Etiket arşivi otomatik dükkan kepenkleri

ileadmin

Tuğla Desen Kepenk

Kepenk Nedir?

Kepenk iş yerleri ve mağazalar gibi alanların güvenliğini sağlamak ve dış izolasyonunu sağlamak amacı ile bu alanların girişlerine uygulanan, çelik, tahta, sac levha gibi materyallerden üretilen kapatıcı yapılardır. Firmamız, kepenk alanında ileri seviye kalite sunarak, müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır.

Kepenk Modelleri

Kepenk modelleri, transparan, tuğla desenli, mikro delikli, hasır desenli gibi modellerde dış özellikler gösterebildiği gibi aynı zamanda müşterilerimizin istediği renkte de olabilir.

Tuğla Desen Kepenkler ve Kullanım Alanları

Tuğla desen kepenkler özellikle mağaza vitrinlerinde tercih edilir ve içeriyi gösterirler. Müşterilerimiz mağazalarındaki ürünleri, mağaza kapalı iken bile sergilemek istedikleri için özellikle tuğla desen kepenkleri tercih etmektedirler. Güvenlik açısından diğer kepenklerden herhangi bir farklılığı olmayan tuğla desen kepenklerin asıl amacı içeriyi göstermesidir. Kullanım amacı dışında tuğla desen kepenkler, modeli itibariyle dış cepheyle uyum sağlayarak görüntüyü bozmaz ve estetik bir görüntü oluşturur. Bu yüzden mağaza gibi içerisinin görünmesi gereken yapılarda en sık tercih edilen kepenk sistemi, tuğla desen kepenklerdir.

Tuğla Desen Kepenk Özellikleri

Tuğla desen kepenkler, modelleri sebebi ile teknik özellikler olarak biraz kısıtlıdır. Görüntü geçirgenliği özelliğinin bozulmaması için sağlam çelik gibi materyallerden belirli kalınlıklarda üretilebilirler. Müşterilerimizin isteği doğrultusunda tuğla desen kepenkler her boyutta ve her yere uygulanabilmektedir. Kepenk sistemleri alanında ileri gelen firmamızda, tuğla desen kepenkler yaklaşık olarak 30 milimetre kalınlığında üretilmektedir.

Tuğla Desen Kepenk Fiyatları

Tuğla desen kepenk fiyatları , müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda değişkenlik göstermektedir. Sabit bir fiyatı olmadığı için müşterilerimiz tuğla desen kepenk taktırmak istedikleri yerin ölçülerini firmamızla iletişime geçerek bize ulaştırıp fiyatlar konusunda daha kesin bilgi elde edebilirler.

Tuğla Desen Kepenk Servisleri

Firmamız uyguladığı tuğla desen kepenklerin takibini her zaman yapmaktadır. Bunun dışında firmamızın yaptığı tuğla desen kepenklerde yaşadığınız herhangi bir sıkıntı ve arızadan dolayı, firmamızla bağlantıya geçerek hızlı ve rahat bir şekilde kepenk servislerimizden hizmet alabilirsiniz. Alanında ileri gelen firmamızda, tuğla desen kepenk servisleri, bir usta ve ekibi ile garantili bir şekilde yapılmaktadır.

imgres

ileadmin

Galvaniz Kepenk Modelleri

GALVANİZ KEPENK MODELLERİ

Galvaniz kepenkler yüksek patlamalara ve darbelere karşı oldukça dirençli ve 400-450 derecede sıvılaştırılmış çinko ile kaplı en az dayanıklılığı kadar şıklığı ile de öne çıkan sistemlerdir. Direnci oldukça yüksek olan bu sistemlerde manuel kontrollü olanları halen kullanılmakta olsa da günümüzde yaygın olarak motorlu ve otomatik kontrol seçeneği bulunanları tercih edilmektedir. Genel olarak motorlu galvaniz kepenk modelleri uzaktan hükmetme özelliği barındıran santral motorları bünyesinde barındırır.

TEKNİK DETAYLAR

Santral motorlara sahip olan galvaniz kepenk modelleri, bu motorlara gelen ağırlığı süspansiyonel sistemlere iletirler. Bu sistemler de gelen ağırlıkla açılıp kapanmayı sağlarlar. Galvaniz kepenklerin en alt kısmında bulunan elle açma kısmı da olası güç kesintisi hallerinde kullanılır. Esneme özelliğini artırmak ve başta rüzgar olmak üzere doğa kaynaklı felaketlere dayanıklılığı artırmak için sarmal kısımda çift cidar bulundurulur.

KULLANIM ALANLARI

Galvaniz kepenk modelleri başta fabrikalarda ve bu fabrikaların depolarında, sarmal kapıların kullanıldığı çelik profil sistemlerinde kullanılır.

MODEL SEÇENEKLERİ

Kullanıcının dilediği geçiş aralığında imal edilen galvaniz kepenkler yine kullanıcının dilediği renk ve profilde üretilir. Ancak en çok tercih edilen renk gri olmaktadır. Bununla birlikte beyaz ve krem renkler de bu bağlamda tercihe edilen renkler arasında yer alıyor. Otomatik kontrol sistemine sahip galvaniz kepenkler 4 modele ayrılır;

ASP 110

Bankaların ve alışveriş merkezlerinin sıklıkla tercih ettiği ST 37 kalite çeliklerle üretilen bu modelde diğer galvaniz kepenklerdeki gibi 0,8 mm-1 mm 1,2 mm kalınlık kullanılmaktadır.

ASP110 D

Bu model de ASP 110 ile aynı kalite demir kullanmaktadır. Ancak tek farklılık galvaniz kepenk üzerine açılan mikro delikler ve bu deliklerin sağladığı özelliklerdir. Bu kepenk türlerini iç mekandan aydınlatma yaparak vitrin oluşturan mağazalarda ve depo kapılarında sıklıkla görmek mümkündür. Bu deliklerin daha rahat ve az maliyetli şekilde açılabilmesi için 1 mm kalınlık tercih edilmiştir.

ASP 80

ASP 110 ile arasında üretim ve kalınlık olarak bir fark bulundurmayan ASP 80 bombeli bir yapıya sahiptir. Bu şekilde dayanıklılık gerektiren özel kıvrımlarda ve açıklıklarda tercih edilir.

ASP 80 D

ASP 110 D gibi 1 mm kalınlıkta üretimi yapılan bu modelde ASP 80 gibi bir bombeli yapıya sahiptir ancak ASP 110 D gibi delikli bir yapıya sahiptir ve vitrin özelliğini tam olarak yansıtır.

imgres

ileadmin

Otomatik Dükkan Kepenk’leri

OTOMATİK DÜKKÂN KEPENK FİYATLARI

Galvaniz kepenk ve otomatik dükkân kepenkler, galvaniz ve çelik profilden üretimi yapılan ve darbe, patlama gibi dış etkenlere dayanıklı iş yerinizi siz yokken de güvende kalmasını sağlayacak mekanizmalardır. Bu kepenk sistemi ile dükkânınıza estetik bir görünüm kazandırabilir ve ayrıca hırsızlık gibi olaylara karşı da güçlü bir güvenlik sağlayabilirsiniz. Ayrıca sadece güvenlik amaçlı değil kar ve yağmur sularının işletmenize girişini engelleyerek koruyucu bir tedbir olarak da kullanabilirsiniz.

KULLANIM ALANLARI

Otomatik dükkân kepenk fiyatları dükkânınızda kullanacağınız büyüklüğe göre değişmekle birlikte güvenlik ve estetik kazanım bakımından bu rakama değecektir. Gerek işyeriniz gerekse garajınız ve eviniz için güvenliği sağlamak için kullanılan galvaniz kepenkler yapımında kullanılan malzemeler ve işçilik bakımından fiyat farkını yansıtmaktadırlar.

TEKNİK DETAYLAR

Dükkânınız ve işletmeniz için katlanabilir, çelikten sarmal kepenkler oldukça büyük öneme sahiptirler. İçi boşluk olan ve rüzgâra, darbeye ve patlamaya karşı dayanıklı olan kepenkler olduğu gibi içinde dolgu maddesi kullanılan işlenerek daha da güçlü hale getirilmiş poliüretan ile desteklenmiş modeller de mevcuttur. Bu sistemlerde işletmenizin ısı ve ses yalıtımı da sağlanarak sadece güvenliğiniz değil işletmenize kalite katan detaylar da ortaya konmaktadır. Korozyona ve pasa karşı da dayanıklı olan galvaniz kepenkler görünüm ve estetik olarak da işyerinize önemli bir artı katmaktadır. Bu özelliklere ve kullanılan malzeme ile işçiliğe göre de otomatik dükkân kepenk fiyatları değişkenlik göstermektedir.

MODEL SEÇENEKLERİ

Otomatik dükkân kepenkleri ve galvaniz kepenkler mini pencereli modellere sahiptir. Mini pencere veya delikli yapı ile işyeriniz siz yokken de vitrin olma özelliğini korur. Böylelikle siz evinizde uyurken işletmeniz vitrin özelliğini de yansıtır, bu da galvaniz ve otomatik kepenklerin hem işlevsel özelliğinden hem de güvenli olmasından kaynaklanır. Pencereli modeller ile dükkanınızın içindeki ürünleri siz dükkanda yokken de sergileyebilirsiniz. Yukarı doğru katlamalı olan kepenk sistemleri, montaj yapılan alanda kolon veya kiriş varsa bunların arka kısmına montaj yapılarak görüntü kirliliğinden de kurtulma imkanına sahip olabilirisiniz. Uzaktan kumandalı, fotoselli, radarlı veya zincirli manuel kullanım ile açılıp kapanan modeller de mevcuttur.

imgres