Etiket arşivi galvaniz kepenk

ileadmin

Galvaniz Kepenk Tamir

Galvaniz Kepenk Tamir

Yaşam alanlarının kapı ve pencere gibi bölümlerinde ya da iş yerlerini kapamak ve açmak için kullanılan kanatlı özel kapılar kepenk olarak isimlendirilmektedir. Eski dönemlerdeki kepenk sistemlerinin günümüze nazaran çok daha az işlevsel olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Zira sac levha, tahta ya da demir levhalar kullanılarak yapılan kepenklerin teknolojik yeniliklerle desteklenmemesi beraberinde önemli sorunları getirmektedir. Günümüzde ise gerek teknolojinin gelişmesi gerekse üretim teknolojileriyle alakalı olarak bilgi birikiminin artmış olması, çok daha nitelikli ve kullanışlı kepenk sistemlerinin üretilmesini mümkün kılmaktadır. Özellikle son zamanlarda kullanım olanağı sürekli olarak geliştirildiği için çok tercih edilen galvaniz kepenk ürünlerinin kullanımı sırasında bazı sorunlarının yaşanılmasından kaynaklı olarak bu ürünlerin tamir edilmesi de önem kazanmaktadır. Bu doğrultuda galvaniz kepenk tamir yapılmasının önemli bir işlem olarak tanımlanması da mümkün olmaktadır.

İş yerlerinin güvenliğinin arttırılması hususunda son derece etkili olan galvaniz kepenk ürünlerinin alanında uzman ve profesyonel olan bir ekip tarafından tamir edilmesi önemli bir işlem olarak tanımlanmaktadır. Bu noktada galvaniz kepenk tamir hizmetinin satın alınması söz konusu olduğun ayrıntılı bir araştırmanın önemli olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Zira ancak bu sayede kaliteli ve sorunsuz bir tamir hizmetinin satın alınması mümkün olmaktadır. Kepenk adı altında oluşturulan yapı elemanlarının düzenlenmesi ve otomasyonlarının yapılması uzmanlık gerektiren bir husustur. Bundan dolayı galvaniz kepenk tamir hizmetinin sunulmasında tecrübe ve uzmanlığın oldukça önemli olduğu bilinmektedir. Günümüzde mağazaların girişlerinde sık bir şekilde tercih edilen galvaniz kepenklerin gerekli tamir ve bakım işlemlerinin doğru ve isabetli bir şekilde yapılmasının bu ürünlerin kullanım ömürlerinin de uzun süreli olmasında etkili olduğu bilinmektedir.

Galvaniz kepenk tamir hizmeti söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkabilmektedir. Zira bu alanla alakalı olarak hizmet üreten firma sayısının oldukça fazla olduğu bilinmektedir. Bu durum farklı hizmet standartlarında hizmet sunma kabiliyetinde olan firmaların karşımıza çıkmasında etkili olmaktadır. Bu noktada uluslar arası kalite standartlarında hizmet sunan bir firmadan galvaniz kepenk tamir hizmetinin satın alınması işlemi önem kazanmaktadır.

galvaniz kepenk - galvaniz kepenk tamir

Otomatik Galvaniz Kepenk Tamir

ileadmin

Otomatik Kepenk Beylikdüzü

Otomatik Kepenk Beylikdüzü

Kepenkler günümüzde binalarda, bağımsız evlerde ya da işyerlerinde güvenliği arttırmak amacı ile tercih edilmektedir. Yanı sıra mekanın dış görünümüne şıklıkta kazandırarak bir bütün oluşturmaktadır. Özellikle kuyumcular, elektronik cihaz dükkanları ve benzeri mağazalar getirisi yüksek malların korunması amacı ile tercih edilmektedir. Tüm semtlerde ilgili alanlar için kullanılan kepenkler Beylikdüzü’nde de tercih edilmektedir. Otomatik kepenk Beylikdüzü firmaları da 7/24 bakım ve onarım çalışmalarını yürütmektedir. Kepenk sistemleri iki farklı çeşidi ile tercih edilmektedir. Galvaniz Çelik Sistemleri ve Alüminyum Sistemleri olarak ayrılan grupta güvenliğin ön planda tutulması istendiğinde Galvaniz sistem tercih edilirken estetik görünümün ve şıklığın ön planda tutulduğu durumlarda ise Alüminyum sistem tercih edilmektedir.

Otomatik Kepenk Sistem Çeşitleri

İki farklı kategoride kullanım amaçlarına bağlı olarak tercih edilen kepenk sistemleri Galvaniz Çelik Sistemleri ve Alüminyum Sistemleri olarak gruplandırılmaktadır.Alüminyum kepenk sistemleri özelliklerine bakıldığında:

 • 0,77- 0.80 mm genişlik,
 • Geniş ve dirençli paneller,
 • Isı ve ses izolasyonu,
 • Toz ve güneşe karşı koruma,
 • Hırsızlıklara karşı geliştirilmiş uzaktan kumanda koruması,
 • Farklı renk alternatifleri,
 • Manuel kullanım imkanı şeklinde sıralanabilmektedir.

Galvaniz Çelik Sistemleri ise:

 • 8 x 6 metre tek parça,
 • Güçlü ve sessiz motor,
 • Patlayıcı ve darbelere karşı koruma,
 • Sert plastik malzeme,
 • Manuel kullanım özelliği şeklinde sıralanabilmektedir.

Bu tür sistemler genellikle bankalar, fabrikalar, döviz ofisleri, kuyumcular ve beyaz eşya mağazalarında tercih edilmektedir. Otomatik kepenk Beylikdüzü firmaları ile istenilen seçeneğe cevap verecek çalışmaları gerçekleştirmektedir.

Otomatik Kepenk Sistem Özellikleri

Otomatik kepenk Beylikdüzü ile tercih edilecek olan ekipmanların özelliklerine bakılacak olursa:

 1. Panjur lamelleri,
 2. Kaymaları engelleyen panjur tapası,
 3. Panjurların dikey eksende normal hareketini sağlayan yan dikmeler,
 4. Panjur etek profili,
 5. Motorlu panjur kutusu,
 6. Montajın yapılması sağlayan bayrak ve yan plakalar,
 7. Galvaniz çelikten üretilmiş olan sekizgen panjur borusu,
 8. Kepenk ve panjur sistemlerinde bulunan otomatik motor sistemini barındıran panjur motoru şeklinde sıralanabilmektedir.
 9. otomatik kepenk - galvaniz kepenk - çelik kepenk - kepenk sistemleri

  Otomatik Kepenk Sistemleri Beylikdüzü

ileadmin

Otomatik Kepenk Sistemi

Emniyet ve Kolaylık Bir Arada; Otomatik Kepenk Sistemi

Bir demir kesiciyle işlevini yitiren, her açma kapamada kullanıcıyı uğraştıran, gürültülü manuel kepenkleri geride bırakalı çok oldu. Hayatın her alanına sirayet eden otomasyon sistemleri bünyesinde sarmal otomatik kepenk sistemi ile iş yerleri daha güvenli, açma kapama daha kolay artık. Elinizdeki bir kumanda ile kontrol edebildiğiniz ve hırsızlık, sel gibi olumsuzluklara karşı daha korunaklı bir hale gelebildiğiniz sistemlerin çok sayıda üreticisi ve pazarlamacısı var olsa da, müşterilerin seçiciliği noktasında fikir sahibi olabilmek oldukça önemlidir.

Kepenk Sistemi Nedir?

İş merkezlerinin girişlerinde, zemin kat mağazaların yol cephelerinin tamamında, fabrika veya bina girişlerinde kullanılabilen ve sarmal olarak katlanabilen, bir motor yardımıyla uzaktan kumanda edilebilen sistemlerin genel adı otomatik kepenk sistemi şeklinde adlandırılmaktadır. İsteğe bağlı değişkenlik gösteren çeşitli metal malzemelerin sac paletler halinde eklenmesi ile oluşturulur. Hem kullanılan malzeme bakımından, hem de renk ve model bakımından birçok çeşidi üretilebilmektedir. Mağazanızın veya iş merkezinin giriş ebatları ne olursa olsun uygun bir otomasyon sistemi muhakkak bulunabilir. Kepenk seçimlerinde yine sızdırmazlık özelliği ile su baskınlarına karşın emniyet sağlanabilmektedir. Ayrıca askı kilit özelliği sayesinde zor kullanılarak aşağıdan kaldırılması da mümkün değildir.

Ölçümden Montaja Otomatik Kepenkler

Otomatik kepenk sistemi talebinizin ilk aşaması ölçümle başlar. Alanında uzman ustalarımız ihtiyacınızı tam olarak karşılayacak şekilde ölçü alır ve üretime geçeriz. Üretim noktasında tercihlerinize göre şekillenen kepenk sistemi en uygun şekliyle montajlanır. Tercihinize göre şekillenmesi şu demektir; kepenk sistemlerinde üretim malzemesi olarak alüminyum, çelik veya galvaniz kullanılabilmektedir. Emniyet açısından en çok çelik tercih edilse de örneğin bir AVM içerisinde bulunan mağazanız zaten korunaklı olduğu için alüminyum da pekala tercih edilebilir. Diğer yandan kepenk sisteminin tamamen kapalı olması, içerisi görünebilecek şekilde ya ortasında delikli bir bölme bulunması ya da tamamının delikli olması yine sizin tercihinize bağlıdır. Ayrıca mağazanızın, iş yerinizin bulunduğu binanın rengi, uğraştığınız ticari sektöre uyumlu bir renk yahut tamamen zevkinize kalmış herhangi bir rengi tercih etmekte sizin elinizde.

otomatik kepenk - galvaniz kepenk - kepenk sistemleri -

Otomatik Kepenk Sistemi

ileadmin

Motorlu Kepenk

Motorlu ve Elektrikli Otomatik Kepenk Nedir?

Otomatik kepenk,sıklıkla işyerlerinde tercih edilen, kapı ve pencereleri kapatan ve genelde güvenlik için tercih edilen otomasyon sistemine sahip bir kepenk çeşididir. Daha önceden kepenkler motorlu olarak değil tahta kanatlı, sac veya demir malzemelerden yapılmış olarak kullanılmaktaydı. Ve bu kepenkler yeterli kadar güvenli olmadığı gibi açma ve kapatma gibi pratiklik açısından da çok yorucu olabilmekteydi. Sonuçta hem bu kepenkleri kullanmak için çok efor harcamak gerekiyordu hem de görünüş olarak çok estetik bir görüntü oluşturmamaktaydı. Otomatik kepenkler ise eski kepenklere göre otomatik olarak kontrol edilebilen, fiziksel bir efor harcamaya gerek kalmadan kolaylıkla kullanılabilen kepenklerdir. Estetik olarak ise tasarım ve renk seçenekleri olarak çok fazla çeşidi olduğundan tercih edilebilirdir. Yapılacağı kapının ya da pencerenin özelliklerine göre farklı şekillerde bulunabilirler. Alüminyum, galvaniz ve çelik gibi birçok farklı maddeden yapılabilen bu kepenkler güvenlik açısından da üst düzeyde bir koruma sağlamaktadır.

Otomatik Kepenk Çeşitleri Nelerdir?

Elektrikli Otomatik Kepenkler

Motorlu kepenkler ile arasında çok büyük farklılıklar bulunmayan bu türün yalnızca çalışırken kullandığı enerji türü farklıdır. Kumanda ya da şalterler aracılığıyla açılıp kapatılabilir. Yalnızca bu şekilde kontrol edilebildiği için üst düzeyde güvenlik sağlamaktadır. Ayrıca kullanıldığı yeri bazı afetlerden, toz, buğu gibi temizlik sorunlarından da koruyabilmektedir.

Motorlu Otomatik Kepenkler

Kepenk motoru olarak adlandırılan motorlar aracılığıyla kullanılırlar. Bunun dışında elektrikli kepenklerden farkı bulunmamaktadır. Elektrikli otomatik kepenkler ile çoğu avantajı ve özelliği aynıdır.

Motorlu Kepenk Kullanım Alanları

Motorlu ve elektrikli kepenkler genel olarak garaj kapısı, kapı ve pencerelerde kullanılabilir. Pencerelerde kullanılan kepenkler genellikle kumanda ile kontrol edilmekle birlikte otomatik olarak da evde olunmaması durumunda kendiliğinden açılıp kapanabilir. Mağaza ve işyeri kapılarında ise genellikle şalterli ya da kumandalı kepenkler kullanılmaktadır. Nadir de olsa özellikle yurt dışında evlerde de bu kepenklerden tercih edilebilir. Garaj kapılarında ise aracın yaklaştığını ve uzaklaştığını algılayan fotoselli kepenkler kullanılarak araç yaklaştığında kapının açılması, uzaklaştığında ise kapının kapanması oldukça pratik bir şekilde sağlanabilir.

otomatik kepenk - galvaniz kepenk - kepenk motoru - kepenk sistemi

Otomatik Motorlu Kepenk

ileadmin

Kepenk Fiyatları İstanbul

Kepenk Fiyatları İstanbul

Bugün herhangi bir ticari işletmenin olmazsa olmazları arasında yer alan kepenk sistemleri ciddi bir ihtiyacı karşılamakla birlikte müşterilere maliyeti bakımından, karşıladığı ihtiyaç ile kıyaslandığında, oldukça düşüktür. Kepenk fiyatları İstanbul da dahil olmak üzere birçok şehirde cebinizi yakmayan fırsatlar yakalamanız mümkün.  İhtiyacınıza, tercihlerinize, düşündüğünüz yatırım miktarına göre bugün 1000 ila 3500 Türk Lirası arasında değişen rakamlarda iş yerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Otomatik kepenk sistemleri iş yerlerinin güvenliği açısında vazgeçilmez unsurlardan biridir ve bu konuda yapılacak yatırım öncelikli harcama kalemlerinden biri olmalıdır.

Kepenk Sistemlerinde Fiyat Kalite İlişkisi

İş yeri güvenliğinin ilk adımlarından biri olan kepenk sistemleri yaptırırken öncelikle tercih edeceğiniz firmanın güvenirliliğinden emin olmalısınız. Kendi güvenilir olmayan sizin güvenliğinizi nasıl sağlayacak değil mi? Sipariş edeceğiniz kepengin karşılığında talep edilen fiyat, kalite ile doğru orantılıdır. Burada kaliteden kastımız sadece ürün kalitesi değil montaj ve sonrasında servis hizmetlerinde gösterilen müşteri memnuniyeti hassaslığıdır. Zira ürünün malzeme çeşitliliği zaten sınırlıdır; poliüretan dolgulu alüminyum, çelik kepenk veya galvaniz çelik kepenk gibi sınırlı sayıda çeşit mevcuttur. Bu şartlarda kepenk fiyatları İstanbul da olsa başka şehirler de olsa çok değişkenlik göstermez. Fakat firmanın kurumsallığı, alanında ehliyet ve liyakat sahibi olması, servis hizmetinin gücü gibi etkenler genel olarak kalite kapsamına girmektedir.

Neden Kepenk Yaptırmalıyım?

Bugün özellikle büyük şehirlerde yangın, sel, su baskınları gibi afet durumları ve toplumsal taşkınlık olayları, hırsızlık gibi kötü hadiseler sıklıkla yaşanmaktadır. Ticari işletmeniz ister cadde üzeri bir mağaza olsun ister herhangi bir iş merkezi içerisinde olsun bir takım emniyet riskleri barındırır. Kepenk geneli itibariyle eski bir malzeme olsa da günümüz teknolojisi ile otomatik kepenk sistemleri üretilmiş ve emniyet tedbirleri maksimum seviyeye çıkmıştır. Büyükşehirlerde kepenk ihtiyacı diğer şehirlere oranla daha elzem bir ihtiyaç olduğundan kepenk fiyatları İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerde firma sayısının artışıyla birlikte bir standarda kavuşmuştur. Büyükşehirlerde bir tekele bağlı olmaksızın bu hizmeti almak mümkün olduğundan ötürü bir rekabet ortamı hâsıl olmuş, bu sayede daha uygun fiyatlara söz konusu hizmeti satın almak mümkün hale gelmiştir.

otomatik kepenk - çelik kepenk - kepenk fiyatları - galvaniz kepenk

Otomatik Kepenk Fiyatları İstanbul

ileadmin

Galvaniz Kepenk Sistemi

Galvaniz Kepenk Sistemi

Kapalı çarşılarda, iş merkezlerinde veya mağazalarda kullanılan kepenklerde dayanıklı malzemelerden biri de galvaniz kepenk sistemi olarak bilinen türdür. Galvaniz kelime anlamı olarak eriyik halde bulunan bir maddeye başka bir maddeyi daldırma yaparak kaplama anlamına gelir. Özellikle yapı sektöründe metallerin daha dayanıklı hale getirilmesi maksadıyla eritilmiş çinko ile kaplama yapılmasına galvaniz denir. Düşük maliyetli kaplama ve dayanıklılık artırma yöntemlerinde hem uygun maliyetiyle hem de özel yapılara karşı yüksek dayanıklılık özelliğiyle galvaniz en çok rağbet gören malzemedir. Kullanım amacı dış mekanlara yönelik olan kepenkler için de galvaniz fazlaca tercih edilmektedir.

Uzun Yıllar Süren Dayanıklılık İçin Galvaniz

Galvaniz yöntemi ile metalleri daha dayanıklı hale getirme işleminin mucidi Luigi Galvani’dir. Sonradan buluşuna adı verilmiş ve bugün hala geçerliliğini korumakta olan bir yöntemdir. Galvaniz kepenk sistemi çelik üzerine çinko kaplama yöntemiyle üretilir ve güvenliğin daha çok ön planda tutulduğu bölgelerde tercih edilir. Askı kilit özelliğiyle manuel olarak zorlamayla açılamaması yine tercih sebeplerinden biridir. AVM veya kapalı çarşı gibi daha korunaklı alanlarda hırsızlık endişesi az olsa da patlama, kaza veya darbe riskine karşı yine galvaniz kepenk tavsiye edilmektedir. Delikli, tuğla desenli, düz kaplama, mikro delikli gibi çok sayıda tasarım çeşitliliğine sahip olan sistem otomatiktir ve uzaktan kumanda edilebilir.

Hem Şık Hem Emniyetli Kepenkler

Galvaniz kepenk sistemi modelleme ve tasarım noktasındaki zengin içeriğiyle birçok detayıyla kişiye özel imal edilebilir. İhtiyacınıza ve zevkinize hitap eden seçenekleri üretmek ve emniyetinizi güvence altına alırken tasarımıyla da dikkat çeker hale gelebilirsiniz. Üretim esnasında gövde çift cidarlı imal edilir ve rüzgara, darbeye karşı dayanıklılık en üst seviyeye çıkar. Yine çift cidarlı yapısı sayesinde ses ve ısı yalıtımı sağlamaktadır. Galvaniz kepenklerin istenen genişlik ve yükseklikte üretilmesi mümkündür. Dış mekanların başlıca yıpratıcıları olan yağmur ve korozyona karşı son derece dayanıklıdır. Güneş ışıklarının olumsuz etkilerine karşı hem dayanıklı hem de kapattığı alanı koruyucudur. Siz orada değilken içerdeki ürünlerin nemden, tozdan, güneş ışığından zarar görmesine engel olur.

galvaniz kepenk - otomatik kepenk - kepenk sistemleri

Otomatik Galvaniz Kepenk Sistemi

ileadmin

Galvaniz Kepenk Kumandası

Galvaniz Kepenk Kumandası

Günümüzün hayatı kolaylaştıran araçlardan biri olan uzaktan kumandalar, sistemlerin çalışma mekanizmasının devreye girmesini sağlar ve otomatik kapı sisteminin açılıp kapanma işlemini gerçekleştirir. Galvaniz kepenk kumandası çeşidi birçok markada değişik model ve özelliklerde bulunmaktadır. Kumandaların kopyalanması marka ve modele göre değişiklik göstermektedir. Çünkü her kumanda değişik frekans ve özelliklere sahiptir. Mağaza, işyerleri ve apartman garajlarının güvenliği için birçok marka ve modelde otomatik kepenk sistemleri kullanılmaktadır. Firmamız müşterilerimizin ısı ve ses yalıtımı gibi isteklerini göz önünde bulundurarak ve kullanımın sıklığına göre en uygun otomatik kepenk sistemini müşteriye sunmaktadır. Mimari ve kullanım amacına en uygun kepenk sistemi seçildikten sonra; rüzgâr dayanımı, darbe alma riski, binadaki basınç farkı gibi birçok etmen hesaplanarak kapı sisteminin profili seçilmektedir.

Kepenk kumandası özellikleri

Otomatik galvaniz kepenklerini uzaktan kumanda veya manuel olarak açıp kapatabilirsiniz. Çoklu kepenk kullanımlarında kumanda istenilen sayıda çoğaltılabilmektedir. İşyerlerinde otomatik olarak açılıp kapanılan kepenkler bulunmaktadır. Bunun yanında istenilen durumda açılabilmesi için kumandası da mevcuttur. Galvaniz kepenk kumandası iki çeşit olarak bulunmaktadır. Bunlar değişken kodlu ve sabit kodlu olarak ayrılmaktadır. Değişken kodlu kumanda sistemleri kumandayla her açılışta kepenk alıcı şifreleri değişmektedir. Değişken kodlu kumanda sistemleri sayesinde kullanıcılar dışında başka kumandaların kullanılması engellenmiş olur. Sabit kodlu kumandalar genelde apartman garaj girişlerinde kullanılır. Ve kepenk alıcı şifreleri kullanıcı isteği dışında değişmez. Çok sayıda kepengin olduğu işyerleri ve depolarda kepenklerin hepsi tek bir kumandadan kontrol edilebilmektedir. Çoklu kepenkleri kontrol edebileceğiniz kumandalarda maksimum 16 giriş aynı anda kontrol edilebilmektedir.

Kepenk kumandası seçimi ve kopyalama işlemi

Galvaniz kepenk kumandası birçok markada değişik ebatlara sahip ve kullanım amaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Her kumandanın farklı frekansı olduğundan kopyalama işlemi her kumandada değişiklik göstermektedir. Bazı modeller basit kopyalama yöntemiyle bazıları ise kopyalama cihazlarıyla kopyalanmaktadır. Şifrelenmesi yapılmış hazır kumandalarda ise müşterilerimize cihazı tanıtarak kopyalaması yapılmaktadır. Firma olarak otomasyon sistemine uygun kumanda seçimlerini müşteriye tedarik etmekteyiz. Kopyalama işlemi sırasında kopyalama cihazlarıyla kumandanın ölçümü yapılır. Kumandanın kodlaması yapıldıktan sonra kullanıma hazır hale gelir. Kopyalama işlemi yaparken bilinmesi gereken cihazın rollin olup olmadığıdır.

galvaniz kepenk - otomatik kepenk - otomatik kapı - kepenk kumandası

Otomatik Galvaniz Kepenk Kumandası

ileadmin

Galvaniz Kepenk Bağcılar

Galvaniz Kepenk Bağcılar

İnsanların yaşam kalitelerini artırmak amacıyla sürekli çalışmalar yapılmakta ve buna bağlı olarak yeni ürünler kullanılmaya başlanmaktadır. Söz konusu ürünlerden bir tanesi olan kepenkler insanların duyduğu ihtiyaç üzerine geliştirilmiş olup zaman içerisinde geliştirilmiştir. Kepenkler özellikler işyerleri ve benzer mekanların güvenliğini sağlama açısından çok önemli roller oynamakta ve bundan dolayı da çok fazla tercih edilmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bahsedilen ürünlerin kullanımlarında da ciddi bir kolaylık sağlanmıştır. Kepenklere uygun olan motorların takılmasıyla birlikte bunlar el değmeden açılıp kapanabilmektedir. Galvaniz Kepenk Bağcılar bölgesinde kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Galvaniz maddesinden üretilen kepenkler özellikle paslanmaya karşı olan dirençleri ile bilinmekte ve böylece bu da kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Galvaniz Kepenk Bağcılar ve Paslanmazlık

Kepenkler farklı maddelerden üretilmekte olup kullanılan maddelerin özelliklerine bağlı olarak farklı avantajlar sağlanmaktadır. Söz konusu duruma örnek olarak galvaniz malzemeden üretilen kepenkler gösterilebilmektedir. Galvaniz madde paslanma konusunda son derece dirençlidir. İçerisinde yer alan elementler sayesinde oksijen ile demirin birleşmesini engellemekte ve böylece de paslanma gerçekleşmemektedir. Paslanma zaman içinde ürünleri derinden etkilemekte ve böylece ürünler kısa süre içerisinde kullanılamaz duruma gelmektedir. Bir anlamda paslanma ürünlerin çürümesine neden olduğundan kullanım süresinin daha erken sona ermesine neden olmaktadır. Galvaniz Kepenk Bağcılar bundan dolayı çok fazla tercih edilmektedir. Böylece kullanıcılar kepenkleri normale göre daha fazla kullanabilmektedir. Söz konusu durum ise maddi olarak avantajlar sağlamaktadır.

Galvaniz Kepenk Bağcılar ve Kullanım Kolaylığı

Galvaniz Kepenk Bağcılar bölgesinde özellikle iş yeri sahipleri tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Paslanmaz özelliği ile bilinmeyen galvaniz aynı zamanda da güzel bir görünüme sahiptir ki bu da işyerlerinin daha güzel görünmesini sağlamaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde kepenklere eklenen otomasyon sistemleri insanların yaşam kalitesini artırması açısından çok ciddi roller oynamaktadır. Kepenklere eklenen uyumlu bir motor insanların el değmeden kepenkleri otomatik açmasına neden olmakta ve bu da kullanım kolaylığı anlamına gelmektedir. Kullanılacak olan motorların mutlaka kepenklerin boyutları ve ağırlığına uygun olması çok önemlidir. Bu sayede daha yüksek performans elde edilecektir.

galvaniz kepenk - otomatik kepenk - galvaniz kepenk bağcılar

Otomatik Galvaniz Kepenk

ileadmin

Alüminyum Kepenk Tamiri

Alüminyum kepenk tamiri

İş yerleri güvenliği için birçok yöntem uygulanmış ve teknolojinin yardımıyla otomatik kepenklere geçilmiştir. Günümüzde birçok alanda kullanılan otomatik kepenkler müşterilerimiz tarafından güvenlik açısından tercih edilmektedir. Kepenk sistemlerinin bir çok çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır.

Alüminyum kepenkler; Bu kepenkler hem ekonomik hem de darbeye karşı aşırı dayanıklı olmasıyla bilinir ve dış ortamdaki ısıyı ve olumsuz hava koşulunda gerçekleşen yağmur ve sel olaylarında iş yerinizi korumaktadır.

Çelik kepenk; Çelik kepenkler birçok alanda alışveriş merkezleri hastaneler, kuyumcular ve diğer iş merkezlerinde kullanılan sesiz çalışan ve güçlü motoru bulunan kepenkler dir. Darbeye maksimum seviyede dayanıklı ve olumsuz koşullardan muhafaza edilmek istenilen alanı korumaktadır.

Galvaniz Kepenkler; Galvaniz kepenkler maliyet açısından diğer kepenklerden daha pahalıdır , İç mekana ışık geçirmesi ve delikli yapısının olmasından dolayı ayrıca darbelere , yanıcı ve patlayıcı maddelere karşı aşırı dayanıklı olması sebebi ile tercih edilir

Her teknolojik ürünlerde olduğu gibi bu otomatik kepenklerin de maksimum kullanım ömürlerini uzatma yolları vardır. Periyodik bakımlarını zamanında yaptırmak bunların en başlıca uygulanan yöntemleridir. Servis ve tamir sağlayıcılarının yetkili servis olması sizi ilerideki oluşacak durumlardan kurtarmaktadır. Kepenk kazaları maddi ve yaralanmalı kazalar olduğu istatistiklerle sabitlenmiştir. Alüminyum kepenklerde genel anlamda görselliğe önem verilen kapılar olup alışveriş mağazaları içerisinde kullanımı tercih edilmiştir. Firmamız tarafından yetkili servisliği alınan kepen sistemlerine Alüminyum kepenk tamiri de dâhil edilmiş ve yetiştirdiğimiz personellerle sizlere hizmet etmekteyiz. Türkiye’de birçok alanda hizmet vermekte olan firmamızın Alüminyum kepenk tamiri müşteri memnuniyeti ve öz verili çalışması ile en çok tercih edilen firmadır.Alüminyum kepenk tamiri işleminden önce servis sağladığımız müşterilerimizin problemin ne olduğuyla ilgili bilgi veriyoruz ve en kısa sürede sizlere hizmet veriyoruz. Kepenk tamiratların da en çok sorunlar motor kısmı ve kepenklerin yay kısımlarından gerçekleşmektedir, teknik servisimiz kepenk parçalarını çok iyi tanımakta ve sizlere en iyi hizmeti vermektedir. Tamir durumlarında veya parça değişikliğinde sizlere bilgi verir ve sizlerin istekleri doğrultusunda hizmet vermeye devam eder. Tüm personelimizin tamirat ve teknik servis yeterlilik belgesi olan Türkiye’nin en büyük firmasıdır.

alüminyum kepenk - kepenk servisi - kepenk tamiri

Alüminyum Kepenk Tamiri Ve Servisi

ileadmin

Kepenk Garaj Kapısı

Kepenk Garaj Kapısı

Garajların giriş bölümünde eşiğin üst kısmında bulunan tambur milinin etrafına kapanmayı sağlayan materyalin sarılarak yukarı-aşağı hareketle dikey yönde açılıp kapanmayı sağlayan garaj kapısı sistemidir.

Kepenk çeşitleri nelerdir?

Kepenkler yapıldığı materyale veya çalışma sistemine göre çeşit çeşittir. Çalışma şekillerine göre manüel, yarı manüel ve otomatik olarak üç çeşittirler. Elle aşağı çekilerek ya da yukarı itilerek çalışan sistemler manüel sistemlerdir. Açılıp kapatırken güç gerektirirler. Dönen mile bağlı dişliler ve onlara bağlı kolun çevrilmesi ile çalışan sistemler yarı otomatik olarak adlandırılır. Dönen mil bir motora bağlı ise ve mil motor gücüyle çalışıyorsa bu sistem de otomatik olarak adlandırılmaktadır. Hatta günümüzde emniyet sistemleri ile donatılmış uzaktan kumanda ile çalışan otomatik sistemler ve hatta akıllı sistemlerle çalışan sistemler de mevcuttur. Kullanılan materyal bakımından ise galvanizli sac, galvanize çelik ve alüminyum gibi çeşitleri mevcuttur.  Daraba, sarmal kapı da denilen kepenk sisteminin dükkan mağaza gibi işyeri, garaj, AVM otoparkları ve fabrikalar gibi birçok yerde kullanım alanı mevcuttur. Daha çok İş yerleri ve mağazaların kapalı olduğu zamanlarda giriş bölümündeki ürünleri sergileyerek müşterilerin merakını cezbettiren büyük camla kaplı bölümler güvenliği yeteri kadar sağlayamadığı zamanlarda güvenliği sağlamak için kullanılırlar.

Kepenklerin garajlarda kullanımı

Garajlar, binalarda araçların konulduğu, evlerden ayrılmış ancak çokça iç kısımdan ev bölümüne bir geçiş bağlantısı da olan bölümlerdir. Dolayısı ile güvenliğinin de en az evler kadar önemi olduğu bölümlerdendir. Güvenliği ve mahremiyeti sağlayan kapılar da bu noktada kullanılan materyale ve kapanma biçimine göre çeşitlenmektedir. Kepenk garaj kapısı, seksiyonel garaj kapısı, yana sürgülü garaj kapısı, iki kanatlı garaj kapısı, otomatik garaj kapısı bunlardan bazılarıdır. Binanızın fiziksel imkânlarının elverdiği ölçüde, bulunduğunuz konuma göre hava koşullarını da dikkate alarak dayanıklı ve uzun ömürlü aynı zamanda da ekonomik kapıyı tercih etmeniz gerekir. İhtiyacınızı tespit edip bunlardan birini tercih edebilirsiniz. Kepenk garaj kapısı ve seksiyonel garaj kapısı kullanıcıları kapılarını günümüzde her türlü güvenlik ve otomasyon sistemleriyle donatılmış olarak istemekte.  Radar, sensor, fotosel gibi uyarı sitemleri eklenip uzaktan kumanda ile açıp kapatma taleplerini karşılayabilecek kapılar firmamız tarafından üretilmektedir. Hatta hâlihazırda kepenk garaj kapısı olanlara bu sistemler sonradan da eklenebilir.

otomatik kepenk - garaj kapısı - galvaniz kepenk

Otomatik Kepenk Garaj Kapısı