Etiket arşivi otomatik kapılar

ileadmin

Otomatik Kapı

Otomatik Kapı Nedir?

Birçok insan için çok büyük kolaylık ve icat olarak bilinen otomatik kapı aslında Roma İmparatorluğu döneminde daha basit bir haliyle keşfedilmiştir. Otomatik kapı, kendisine yaklaşıldığında otomatik şekilde açılan kapılara verilen genel isimdir. Bazı türleri bir düğme yardımıyla da açılabilirken bu türler daha çok özel işyerlerinde, yasak bölgelerde ve hastanelerde kullanılmaktadır. Otomatik kapının açılıp kapanma enerjisi yay veya elektrik enerjisi ile sağlanmaktadır. Kullanılan enerji kapıya veya kapının nerede kullanıldığına bağlı olarak değişmektedir.

Otomatik Kapı Nasıl Çalışır?

Kapının çalışma çeşitlerinden biri sensör ile çalışmadır. Birinin yaklaştığını algılayan sensör kapıyı açar. Basınç sensörü de bu sensör çeşitlerinden biridir. Basınç uygulaması ile baskıyla çalışan bu sensör de sıklıkla kullanılır. Ayrıca kumanda ya da farklı bir cihazın içine yerleştirilebilen sensörler de araç kullanılarak kapının açılmasını sağlar. Bunların dışında manyetik bir kartın okutulması ile çalışan sensörler de bulunmaktadır. Bu sensörler de yalnızca belirli kişilerin girmesi istenen alanlarda kullanılmaktadır. En klasik yöntem olan mekanik yöntem ise güç uygulaması gibi itme çekme prensibini bir makinanın gerçekleştirdiği gibi gerçekleştiren ve bu şekilde çalışan kapılardır.

Otomatik Kapı Güvenliği

Otomatik kapılar genel olarak elektrik enerjisiyle çalışabilirler ancak elektrik kesintisine karşı mekanik çalışma sistemi devreye girer ve böylece güvenlik sağlanmış olur. İkinci bir güvenlik avantajı ise sensörün bir yanlışlık yaptığı ya da bir sorun olduğu durumlarda çalışmayı durdurarak veya yavaşlatarak güvenliği sağlarlar. Bu otomatik kapılar genellikle hastaneler, işyerleri, okullar, alışveriş merkezleri gibi birçok toplum yaşam alanında kullanılmakta ve insanlara büyük kolaylık sağlamaktadır. İçeri girmenin güvenli olmadığı acil servis, yoğun bakım, ameliyathaneler, özel laboratuvarlar gibi ortamlarda kullanılması ise oldukça güvenli yöntemlerden biridir. Ya da depo, fabrika gibi yük taşınan işyerlerinde kişilere yük taşımada yardımcı olup kolaylık sağlaması için de otomatik kapıların kullanılması idealdir. Ayrıca kafe, restoran gibi mekanların kapılarında da hem hava şartlarında daha sıkı bir yalıtım için hem de kişilerin sürekli girip çıkması sonucu kapı kontrolünün kolay olması açısından oldukça kullanışlıdır.

otomatik kapı - otomatik kapılar

Otomatik kapı

ileadmin

Otomatik Mağaza Kepenkleri

OTOMATİK MAĞAZA KEPENKLERİ

İş yeri, pencere, kapı ve garajlarda; yerleri kapatmak, güvenliğini sağlamak için türlü malzemelerden ve şekillerde levha tahta ve saç kullanılır. Eski tarz kepenkler yoğun güç gerektirdiği ve kullanımı zahmetli olduğu için, günümüzde bu eski tip kepenkler yerine; motorlu, kullanışlı ve oldukça kolay kullanımlı otomatik kepenkler ortaya çıkmıştır. Özellikle mağazalar ve iş yerleri gibi güvenliği sağlamanın daha önemli olduğu yerlerde otomatik mağaza kepenkleri çok tercih edilir.

Kepenk konusunda tecrübeli ve işini büyük bir özenle yapan şirketimizin, işyerlerinizin güvenliğini sağlarken, son teknoloji, zahmetsiz, uzun ömürlü ürünleriyle sizlerin hizmetinizdedir. Gerek kurulumu, gerek kurulum sonrası hizmetleri konusunda çok hassas olan şirketimiz güvenlik ve kullanım konusunda kafanızda olan soru işaretlerini yok etmek için gerekli hizmeti verir.

Şirketimiz bünyesinde bulunan otomatik mağaza kepenkleri, mağazalarınız dışında her türlü işyerleriniz, otoparklarınız, evleriniz hatta depolarınız için bile kullanılabilir ürünlerdir.

Otomatik kepenkler kişiye özel kodlanmış uzaktan kumandayla veya size özel tanımlanan panellerle açılıp kapanabilen pratik sistemlerdir. Bu nedenle diğer kepenk sistemleri de göz önünde bulundurulduğunda çok daha güvenlidir. Ayrıca yağmur, kar gibi hava şartlarında içeriye su sızmasına ve soğuk hava girmesini de engeller.

Kendi zevkinize göre rengi de tercih edilebilir olan otomatik mağaza kepengi alüminyum, çelik veya galvaniz malzemeden üretilenleri de mevcuttur. Elektrikli olduğu gibi, motorlu da üretilir. Isı ve ses yalıtımı konusunda kullanışlı olan ürünlerimiz her tür mimari yapıya uygulanabilir.

Elektrikli kepenkler, çelik veya alüminyumdan üretilir ve uzaktan kumada veya elle kontrol edilebilir. Senkronize edildiği kumanda veya şalter dışında herhangi bir şekilde çalıştırmak mümkün değildir. Dış mekânlarda da oldukça kullanılabilir.

Motorlu kepenkler,  kepenk motoru ile çalışır. Kolay çalıştırılan bu otomatik mağaza kepenkleri tek dokunuşla güvenliği de sağlar. Açıp kapatmak için ekstra kilit sistemiyle uğraşmanıza gerek kalmaz. Bu kepenk sistemi kartlı geçişle ile de kullanılabilir. Bu kepenkler boyutuna ve özelliğine göre değişik gösterebilir.  Elektrik kesilmesi gibi durumlarda manuel açma kapama yapılabilir.

Otomatik kepenklerin monte edileceği yerin genişliği ve uzunluğu ne kadar büyükse, fiyatı da o kadar yükselecektir.

images

 

ileadmin

Otomatik Kapı Sistemleri

Otomatik Kapı Sistemleri Nedir?

Güvenlik açısından bahçelerde, garajlarda, otopark giriş ve çıkışlarında olmak üzere hemen her yerde kullanılabilen otomatik kapı sistemleri, çalışma prensiplerine göre dairesel veya fotoselli olabilmektedir. Sensör gibi bir kontrol mekanizması ile kontrol edilebilen bütün kapılar, otomatik kapı sistemi kategorisi içerisinde yer almaktadır. Bir kontrol sistemi vasıtası ile geçişlerin kontrollü ve güvenli olmasını sağlayan otomatik kapı sistemleri, bekleme ve zaman kaybı olmaksızın kullanıcılara kazanç da sağlar. Otomatik kapı sistemleri sayesinde, aracınızdan inmeye gerek duymadan rahatlıkla, konforlu bir şekilde giriş çıkış yapabilirsiniz. Veya kapıyı açmak için güç sarf etmeden, dokunmaya ihtiyaç duymadan mekânlara girebilirsiniz. Garaj ve bahçe kapılarında sıklıkla tercih edilen otomatik kapı sistemleri, şirketimiz tarafından siz değerli müşterilerimize en iyi kalitede sunulmaktadır.

Kullanım Alanları

Garaj, bahçe, otopark, site, işyeri, okul, hastane, AVM gibi mekânlarda sıklıkla kullanılan ve kullanıcısına hem güvenlik hem de zaman açısından avantaj sağlayan otomatik kapı sistemleri, görsellik açısından da estetik bir görüntü sunar. Farklı renk ve doku seçenekleri bulunan kimi modeller, kullanılacak yerin vizyonuna ve amacına ilişkin de destekleyici görev görür.

Teknik Detayları

Otomatik kapı sistemleri kendi içerisinde farklı çeşit ve modellere ayrılmaktadır. Katlanarak açılıp kapanan, motor ağırlıklarına göre çeşitlilik gösteren, elektrik olmadığı taktirde elle de çalışabilen kapıların, sürgülü veya dairesel olarak işleyen, kayan, dönen modelleri de bulunmaktadır. Kapının açık vaziyette durduğu süre veya kapanma hızı ayarlanabilmektedir. Çift veya tek kanatlı da olabilmektedirler.

Model Seçenekleri

Sürgülü olan, kayarak açılıp kapanan, dairesel prensiple çalışan otomatik kapıların yanı sıra, yukarıya toplanıp aşağı doğru açılarak yerden tasarruf sağlayan modeller de vardır. Tamamen ihtiyaca yönelik tasarlanan farklı modeller, görsellik açısından da çeşitlilik göstermektedir. Fotoselli kapılar da otomatik kapı sistemleri içerisinde yer almaktadırlar. Genellikle AVM, iş yeri, banka gibi mekânlarda tercih edilen otomatik fotoselli kapılar, insan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde tasarruf sağlamakta ve hızın kesilmemesi gereken yerlerde sirkülasyonu desteklemektedir. Aynı zamanda açılma yönleri ve mekânın genişliğine göre aralıkları da belirlenebilmektedir. Tüm otomatik kapı modelleri, geniş bir skalayla şirketimiz tarafından müşterilere sunulmaktadır.

images