Etiket arşivi garaj kapısı motoru

ileadmin

Garaj Kapısı

Garaj Kapısı

İnsanlar hayatlarını kolaylaştıran araçlar gün geçtikçe daha da yaygınlaşmaktadır. Araçların bazıları kişisel olurken bazıları ise kurumlara ait olabilmektedir. Fakat hemen her araç için garajlar bulunmakta ve buralar aktif olarak kullanılmaktadır. Garajların girişlerinde ise farklı kapılar kullanılmaktadır. Garaj kapısı kullanım türlerine göre çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitlik zaman için ihtiyaçların artması üzerine yapılan çalışmalar neticesinde sağlanmıştır. Yani ihtiyaçlara bağlı olarak sürekli yeni kapılar üretilmiştir. İlk zamanlar kanatlı kapılar garaj girişlerinde daha fazla kullanılırken bir zaman da yana kayar kapılar kullanılmıştır. Dolayısıyla da böyle bir çeşitlilik oluşmuştur. Fakat son dönemde bunların tamamı neredeyse kullanılmaz olmuş ve insanlar tarafından genellikle seksiyonel kapılar tercih edilmeye başlamıştır.

Garaj Kapısı Motorları

Garaj kapısı insanların hayatların bir gerçeği durumuna gelmiştir. Sitelerde, apartmanlarda, kurumlarda bulunan garajların girişlerinde farklı özellikteki kapılar kullanılmaktadır. Kullanılan bu kapılara teknolojinin sağlamış olduğu imkanların eklenmesiyle birlikte çok daha fonksiyonel olmuştur. Özellikle otomasyon sistemlerinin sağlamış olduğu katkılar her geçen gün giderek artmaktadır. Otomasyon sisteminin en önemli parçalarından bir tanesi olan motorlar sayesinde kapılar açılıp kapanmaktadır. Motorlar elektrik enerjisini güce çevirmekte ve dolayısıyla da kapılar bu güç sayesinde açılmaktadır. Motorların üretmiş olduğu güç farklılık göstermektedir. Kapıların boyutları ve ağırlıklarına bağlı olarak farklı motorlar kullanılmakta ve böylece de daha fazla performans sağlanmış olmaktadır. Kapılarda kullanılan motorların seçimleri bundan dolayı son derece önemlidir.

Garaj Kapısı ve Özellikleri

Garaj kapısı üzerine entegre edilmiş olan otomasyon sistemlerinin farklı özellikleri bulunmaktadır. Söz konusu özellikler arasında bulunan farklı hava şartlarında çalışma son derece önemlidir. -20 dereceye kadar soğuk havalarda ve 60 dereceye kadar da sıcak havalarda çalışabilen kapılar insanların zorluk yaşamamasını sağlamaktadır. Bunun dışında kapılarda bulunan emniyet sistemleri sayesinde kazalar engellenmektedir. Fotosel ve sensörlerin sayesinde kapılar kapanırken canlı ya da cansız bir varlığın gelmesi hemen tespit edilmekte ve motorlar otomatik olarak durdurulmaktadır. Dolayısıyla da insanlar ve araçlar olası kazalardan korunmuş olmaktadır. Bunun dışında kapılara eklenen aksesuarlar sayesinde kapılar daha da kullanışlı olmaktadır.

garaj kapısı - garaj kapısı motoru - garaj kapısı sistemleri

Garaj Kapısı Sistemleri

ileadmin

Otomatik Garaj Kapı Tamiri

Otomatik Garaj Kapı Tamiri

Ülkemizde gün geçtikçe her alanda kullanılmaya başlanan otomatik garaj kapıları güvenliğimizi sağlamakla kalmıyor aynı zamanda bizleri dış ortamdan da korumaya yardımcı oluyor. Bizlerin güvenliğimize bu kadar önem verdiğimiz bu yüzden bu tarz mekanik yapılar tercih ettiğimiz teknoloji çağında, birçok kazalar ve maddi manevi hasatlar oluşmaktadır. Otomatik garaj kapılarının ağır olması sebebi ile bazen bu kazalar büyük sonuçlar ve yaralanmalarda doğurmakta ve bizleri tehdit altına almaktadır. Otomatik kepenk bakımları oldukça önemli ve güvenliğimiz için sürekli bakımları yapılması gerekmektedir. Motorlarının ağır oluşu ve yapılarının ağırlığı sebebi ile çok güçlü bit mekanizması vardır.

Otomatik garaj kapı tamiriHer firmanın üstlenebileceği bir durum değildir. İşinde uzmanlaşmış kişilerin dikkat ve büyük bir özveri ile yapması gerekmektedir Firmamız Türkiye’de Bütün Otomatik garaj kapılarının teknik servisliğini üstlenmiş ve özveri ile çalışmaktadır.

Otomatik garaj kapı tamiri işinde uzman olan ve otomatik kapı düzeneğini motorunu ve diğer parçalarıni iyi tanıyan uzmanların eline teslim edilmesi büyük bir önem taşımaktadır. Uzmanlaşmamış personeller ve bakım şirketleri tarafından yapılan Otomatik garaj kapı tamiri ciddi kazalara sebebiyet vermektedir.

Garaj kapıları günlük kullanımda yüksek verimlilikle çalışan ve açılış kapanışta büyük güç sarf eden ağır yapılardır. Bu mekanizmanın çalışmasını sağlayan ise motorladır. Bu motorların maksimum 60 bin ila 100 bin arası açılma ve kapanma ömürleri vardır. 60 ile 100bin açılıp kapanma sayısı aralığında bakımı yapılmamış otomatik kapıların arıza vermeleri doğal olarak karşılanmaktadır.  60 ile 100 bin açılıp kapanma sayısı öncesi verilen arızalar ise teknik arıza olup mutlaka ve mutlaka arıza sebebiyetleri öğrenilmeli ve gerekli parçaların bakımı yapılıp değiştirilmelidir. Arıza bölgesi olarak sistematik olarak en çok motor ve ana kartlar arızaları veren bu yapılar işinde uzman firmalar tarafından değiştirilmesi uygundur. Aksi takdirde daha büyük zararlar verebilmektedir.

Otomatik garaj kapı tamirini yapan firmamız büyük bir öz veri ve teknik ekibiyle sizlere hizmet vermektedir. Teknik servisimizin yeterlilik belgeleri bulunmakta ve buda müşterilerimize güven vermektedir. Sizlere hizmet etmek bizler için mutluluktur.

otomatik kepenk - otomatik kapı - kepenk tamiri - garaj kapı motoru

Otomatik Garaj Kapı Tamiri