih edilen kepenk modelidir. Bu model kullanım kolaylığı açısından çok rahat olmasının yanında, güvenlik açısından da en ileri seviyede hizmet vermektedir. Kolaylıkla her yere uyum sağlayabilen ve estetiği bozmayan bu kepenkler, özellikle iş yerleri ve garajlarda sıkça tercih edilir.

Otomatik Hasır Kepenk Kullanım Alanları

Otomatik hasır kepenkler kullanım alanları sıkça iş yerleri ve garajlar olsa da müşterilerimizin isteği doğrultusunda, mağaza ve pencere gibi yapılara da uygulanabilir. Dış ortam izolasyonu ve güvenlik açısından sıkça tercih edilen bu model, firmamızda en kaliteli malzemelerden üretilip uzun ömürlü olacak şekilde hizmet vermektedir.

Otomatik Hasır Kepenk Teknik Özellikleri

Tüm otomatik kepenkler gibi, otomatik hasır kepenklerde içi poliüretan dolgulu profiller ve içi boş profiller olarak ikiye ayrılırlar. Güvenliği en ileri seviye de sunan otomatik hasır kepenkler, kumanda ile kontrol edilerek içeri doğru kıvrılarak açılıp kapanırlar. Firmamızda, otomatik hasır kepenk kalınlıkları 30 milimetreden 120 milimetreye kadar değişiklik gösterir.

Otomatik Hasır Kepenk Fiyatları

Firmamızda otomatik hasır kepenklerin fiyatları, uygulanacağı alanın boyutlarına, kepengin kalınlığına ve uzaktan kumanda gibi seçeneklerin müşteri tarafından istenip istenmemesi durumuna göre farklılık göstermektedir. En iyi kalitede üretilen otomatik hasır kepenklerimizin fiyatları ile ilgili bilgi almak isteyen müşterilerimiz, istedikleri boyutları, modelleri ve kalınlıkları firmamızla iletişim kurarak bilgi alabilirler.

Otomatik Hasır Kepenk Servisleri

Otomatik hasır kepenk alanında ileri gelen firmamız, uyguladığı kepenklerin takibini her zaman yapmaktadır. Otomatik hasır kepenk servisi, bir usta ve ekibi ile müşterilerimize uygun olan zamanlarda yapılmaktadır. Sunduğumuz kaliteli ve uzun ömürlü kepenklerde yaşayabileceğiniz her türlü sıkıntı için, firmamızla bağlantıya geçerek hızlı, kolay ve garantili bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

imgres

ileadmin

Otomatik Kepenk Fiyatları

Otomatik Kepenk

Otomatik kepenk fiyatları, klasik kepenklerin kullanım zorluklarını bulundurmayan, kullanıldığı alanda kumanda yardımı ile kolayca açılıp kapatılabilen demir, tahta, sac levha gibi materyallerden yapılan kepenklerdir. Firmamız, müşterimizin istediğine ve kullanılacak olan alana özel olarak ürettiği kaliteli kepenklerle müşteri memnuniyetini en önemli ilkesi haline getirmiştir.

Otomatik Kepenk Kullanım Alanları

En sık kullanım alanı iş yerleri ve bankalar gibi yapılar olmasına rağmen garaj kapıları ve müşterilerimizin isteği üzerine ev pencerelerine de uygulanabilir.

Kullanıldığı alan ister ev olsun isterse iş yerleri, otomatik kepenkler güvenliği sağlamasının yanında dış ortam izolasyonu içinde tercih edilir.

Otomatik kepenkler, içi boş profiller ve galveniz profiller kullanılarak üretilebildiği gibi içi poliüretan dolu çelik panellerden de üretilebilir. Kumanda sistemi ile de çalışabilen otomatik kepenkler, elektrik kesintileri sırasında da manuel olarak çok güç gerektirmeden açılabilen, izolasyon ve güvenlik açısından oldukça önemli yapılardır.

Otomatik Kepenk Modelleri

Firmamızda otomatik kepenklerde, çelik kepenk, galvaniz kepenk, transparan kepenk gibi modeller kullanılmasının yanında, müşterimizin istediği üzerine otomatik hasır kepenk ve tuğla desenli kepenk gibi modeller de kullanılabilir.

Otomatik Kepenk Fiyatları

Firmamızda otomatik kepenk fiyatları, müşterilerimizin isteği üzerine değişkenlik göstermektedir. Otomatik kepenk alanında ileri gelen firmamız, müşterilerimizin istekleri doğrultusunda özel olarak ürettiği kepenklerle en üst kalite hizmet vererek, müşterilerinin güvenliğini sağlamaktadır. Bunun doğrultusunda, her müşterinin otomatik kepenk kullanım alanı birbirinden farklı olacağından kesin bir fiyattan söz etmek mümkün değildir.

Otomatik kepenk fiyatları, uygulanacağı alanın boyutları ile bağlantı olarak da değişebileceği gibi uygulanacak otomatik kepengin yapıldığı malzemeye göre de değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda otomatik kepengin sunduğu olanaklar ve diğer seçeneklerden faydalanmak isteyen müşterilerimiz içinde uygun fiyatlar çerçevesinde değişiklikler gösterir.

Otomatik kepenk fiyatları, boyut ve malzeme gibi farklılıklardan değişen fiyatların yanında, uygulanacak olan otomatik kapı modelinde ve üzeri desenli isteniyorsa buna bağlı olarak da değişiklik gösterir.

Müşterilerimiz, otomatik kepenk uygulamak istedikleri alanın ölçülerini, istedikleri modeli ve kullanılacak olan malzemenin ne olmasını istediklerini, firmamıza ileterek daha kesin bir fiyat alabilirler.

imgres

ileadmin

Otomatik Stor Kepenk

OTOMATİK STOR KEPENK

Kepenk, genellikle dükkanlarını mağazalarını hırsız gibi olumsuz durumlardan korumak için iş çıkışı iş yerini kapamak için kullanılan  kapaklara denir. Son zamanlar da bu kapaklar otomatik stor kepenk olarak tercih edilir.

Otomatik stor kepenk ağaçtan, plastikten ve alüminyum vb. yapılan yukarı aşağı doğru açılıp kapanan kapaklardır.

Sizlere en iyi malzemeden yapılmış kaliteli otomatik stor kepenkleri firmamız sunmaktadır. Farklı renk çeşitleri ve farklı yapı malzemeleri ile sizlere hizmet vermekten büyük onur duyuyoruz.

     Otomatik stor kepenk sadece kapılara değil dükkan camekanları ve garaj kapıları gibi bir çok yere uygulanabilir. Hırsızlık olaylarına en etkili çözüm olan son zamanların gözdesi olan otomatik Stor kepenkler kumanda yardımı ile açılıp kapanmaktadır. Bu kumanda sayesinde tek dokunuşta açabilir ve kapata bilirsiniz.

Neden Otomatik Stor Kepenk ?

     Son zamanlarda artış gösteren hırsızlık olayları ve terör olayları sonucunda dükkan sahipleri maddi kayba uğramaktadır. Otomatik stor kepenk sizleri bu maddi kalıptan koruyor.

Otomatik Stor kepenkler;

 • Açılıp kapanmaları kolaydır.
 • Herhangi bir dış etkiden iş yerinizi korur.
 • Olumsuz hava koşullarından iş yerinizi korur.
 • İş yerinin güvenli olmasını sağlar.
 • Az bakım ister.
 • Otomatik açma özelliğine sahiptir.
 • Uzmanlık gerektiren bir kullanımı yoktur.
 • En iyi malzemeden elde edilir.
 • İş yerinin izolasyonunu sağlar.
 • İş yerlerinizin dış görünümünü estetik bir güzellik katar.
 • Enerji maliyeti düşüktür.
 • Terör örgütü eylemleri gibi olaylardan korur.
 • Mağaza, depo, garaj kapıları gibi bir yerlere kolayca uygulana bilir.
 • Yıpranmaya karşı dayanıklıdır.
 • Farklı renk özelliği ile sizlere hizmet verir.

Otomatik Stor Kepenklerin Kullanım Alanları

     Son zamanların vazgeçilmezi olan otomatik stor kepenklerin bir çok kullanım alanı  mevcuttur. Garaj kapılarında, iş hanları kapılarında, kültür merkezi kapılarında, şirket binaları ve spor salonları kapıları gibi bir çok yerde kullanılabilir.

Firmamız sizlere otomatik stor kepenk yapım konusunda uzman kişilerle sizlere hizmet vermekten Onur duyar.

Ölçümleri Ve Fiyatları

     Enine ve boyuna göre ölçümleri alınan otomatik stor kepenkler firma elemanlarımız tarafından fiyatlandırma işlemi yapılıyor. Ölçümüne göre değişim gösteren otomatik stor kepenk fiyatları firmamız tarafından kalite ve yapı malzemesine göre derecelendiriliyor.

     Bir çok kullanım alanına sahip olan otomatik stor kepenklerin ölçüm ve fiyatlarını şirketimizle iletişime geçmenizi ile sizleri bilgilendireceğim biliyoruz.

images

ileadmin

Otomatik Sac Kepenk

OTOMATİK SAC KEPENK NEDİR

Otomatik sac kepenk son zamanlarda oldukça yaygın bir şekilde kullanılan eski sistemlere nazaran  daha az güç gerektiren bir kapı modelidir. Bu sistem daha az güç gerektirdiği için daha çok tercih edilir. Çeşitli materyallerden yapılabilir ancak sacdan yapılan otomatik sistemler en yaygın kullanım şeklidir. İstenilen her özelliği sağlaması ve beklentileri karşılaması bakımından üretiliş ve uygulanış biçimi kuşkusuz en önemli noktadır. Şirketimiz bu konuyu kendine öncelik olarak belirlemiştir. Güvenlik, sağlamlık, dayanıklılık ve uzun ömürlü sorunsuz bir kullanım için en güvenilir malzemeler ve tekniklerle üretim yapılmaktadır.

Kullanım Alanı

Otomatik sac kepenk sistemleri Garaj, mağaza, depo ya da spor salonlarında, büyük sergi alanlarında, hastanelerde, otoparklarda ve güvenliğin ön planda olmasını gerektiren her yerde kolayca kullanılabilir. Dokunmanın bile gerekmediği uzaktan kontrol mekanizmasıyla hayatı kolaylaştıran mantığıyla her yaş ve cinsiyet gurubunun kullanımı için oldukça rahat bir alan yaratır. Herkes için güvenliğin sağlanmasına yardımcı olur. Ayrıca estetik görüntü ve mimari katkısı da herkese hitap edebilir.

Teknik Özellikler

– Isı, ses ve kirli havanın bu sistemin uygulandığı alanlara girmesine engel olan fitil, profil ve kanal sistemleri kullanılmaktadır. Her türlü mimari yapıya uygun olarak tek parça ya da istenilen ebatlarda uygulanabilir. Farklı yapılar, tercihler ve mimari bütünlüğü bozmayacak renk ve model seçenekleri kullanılabilir. Ayrıca otomatik sac kepenk sistemlerinde elektrik kesintisi olduğu zamanlarda manüel olarak açma kapama yapılabileceği gibi otomatik olarak kapanma ve açılma da sağlanabilir. Bu sistemde memnuniyet, kullanım rahatlığı ve güvenlik için her türlü detay düşünülmüştür.

Model Seçenekleri

Otomatik sac kapı sistemleri kullanım alanlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Model seçimini bu nedenle kullanım alanlarına göre  yapılması da rahat, sorunsuz ve estetik bir kullanım için oldukça önemlidir. Kullanılacak alanlara göre teknik özelliklerinde de değişiklikler olabilmektedir. Yaygın olarak kullanılan modellerden bazıları garaj kapıları için olan otomatik sistemler ve endüstriyel amaçlı kullanılan sistemlerdir. Ayrıca çelik kepenkler, bahçe kapıları için uygulanan sistemler, endüstriyel akustik sistemler ve özel olarak istenilen alana uygulanmak için yapılan modellerde kullanılmaktadır.

images