Etiket arşivi kepenk motoru

ileadmin

Otomatik Kepenk Yayı

Otomatik Kepenk Yayı

Ülkemizde teknolojinin kullanıldığı ve insanlara birçok kolaylık sağlayan üretimler yapılmaktadır. Teknolojini gelişmesiyle hem güvenlik hem de insan üstündeki yüklerin azalması ve daha verimli çalışma ortamlarının yaratılmaktadır. Bizler için en önemli konu olan güvenlik sistemleri ve hayatımızı daha da kolaylaştıracak sistemler gelişmektedir. Otomatik kapı, otomatik kepenkler hem mal güvenliğimizi hem de can güvenliğimize yardımcı olmakta ve bizlerin hizmetine sunulmaktadır.

Otomatik kepenkler günümüzde birçok alanda kullanılmaktadır. Kullanım amaçları içerisinde en çok sebebi ise güvenli bir ortam yaratmak ve dış etkenlerden korunaklı bir alan yapmak amacıyla kullanılmaktadır. Otomatik kepenklerin birçok çeşitleri bulunmaktadır.

Otomatik çelik kepenk; Birçok kullanıcının ve mağaza Alışveriş merkezlerinde hem güvenlik hem de dış görünüş açısından tercih edilen ve üzerine birçok aparat takılan Otomatik Kepenk yayı ayarlanabilen modelleriyle tercih sebebi olmuştur.

Otomatik Alüminyum Kepenk; Genelde Alışveriş merkezleri iç mağazalarında kullanılan, uzun ömürlü ve kolay temizlenebilme özelliğine sahip olması nedeniyle tercih edilen kepenk türleridir.

Otomatik Kepenk Branda; Araç ve insan yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde tercih edilen otomatik kepenk brandalı sistemleriyle iç ve dış etkenlerden korumadan en yüksek verimliliği sağlamaktadır. Brandanın dayanıklılığı ve değiştirilmesi kolay olması sebebi ile tercih edilmektedir. Motorunun isteğe göre hız ve açılış kapanışı isteğe göre ayarlanabilmektedir. Otomatik Kepenk yayı ise isteğe göre değiştirilebilir ve hızlı kullanım sağlamaktadır

Otomatik ısı izolasyonlu kepenk;  Bu kepenkler ısı izolasyonunun önemli olduğu alanlarda tercih edilmekte ve en yüksek verimliliği sağlamaktadır. Motor ürünleri ise sesiz ve uzun ömürlü olması sebebi ile birçok iç mekânda tercih edilmektedir.

Yukarıda vermiş olduğumuz otomatik kepenk sistemleri sizlerin daha rahat ve konforlu bir hayat süreniz için firmamız tarafından sizlere sağlanan hizmetlerdir. Firmamız tarafından temin edilen otomatik kepenk sistemleri her türlü aparatların üzerine monte edilebileceği ve kolaylıkla kullanım sağlayacağınız ürünlerdir. Firmamız ayrıca Türkiye’deki bütün otomatik kepen sistemlerinin teknik servisliğini ve parça değişimini yapmaktadır. Otomatik kepenklerin periyodik bakımları yapıldığı sürece Motor ve Otomatik Kepenk yayı hiç bir şekilde arıza vermemekte ve maksimum ömürle sizlere hizmet sağlamaktadır

otomatik kepenk - çelik kepenk - kepenk yayı

Otomatik Kepenk Yayı

ileadmin

Kumandalı Kepenk

Kumandalı Kepenk

İnsanların ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı ürünler geliştirilmekte ve bunlar sayesinde ihtiyaçlar giderilmiş olmaktadır. Bunun dışında daha önceden geliştirilmiş olan ürünler de teknoloji ile birlikte daha kullanışlı hale gelebilmektedir. Bunun en güzel örneklerinden bir tanesi otomasyon sistemleridir. Söz konusu sistemler daha sonraki süreçlerde geliştirilmiş olmasına daha önceden üretimi yapılan ürünler üzerinde kullanılabilmekte ve böylece de insanların yaşam kalitesi ciddi manada artmış olmaktadır. Kepenkler de insanların ihtiyaçları üzerine üretilmiş bir ürün olarak dikkat çekerken zaman içinde ise ciddi bir gelişim geçirmiştir. Kumandalı kepenk dahi üretilmiş olup bu sayede insanlar söz konusu ürünleri çok daha rahat bir şekilde kullanmaya başlamıştır. Bunun dışında da farklı tipte kepenkler bulunmakta olup bunların tamamı insanların ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Kumandalı Kepenk ve Güvenlik Sistemleri

Kepenklere eklenen otomasyon sistemleri ile bu ürünler otomatik olmakta ve bu şekilde kontrol edilebilmektedir. Eklenen motorlar ve diğer parçalar sayesinde insanlar kepenkleri el değmeden açıp kapatabilmektedir. Kumandalı kepenk ise bu ürünlere kumanda eklenmesiyle oluşmaktadır. Motorlara eklenen kumanda alıcısı sayesinde belli bir mesafeden motorlar kontrol edilebilmekte ve bu da önemli bir kolaylık sağlamaktadır. Kumandalar ile kumanda alıcıları arasından özel bir kod bulunmakta ve bu kod sayesinde erişim çok kısa bir süre içinde gerçekleşmektedir. Ayrıca söz konusu kod dışarıdan erişim sağlamak isteyen kötü niyetli kişileri de engellemekte ve böylece güvenliğe de önemli bir katkı sunmaktadır. Aksi takdirde kötü niyetli kişilerde kepenkleri benzer şekilde açıp kapatabilirdi.

Kumandalı Kepenk ve Kumanda Çeşitleri

Kumandalı kepenk hemen her alanda kullanılabilmekte ve böylece de işyeri sahipleri kepenkleri açıp kapatmak için ekstra güç harcamak durumunda kalmamaktadır. Kepenklere ait kumandalardan bazıları iki kanallı olurken bazıları ise dört kanallı olabilmektedir. Yani tercih edilecek ürünlere bağlı olarak kumandalar da değişmektedir. Fakat hemen hepsi aynı işlevi görmekte ve kolaylığı sağlamaktadır. Kumandaların belli bir mesafe uzaktan motorları kontrol edebilmesi bazı durumlarda çok ciddi avantajlar sağlamaktadır. Böylece kişiler işyerlerine ya da diğer alanlara gelmeden önce kepenkler açılmaya başlamaktadır.

kepenk kumandası - otomatik kepenk - kepenk sistemleri

Otomatik Kumandalı Kepenk

ileadmin

Kepenk Motoru

Kepenk Motoru

Kepenk kullananların seçim yapma konusunda zorlandıkları en önemli şey kepenk motoru ve gerekli sistemi kontrol edebilmesi için taşıması gereken özelliklerdir. Ayrıca yapılması zorunlu olan bu seçim kepengin ömrünü ve stabil kullanımın amacına ulaşıp ulaşmadığını belirlemektedir. Eğer siz de böyle bir sisteme sahip olmak istiyorsanız:

  • Kepengin açılıp kapanma sayısını içeren günlük tahmini tur sayısını
  • Kepengin ebatlarını
  • Montajın depo, garaj, mağaza ya da nereye yapılacağını

tam olarak bilmeniz gerekir.

Standart tüp ve 220 Volt zincirli otomatik kepenk motoru

Standart tüp otomatik kepenk motorları, iş yerlerinden ziyade ev kullanımları için daha uygundur. Günde birkaç kez açılıp kapanmasında sorun yaşamazsınız. Ancak 4 -5 dakikalık kullanımlar sonrası ısınırlar ve emniyet termikleri atar. 10 NM’den başlayarak 500 NM’ye kadar olan modelleri bulunmaktadır. İş yerleri için uygun olan model yani 220 Volt zincirli otomatik kepenk motoru, özellikle yükleme noktaları için uygun yapıdadır. Ağır olan tüm kepenklerde kullanımları uygundur. Ancak yine de çok fazla açılıp kapanmamaları gerekir. Herhangi bir elektrik kesintisi durumunda kepenklerin açılma ve kapanmaları bu zincirler vasıtası ile kontrol edilebilmektedir. Ayrıca manuel müdahale edilebilen kontrol butonları bulunur. Böylece kullanıcılar elektriksel düzene bağımlı kalmazlar. Zincirli modeller için 400 NM’den başlanarak 2450 NM’ye kadar çalışabilen motor çeşitleri bulunmaktadır.

380 Volt box kepenk motoru ve 24 Volt DC tüp otomatik kepenk motorları

380 Volt box’ların kepenk motoru konusunda gelişmişlik düzeyleri ve fiyatları standart tüp ve 220 Volt motorlara göre çok daha fazladır. Açılıp kapanma sayıları da çok yüksek değerleri bulabilir. 380 Volt elektrik ile beslenen bu modeller aynı zamanda ağırlığın fazla olduğu kepenkler için uygundurlar. Çok sayıda giriş ve çıkışa maruz kalan site garajları ve nakliye ya da kargo gibi sevkiyatı fazla depoların yükleme noktaları için ideal rahatlığa sahiptirler. Mekanik anlamda 6 limit switch kullanabilirlerken, elektronik anlamda 2 limit switch’te sınırlı kalırlar. Üstelik aşağı ve yukarı olmak üzere iki yöndedirler. DC’lerse 70 NM’den 150 NM’e kadar çalışırlar ve kendinden UPS’lidirler. Günlük 10 – 15 açılıp kapanmaya da sonuç verirler.

otomatik kepenk - kepenk motoru - kepenk sistemleri

Otomatik Kepenk Motoru

ileadmin

Kepenk Kumandası

Gündelik Kolaylık; Kepenk Kumandası

Hemen her alanda günlük işlerimizi kolaylaştıran otomasyon sistemlerinden biri de kepenk kumandası ve uzaktan kontrol sistemleridir. Dükkan ve kapı girişlerinde güvenlik amacıyla kullanılan ve genellikle asma kilit yoluyla kilitlenen kepenkler artık çok geride kaldı. Otomasyon sistemleri sayesinde uzaktan kumanda yardımıyla hem daha kolay hem de daha güvenli bir şekilde işimizi görebiliriz. Yeni teknolojilerin hayatımızı kolaylaştırmasının yanı sıra, her yenilik kendi yumuşak karnını da beraberinde getirmekte ve dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar ortaya çıkmaktadır. Genel mantığı emniyet ve kolaylık olsa da yeterli araştırmayı yapmadan sadece fiyat ucuzluğu ile karar veren dükkan sahibi çeşitli olumsuzluklarla karşılaşabiliyor.

Kumanda Kolaylığı Zafiyete Sebep Olmasın

Otomatik kepenk sistemi ve kepenk kumandası sektöründe, her sektörde olduğu gibi işinde kaliteyi ön planda tutanlar ve sadece para kazanma odaklı çalışanlar elbette ki bulunmaktadır. Burada ihtiyacınızı ve güvenliğinizi öncelikli tercih olarak belirlemek sizin elinizdedir. Uzaktan kumanda yardımıyla çalışan otomasyon kepenkler hırsızlığa ve su geçirmezliği sayesinde sel felaketine karşı koruyucu işleve sahiptir. Fakat bu noktada yeterli emniyet tedbirleri alınmadığında istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir. Örneğin elektrik kesintilerinde otomatik kapı motorunun çalışmaması durumuna karşın kanca ile açma önlemi alınıyor. Kancanın takılacağı yerin gizlenmesi ve manuel olarak kilitlenebilmesi gibi bir önlem alınmadığında hırsızlığa davetiye çıkarılacağı unutulmamalıdır. Diğer yandan işin ucuzuna kaçan bazı üreticiler kepengin kilit sistemini basit birer çelik kanca ile hallettiği için, kepenk kapalı durumdayken altına sokulan levye ile 2 metreye kadar yükseltilebiliyor. Oysa askı kilit sistemi olan kepenklerde zor kullanılarak sadece 10 15 cm’ye kadar açılabiliyor ki bu da emniyet açısından yeterince güvenli anlamına geliyor.

Otomatik Kepenk İle Hem Şıklık Hem Emniyet Bir Arada

Otomasyon sistemleri bünyesinde üretilen kepenk ve kepenk kumandası sistemlerinde emniyet önlemlerinin yanında tasarım çeşitliliği de dikkat çekici olabiliyor. İstediğiniz renk ve tasarımla hem güvenliğinizi artırabiliyor hem de şık bir görünüm kazandırıyorsunuz. Otomatik ve motorlu kepenkler ile hem uzaktan kumanda yardımıyla açma kapama yapabiliyor hem de emniyetli bir hale getiriyorsunuz.

kepenk sistemleri - otomatik kepenk - kepenk motorları - kepenk kumandası

Otomatik Kepenk Kumandası

ileadmin

Otomatik Kepenk Sensörü

Otomatik Kepenk Sensörü Nedir?

Kolay açılıp kapatılabilmesi, zaman ayarlı kontrol edilebilmesi, çok yer kaplamaması ve estetik olarak güzel görünümü, çok fazla tasarım ve çeşidi bulunması gibi olumlu özellikleriyle otomatik kepenk sistemleri çok kullanışlıdır. Güvenlik açısından da özellikle evlerde, fabrikalarda, iş yerleri gibi güvenlik gerektiren mekanlarda kullanımı oldukça avantajlıdır. Elle kontrol edilen alüminyum kepenklere göre çok daha pratik olan bu kepenkler malzeme olarak galvaniz ya da toz boya malzeme kullanılarak yapılmaktadır. Isı, ses ve toz izolasyonu açısından da çok kullanışlı olan otomatik kepenkler genel olarak sensör sitemi ile çalışmaktadır. Otomatik kepenk sensörü olarak adlandırılan bu sensör birçok farklı şekilde kullanılabilir.

Otomatik Kepenk Sensörü Çeşitleri Nelerdir?

Kepenklerin hareket algılayıcı sensör, uzaktan kumandalar ya da butonlar yardımı ile açılıp kapanması mümkün olmaktadır. Kepenk ebadı, yapılacağı yer, tasarımı ve kişinin isteğine bağlı olarak değişen sensör çeşidine göre farklı motor seçenekleri mevcuttur. Endüstriyel kepenk motorları, otomatik kepenk motorları ve daha hafif kullanımlar için otomatik kepenk sistemleri kullanılmaktadır. Kullanılacak yere, kepenk ağırlığına ve açılıp kapanma süresine bağlı olarak kullanılacak motor çeşidi değişmektedir.

Otomatik Kepenk Sensörü Güvenliği

Yüksek düzeyde güvenlik sağlamakta olan otomatik kepenk sistemleri aynı zamanda büyük bir emniyet kalkanı meydana getirir ve eskiden kullanılan alüminyum ve otomatik olmayan kepenklere göre kıyaslanamayacak kadar çok güvenlidir.  Ayrıca elektrik kesintisi gibi beklenmeyen olaylar karşısında manuel olarak açma kapatma imkanı da sağlanmaktadır. Kepenklerde buton ya da kumanda ile sensör kontrol sistemi kullanılması, manuel kepenklere göre kepenklerin açılmasını isteyen kişi dışında kimsenin kontrol edememesi açısından güvenlik olarak çok büyük bir artıdır. Ses, toz, ısı ve sıvı yalıtımı açısından güvenli bir koruma olan otomatik kepenkler ayrıca kullanıldığı alana daha kaliteli ve estetik bir görünüm katar. Kişi istediği boyutta, renkte, tasarımda, kalınlıkta ya da sensör şeklini istediği gibi ayarlatarak tamamen özgün bir kepenk tasarlayabilir. Ekonomik olarak ise eklenecek özellikler ya da istekler doğrultusunda değişen fiyatlar da ekonomik ve bütçe dostu bir alışveriş avantajı yaratmaktadır.

otomatik kepenk - kepenk motoru - endüstriyel kepenk

Otomatik Kepenk Sistemleri Ve Sensörü

ileadmin

Hasır Kepenk Sistemleri

Hasır Kepenk Sistemleri

İnsanların güvenlik ihtiyaçları gün geçtikçe artmakta ve bu sebepten dolayı gelişen teknoloji ile güvenlik sektörü genişlemekte ve büyümektedir. Eski güvensiz klasik kepenklerin yerini tam teknolojik sesiz çalışan kepenkler almaktadır. Bu kepenkler güvenlik açısından en kaliteli kullanımı vermekte ve kullanıcılarının içini rahat ettirmektedir. İş yerlerinizde, evinizde, garaj girişlerinde, alıveriş merkezlerinde, Hasta hanelerde sıkça rastlamış olduğumuz bir güvenlik tedbiri olmaktadır.

Otomatik kepenk sistemlerinin birçok modelleri bulunmakta ve müşterilerimize istedikleri ebatlarda ve kalitede hizmete sunulmaktadır. İstenilen renge boyama ve Darbelere dayanıklı olan otomatik kepenkler ısı yalıtımı ve yağmur güneş ve mevsimsel olumsuzluklardan korunmak istenilen yeri korumaktadır.  Otomatik kepenk modellerinin de gelişmesiyle birlikte müşterilerimize geniş bir alanda portföy sunmaktayız.  Diğer otomatik kapıların yanı sıra birçok alanda kullanılan Hasır kepenk sistemleri güvenlik açısından ve hem de iç mekandan dış mekanı görme açısından kullanılan bir kepenk sistemidir. En çok eczane veya geceleri açık duran ve içerden dışarıya iletişim sağlanması gereken yerlerde ve içerinin sürekli hava alması istenilen yerlerde kullanılmaktadır.Hasır kepenk sistemleri çelikten üretilir ve darbelere yüksek derecede dayanıklıdır.  Bu kepenk sistemlerini tercih eden kullanıcılarımız oldukça memnun kalmakta ve sağlamlığıyla tercih edilme nedenlerinden biridir

İleri teknoloji ile üretilmesinden dolayı Hasır kepenk sistemleri sesiz çalışır ve motorları oldukça güçlü olan bu kepenk sitemine isteğe göre aparatların takılmasına uygundur. Kepenk siteminin anahtarla çalıştırmanın yanı sıra programlanabilir olması ile ister şifre isterseniz uzaktan kumanda yöntemi ile de kullanabilirsiniz. Hasır şeklindeki kendine has yapısıyla iç mekandan dışarıyı rahatlıkla görebilir ve içerinin havalandırmasını kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Showroom larınızın önünün kapanmasından rahatsız olan ve gecede ürünlerinin gözükmesini isteyen kullanıcılarımız tarafından gönül rahatlığı ile alınabilir. Montajı basit olması ile birlikte kenar profilleri çeliktir ve hiçbir olumsuz duruma yol açmamaktadır. Geliştirilen teknoloji sayesinde ana kartı ve motor bölümü maksimum seviyede kullanım sağlar ve kullanıcılarının bakımlarını yaptırması durumunda ömürlük bir ürün olabilir. Firmamız tarafından Hasır kepenk sistemleri sizlere en ekonomik yoldan temin edilir ve güvenliğinizin sağlanmasına yardımcı olur.

otomatik kepenk - hasır kepenk - kepenk motoru

Hasır Kepenk Sistemleri

ileadmin

Hasır Kepenk

Hasır Kepenk

Gelişen teknoloji sayesinde insanlar çok farklı alanlarda kolaylık yaşamaktadır. Özellikle otomasyon sistemlerinin daha etkin bir şekilde kullanılmaya başlanmasından sonra söz konusu durum çok daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmaya başlamıştır. Kepenklerde de bu sistemler kullanılmaya başlanmış ve insanların ihtiyaçlarına bağlı olarak farklılaşmıştır. Kepenklerin birden fazla çeşidi bulunmakta ve işyerleri kendi ihtiyaçlarına bağlı olarak bunlar arasından seçim yapmaktadır. Hasır kepenk adı verilen ürün de oldukça fazla tercih edilmekte ve kullanılan bu ürün farklı avantajlar sağlamaktadır. Kepenklerin kullanım amacı öncelikle güvenlik olmasına rağmen zaman içinde güvenliğin yanına farklı nedenler de katılmıştır. Buna bağlı olarak ise sürekli yeni ürün türleri ortaya çıkmakta ve bunların sayısı giderek artmaktadır.

Hasır Kepenk ve Sağladığı Avantajlar

Hasır kepenk adından da anlaşılacağı gibi hasır şeklindedir. Diğer kepenk türlerinden farklı olarak bu tür tellerden oluşmakta ve arka taraf rahatlıkla görülmektedir. Söz konusu özellik bazı işyerleri tarafından etkin olarak kullanılmaktadır. Hasır tipinde olan ürünlerin tercih edilmesiyle işyerleri kapansa dahi yoldan geçen kişiler işyerinde satılan ürünleri rahatlıkla görebilmekte ve bu da bir anlamda reklam yapılması anlamına gelmektedir. Ayrıca söz konusu ürün farklı bir görünümü işyerlerine kazandırmakta olup bu da önemli bir avantaj olarak dikkat çekmektedir. İşyerlerinden ürünlerini sürekli olarak göstermek isteyen kişiler tarafından daha fazla tercih edilen hasır kepenkler farklı malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Güvenlik açısında diğer türler kadar etkili olmasına rağmen aradaki boşluklardan camlara zarar verilebilmektedir. Bundan dolayı da güvenlik bakımından riskli olan yerlerde bunlar çok daha az kullanılmaktadır.

Hasır Kepenk ve Otomasyon Sistemleri

Hasır kepenk yukarıda belirtildiği gibi farklı maddelerden üretilmekte ve bunların neredeyse tamamı paslanmazlık özelliği göstermektedir. Böylece kullanım süresi oldukça fazla olan söz konusu ürünlere ayrıca otomasyon sistemleri de eklenmektedir. Sarmal yapıda olan bu ürünler böylelikle belli bir mesafeden el değmeden açılıp kapatılabilmektedir. Otomasyon sistemleri motor ve diğer ürünlerden oluşmakta olup ciddi bir kolaylık sağlamaktadır. Bu ürünlerde yer alan emniyet sistemleri sayesinde kepenkler açılıp kapanırken yaşanması muhtemel kazalar engellenmektedir.

hasır kepenk - otomatik kepenk - kepenk motoru

Otomatik Hasır Kepenk

ileadmin

Alüminyum Kepenk Sistemleri

Alüminyum Kepenk Sistemleri

Muadilleri arasında özel bir yeri olan alüminyum kepenk sistemleri dayanıklı ve hafif olması özelliğiyle ön plana çıkmaktadır. Alüminyum zaten yapısı itibariyle en kolay işlenebilen, en hafif ve en dayanıklı yapı malzemelerinden biri olduğu için alüminyum temelli kepenkler son derece yaygın kullanılan ve sıklıkla tercih edilen ürünlerdendir. Hafif yapısı sayesinde otomatik kepenk seçeneklerinde yüksek motor gücüne ihtiyaç duyulmaz. İçeriğinde poliüretan dolgu bulunduğu takdirde hem dayanıklılığı katlanmakta hem de ısı ve ses yalıtımı maksimum düzeye çıkmaktadır. Poliüretan kullanıldığında alüminyum et kalınlığı da ince tutulabilir ve kepenk ağırlığı daha hafif olur. Fakat bu durum kepengin dayanıklılığına zarar getirmediği gibi aksine poliüretan dolgu sayesinde daha uzun ömürlü ve daha sağlam olur.

İhtiyaca Göre Kepenk Üretimi

Fabrika giriş çıkış alanlarından cadde üzeri mağaza önlerine kadar hemen her alanda kullanılabilen alüminyum kepenk sistemleri istenilen her ebatta üretilebilmektedir. Poliüretan dolgu kaplamalı lameller halinde üretilen kepenklerde birbirinden farklı üç ebat yaygın olarak tercih edilmektedir. 2 buçuk metreye kadar olan alanlarda 55 mm yüzey kaplamalı, 2 buçuk-5 metre olan alanlarda 77 mm yüzey kaplamalı, 5 metre üzeri alanlarda ise 100 mm yüzey kaplamalı kepenk tercih edilmektedir. Farklı ebatlardaki kepenkler farklı ağırlıklarda olacağı için ihtiyaç duyulan motor çeşitleri ve hacimleri de değişmektedir.

Her Sektörde Sorunsuz Kullanım

Alüminyum kepenk sistemleri bugün hemen her yerde rastlayabileceğimiz bir ürün durumunda. Kuyumcular, marketler, büfeler, ofis girişleri, iş merkezi kapıları ve kapalı çarşılar gibi mağaza alanlarında veya fabrikalar gibi tüm giriş çıkış alanlarında kullanılabilir olması bile kullanışlılığına dair fikir sahibi olunması için yeterli gelmektedir. Ciddi maliyetler gerektirmeyen ürünün kullanım süresi de oldukça uzundur. Ek olarak otomatik kepenk sistemlerinde uzaktan kumanda ile çalışıyorsanız elektrik kesintilerinde problem yaşamamak için güç kaynağı bulundurabilirsiniz. Fakat güç kaynağının doğru seçimi bu noktada önemlidir. Herhangi bir enerji kesintisi olmadığı halde sisteme güç veren kaynaklar hem enerji sarfiyatını gereksiz yere artıracak hem de güç kaynağınızın ömrünü kısaltacaktır.

otomatik kepenk - alüminyum kepenk - kepenk motoru

Alüminyum Kepenk Sistemleri

ileadmin

Otomatik Kepenk Hadımköy

Otomatik Kepenk Hadımköy

Konfor ve rahatlığı getiren teknoloji endüstri sektöründeki gelişmelerle birleşerek en eski dönemden beri gelen iki kanatlı ya da oluklu yeknesak saclardan olma kepenklerin yerine yeni nesil sağlam lamellerden olma gösterişli estetik kepenkleri günümüze taşımıştır. Öyle ki çeşitli giydirmelerle bu kepenkler renklenmiş ilgi çekici merak cezbedici bazen de bina mimarisinin tamamlayıcı unsuru olma durumuna gelmiştir.

Teknolojik gelişmeler ışığında kepenkler

Günümüzde son derece hızlı bir biçimde teknolojiler değişip gelişmekte ve insanoğlunun hizmetine sunulmakta.  Akıllı sistemler, birçok ihtimale göre işlem yapabilen, farklı donanımlardan veriler toplayıp çeşitli veri tabanlarında işlemler yaparak kendi donanımları üzerindeki işletim sistemleri ile kullanıcıları tanıyabilme kabiliyetlerine sahiptirler. Gelişmiş yazılımlar ve donanımlar sayesinde bu gerçekleşebilmektedir. Yapılan yazılımlarla algılama, öğrenme, muhakeme, şekil ya da resim tanıma gibi özellikleri sağlayabilmektedirler. Bu özellikler sayesinde otomatik kepenkler de akıllı sistemlerle donatıldığında konfor sağlayıcı insanoğluna hizmet edici vasıflarla donatılmış oluyorlar. Yani yazılımlarla uzaktan gönderilen sinyaller sayesinde otomatik kepenkler yönetilebilir duruma gelebiliyorlar. İstenilen zamanda açılıp, istendiği süre kadar açık kalıp sonra da istendiği anda kapatılabiliyorlar. Ya da radarlar sensorlar fotoseller ile yaklaşan cisimleri veya şifreli sembolleri tanıyıp bünyesinde değerlendirip açılıp kapanmaya vesile olabiliyorlar.

Hadımköy’de otomatik kepenkler

İstanbul’un Arnavutköy ilçesine bağlı Hadımköy coğrafi konumu, geniş bir pazara sahip olması, gelişen nüfusu ve sanayisi ile kepenk pazarında da önemli yer edinmektedir. Endüstri sektöründe otomatik kepenk hadımköy özelinde hem üretim hem de kullanım açısından piyasaya hareketlilik kazandırmaktadır.  Civardaki müstakil evlerin garaj kapılarında ve sanayi sitelerindeki fabrikalarda çoklukla kullanılan akıllı otomatik kepenkler hadımköy ekonomisine üretim, bakım ve onarım servisleriyle önemli katkıda bulunuyor. Bu sektörde hizmet vermekte olan müessesemiz de siz değerli müşterilerimize hizmet etmekten gurur duymaktadır. Tecrübeli çalışanlarımız ve günümüze kadar edindiğimiz tecrübelerimizle üretimini yaptığımız otomatik kepenk sistemleri güvenliğiniz ve konforunuzu temin etmek amacındadır. İnternet ortamında otomatik kepenk hadımköy olarak yapılan aramalarda karşınıza çıkacak diğer firmalar ile tatlı bir rekabet içerisinde siz müşterilerimize hizmet verebilmek bizim için gurur kaynağıdır.

kepenk sistemi - otomatik kepenk - otomatik kepenk hadımköy

Otomatik Kepenk Sistemi Hadımköy

ileadmin

Otomatik Kepenk Güvenlik Sistemleri

Otomatik Kepenk Güvenlik Sistemleri

Tambur milinin bir motor gücü ile dönerek çalıştığı, açılmayı ve kapanmayı uzaktan kumanda ya da duvara monte edilmiş şalter ya da elektrikli komuta butonları ile sağladığı kepenkli kapılara otomatik kepenk kapı denir. Açıp kapatma sırasında fiziksel güce ihtiyaç yoktur istenilen her tür renkte boyanabilir göze hoş ve alıcı gelirler ve eski tip kepenklerle göre yorucu değillerdir. Eski tip kepenkler demir ya da sac malzemelerden yapılmış kapak şeklinde olduklarından yeteri kadar güvenlik sağlamadıkları gibi açmak için ciddi güç ve yetenek gerektirirlerdi.

Otomatik kepenklerdeki yenilikler

Tüm hayatımıza konfor ve rahatlık getiren teknolojinin kullanılması ile gelişen otomatik sistemler ile endüstriyel sektörde ki gelişmelerle hayatımıza giren yeni sistem kepenklerin birleşimi insan hayatının kolaylaşması ve güvenlik sağlaması noktasında önemli bir kazanımdır. Bir tarafta endüstriyel alanda isi ses ve toz yalıtımı sağlayan yeni materyaller icat olurken diğer tarafta da türlü innovasyon çalışmalarıyla otomatik kepenk güvenlik sistemlerinde akıllı yöntemler ortaya çıkmakta. Hatta bu kepenkler için elektrik kesintileri gibi olumsuz durumlar için yedek güç kaynaklarının yanında manüel olarak açıp kapama sistemleri de bulunmuş durumda. Otomatik akıllı sistemlerle kepenklere uzaktan gönderilebilen sinyaller ile ya da zaman ayarlı sistemler ile mesela güneşin içeri girme zamanlarına göre açıp kapatma işlemleri uzaktan yapılabilmektedir. Yine garaj kapılarına radar sensor fotosel gibi otomatik kepenk güvenlik sistemleri yerleştirerek araçların garaja yaklaşmaları ile açılıp, geçiş sonrasında kendiliğinden kapanan kepenkler yaşamımıza girmiş durumda. Şimdilerde artık cep telefonlarıyla bile kapılar açılabilmekte, hatta yerleştirilmiş kamera sistemiyle her yerden kapı ve evlerin etrafı izlenebilmekte eve gelen araçlar ve kişiler izlenebilmekte hatta geçmişe dönük kayıtlar da yapılmaktadır. Bu kamera sistemleri kötü amaçlı kişiler için oldukça caydırıcıdır.

Kepenk güvenlik sistemleri ve firmamız

Bu sektörde çalışan firmamız otomatik kepenk güvenlik sistemleri konusunda her türlü yeniliğin peşinde yenilemekte ve gelişmektedir. Son yıllarda rahat kullanımı ve güvenli sistem mekanizmaları ile çokça tercih edilir duruma gelen otomatik kepenk ve güvenlik sistemleri ile ilgili her türlü ihtiyacınıza cevap verebilmek üzere siz müşterilerimiz için buradayız.

otomatik kepenk - kepenk motoru - kepenk sistemi

Otomatik Kepenk Güvenlik Sistemleri