Etiket arşivi motorlu kepenk

ileadmin

Motorlu Kepenk

Motorlu ve Elektrikli Otomatik Kepenk Nedir?

Otomatik kepenk,sıklıkla işyerlerinde tercih edilen, kapı ve pencereleri kapatan ve genelde güvenlik için tercih edilen otomasyon sistemine sahip bir kepenk çeşididir. Daha önceden kepenkler motorlu olarak değil tahta kanatlı, sac veya demir malzemelerden yapılmış olarak kullanılmaktaydı. Ve bu kepenkler yeterli kadar güvenli olmadığı gibi açma ve kapatma gibi pratiklik açısından da çok yorucu olabilmekteydi. Sonuçta hem bu kepenkleri kullanmak için çok efor harcamak gerekiyordu hem de görünüş olarak çok estetik bir görüntü oluşturmamaktaydı. Otomatik kepenkler ise eski kepenklere göre otomatik olarak kontrol edilebilen, fiziksel bir efor harcamaya gerek kalmadan kolaylıkla kullanılabilen kepenklerdir. Estetik olarak ise tasarım ve renk seçenekleri olarak çok fazla çeşidi olduğundan tercih edilebilirdir. Yapılacağı kapının ya da pencerenin özelliklerine göre farklı şekillerde bulunabilirler. Alüminyum, galvaniz ve çelik gibi birçok farklı maddeden yapılabilen bu kepenkler güvenlik açısından da üst düzeyde bir koruma sağlamaktadır.

Otomatik Kepenk Çeşitleri Nelerdir?

Elektrikli Otomatik Kepenkler

Motorlu kepenkler ile arasında çok büyük farklılıklar bulunmayan bu türün yalnızca çalışırken kullandığı enerji türü farklıdır. Kumanda ya da şalterler aracılığıyla açılıp kapatılabilir. Yalnızca bu şekilde kontrol edilebildiği için üst düzeyde güvenlik sağlamaktadır. Ayrıca kullanıldığı yeri bazı afetlerden, toz, buğu gibi temizlik sorunlarından da koruyabilmektedir.

Motorlu Otomatik Kepenkler

Kepenk motoru olarak adlandırılan motorlar aracılığıyla kullanılırlar. Bunun dışında elektrikli kepenklerden farkı bulunmamaktadır. Elektrikli otomatik kepenkler ile çoğu avantajı ve özelliği aynıdır.

Motorlu Kepenk Kullanım Alanları

Motorlu ve elektrikli kepenkler genel olarak garaj kapısı, kapı ve pencerelerde kullanılabilir. Pencerelerde kullanılan kepenkler genellikle kumanda ile kontrol edilmekle birlikte otomatik olarak da evde olunmaması durumunda kendiliğinden açılıp kapanabilir. Mağaza ve işyeri kapılarında ise genellikle şalterli ya da kumandalı kepenkler kullanılmaktadır. Nadir de olsa özellikle yurt dışında evlerde de bu kepenklerden tercih edilebilir. Garaj kapılarında ise aracın yaklaştığını ve uzaklaştığını algılayan fotoselli kepenkler kullanılarak araç yaklaştığında kapının açılması, uzaklaştığında ise kapının kapanması oldukça pratik bir şekilde sağlanabilir.

otomatik kepenk - galvaniz kepenk - kepenk motoru - kepenk sistemi

Otomatik Motorlu Kepenk

ileadmin

Otomatik Galvaniz Kepenkler

                                                         OTOMAKTİK GALVANİZ KEPENK

Günümüzde güvenlik açısından önem arz eden yerlerde karşılaştığımız otomatik galvaniz kepenkler hem görünüşü hem dayanıklılığı sebebi ile tercih edilmektedir. Özellikle açık alanlarda meydana gelen iş alanlarında şık bir görünüm de sağlamaktadır.

Firmamızda özellikle tercihlerinize uygun otomatik galvaniz kepenk seçenekleri bulabileceksiniz. Güvenliğinizin firmamız için önemli olduğundan sizlere en kaliteli hizmeti sunacağız. Kalite, dayanıklılık ve estetik açıdan sizlere hizmet verdiğimiz otomatik galvaniz kepenkleri biraz tanıyalım.

Kullanım Alanları

Güvenliğin önemli olduğu her yerde kullanımı olabilmektedir. Mağaza, garaj, depo, işyeri, vb. pek çok yerde kullanılabilmektedir. Gerek iç, gerek dış mekanda otomatik galvaniz kepenklere rastlamanız mümkündür. Kimi zaman bir evin önünde garaj olarak, kimi zaman ise bir alışveriş merkezinde  kapalı bir mağazada. Firmamızın kataloğunda kendi tercihlerinize göre seçenekleri bulabilirsiniz. Katalogdaki renk seçenekleri ile şık bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Otomatik  galvaniz kepenk fiyatları sizi daha sonra zararda bırakabilecek bir durumdan çok daha uygundur. Bu şekilde yapılacak bir hesap ile gönlünüz rahat bir şekilde ürünümüzü alabileceğinizi düşünmekteyiz.

Teknik Detaylar

Galvaniz oldukça güçlü bir maddedir. Çinko ile çeliğin kaplanmış halidir. Böylece bu madde kuvvetli ve dayanıklıdır. Güvenliğiniz göz önüne alındığında dayanıklı metallerin kullanılmış olacağı bir kapı mantıklı bir seçim olacaktır.Ayrıca galvaniz dediğimiz madde sıcağı ve soğuğu geçirmez olup ortamın ısısını dason derece iyi hale sabitleyecektir.Ayrıca mekanı doğal olaylardan(yağmur,kar )koruyabilecek bir donanıma sahiptir.Kaza vb. durumlarda da koruyucu niteliktedir.Saniyeler içinde açılıp kapanabilen bu kepenklerin kullanımı sonucunda hem zamandan tasarruf eder hem de beden gücünüzü buna harcamamış olursunuz.Bir tuşa basmak ile iş yerinizi ve deponuzu rahatlıkla güvende tutmak otomatik galvaniz kepenk ile hayal değil.

             Model seçenekleri

            Otomatik galvaniz kepenk, motorlu ve manuel seçenekleri ile sizlere sunulmuştur.Ayrıca güvenliğinizi arttırmak için özel şifreli olarak kumanda edebilirsiniz.

images

ileadmin

Otomatik Kepenk Fiyatları

Otomatik Kepenk

Otomatik kepenk fiyatları, klasik kepenklerin kullanım zorluklarını bulundurmayan, kullanıldığı alanda kumanda yardımı ile kolayca açılıp kapatılabilen demir, tahta, sac levha gibi materyallerden yapılan kepenklerdir. Firmamız, müşterimizin istediğine ve kullanılacak olan alana özel olarak ürettiği kaliteli kepenklerle müşteri memnuniyetini en önemli ilkesi haline getirmiştir.

Otomatik Kepenk Kullanım Alanları

En sık kullanım alanı iş yerleri ve bankalar gibi yapılar olmasına rağmen garaj kapıları ve müşterilerimizin isteği üzerine ev pencerelerine de uygulanabilir.

Kullanıldığı alan ister ev olsun isterse iş yerleri, otomatik kepenkler güvenliği sağlamasının yanında dış ortam izolasyonu içinde tercih edilir.

Otomatik kepenkler, içi boş profiller ve galveniz profiller kullanılarak üretilebildiği gibi içi poliüretan dolu çelik panellerden de üretilebilir. Kumanda sistemi ile de çalışabilen otomatik kepenkler, elektrik kesintileri sırasında da manuel olarak çok güç gerektirmeden açılabilen, izolasyon ve güvenlik açısından oldukça önemli yapılardır.

Otomatik Kepenk Modelleri

Firmamızda otomatik kepenklerde, çelik kepenk, galvaniz kepenk, transparan kepenk gibi modeller kullanılmasının yanında, müşterimizin istediği üzerine otomatik hasır kepenk ve tuğla desenli kepenk gibi modeller de kullanılabilir.

Otomatik Kepenk Fiyatları

Firmamızda otomatik kepenk fiyatları, müşterilerimizin isteği üzerine değişkenlik göstermektedir. Otomatik kepenk alanında ileri gelen firmamız, müşterilerimizin istekleri doğrultusunda özel olarak ürettiği kepenklerle en üst kalite hizmet vererek, müşterilerinin güvenliğini sağlamaktadır. Bunun doğrultusunda, her müşterinin otomatik kepenk kullanım alanı birbirinden farklı olacağından kesin bir fiyattan söz etmek mümkün değildir.

Otomatik kepenk fiyatları, uygulanacağı alanın boyutları ile bağlantı olarak da değişebileceği gibi uygulanacak otomatik kepengin yapıldığı malzemeye göre de değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda otomatik kepengin sunduğu olanaklar ve diğer seçeneklerden faydalanmak isteyen müşterilerimiz içinde uygun fiyatlar çerçevesinde değişiklikler gösterir.

Otomatik kepenk fiyatları, boyut ve malzeme gibi farklılıklardan değişen fiyatların yanında, uygulanacak olan otomatik kapı modelinde ve üzeri desenli isteniyorsa buna bağlı olarak da değişiklik gösterir.

Müşterilerimiz, otomatik kepenk uygulamak istedikleri alanın ölçülerini, istedikleri modeli ve kullanılacak olan malzemenin ne olmasını istediklerini, firmamıza ileterek daha kesin bir fiyat alabilirler.

imgres

ileadmin

Motorlu Kepenk

Motorlu Kepenk

Günümüzde özellikle iş yeri ve ofislerin güvenliğini sağlamak için sıkça kullanılan motorlu kepenk, farklı mimari detaylara uyumlu tasarımları motorlu ve uzaktan kumandalı kolay kulanım seçenekleriyle son yılların gözdesi. Birbirine menteşeli parçalardan oluşan kepenkler, indirilip kaldırılma sistemi sayesinde yer kaplamadığı gibi rüzgâra ve yağmura karşı koruyucu görevini de üstlenir. Ürünün uzun ömürlü olması kullanımda güvenirliliğini daha da artırmaktadır.

Maksimum güvenlik sağlamlık, şık ve iyi görümün arıyorsanız firmamızın size sunduğu olanaklar bunun tam adresidir. Firmamızın ürettiği kepenkler güvenliği sağlamak yüksek seviyede hijyenik ortam yaratmak ve her türlü doğal afetlere karşı üstün koruma seçenekleriyle sizin için en ideal olanı sunmaktadır.

Kulanım alanları

İş yerleri ofisler evler, garajlar, hapishane ve depolar gibi geniş kulanım alanlarında fayda sağlayan motorlu kepenk, paslanmaz çelik seçenekleri ile de hastane, ilaç depoları ve kimya endüstrisi için geniş olanaklar sağlar. Sert hava şartlarına maruz kalınan bölgelerde yalıtım amacıyla da kullanılır ve iç kısmı hasarlara karşı korur. Farklı yükseklik alan ve şekillere uygun tasarıma sahip kepenkler güvenliği ve üretilen çağdaş çözümleri ön planda tutar.

Teknik detaylar

Erişim cihazlarıyla uyumlu hale getirilen bu kepenkler, uzaktan kumanda, kart okuyucu, anahtarlar şifre sistemleri veya indüksiyon döngüleri ile çalıştırılabilir. Otomatik kapatma ve fotoğraf algılayıcılı elektrik hücrelerinin takılmasından sonra özellikle garajlar için kullanımda araç geçişlerini algılayarak kepengin kapanması otomatik olarak gerçekleştirilir. 2- 4 saat aralığında yangın drencine sahip olan bu kepenkler ayrıca kaldırım ve eğimli bölgelerde verimliliği arttırmak için özel alt raylar yerleştirilebilir. Kullanıcını isteğine göre dayanıklılığı ve kulanım kolaylığı arttırılabilir.

Model Seçenekleri

Motorlu kepenk, farklı model seçenekleriyle her ortam için uygun çeşitler yaratıyor. Örneğin şeffaf kepenkler hırsızlığa hava şartlarına ve toza karşı son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir. Galvaniz kepenk sistemi ise yangına ve yanıcı maddelere karşı direnci ile iş yerleri için ideal bir seçimdir. Bir diğer model olan hasır kepenk sistemi ise uzaktan kumada seçeneği ile gün içerisinde açık kalması gereken yerler için uygundur.

images